Vítejte v Lovecraftu

Vítejte v Lovecraftu https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76959/bmid_vitejte-v-lovecraftu-Bkz-76959.jpg 5 511 96

Zámek a klíč série

Vítejte na Klíčově, tajemné usedlosti v Nové Anglii, s mnoha dveřmi, které změní každého, kdo se do nich odváží vstoupit. A kde přebývá bytost plná nenávisti a zloby, která nebude mít pokoj, dokud se jí nepodaří otevřít ty nejstrašlivější dveře ze všech. Seznamte se s rodinou Zámkových, jimž je osudem předurčeno stát se strážci tajuplných zázračných klíčů. Nina, Tyler, Kinsey, Bóďa a Duncan se musejí každý zvlášť postavit svým strachům, zastavit šíleného vraha i plíživé zlo, skryté ve studni. Děj Děje se ujal hororový spisovatel, syn hororového krále Stephena Kinga, Joe Hill. A věřte, že příjmení není to jediné, co po svém otci zdědil. Příběh svou atmosférou připomíná díla H. P. Lovecrafta. Odtud pak zřejmě i název oblasti, kam se hlavní hrdinové stěhují. V knize se prolínají dvě časové pásma, přítomnost a minulost. Každá kapitola je vyprávěna jiným hrdinou, kdy každý má jiný náhled na svět. Důraz je zde kladen na psychologickou rovinu. Hill se trefil přesně do vytyčeného věku i zájmů postav, takže postavy nepůsobí křečovitě. Nikdo není dokonalý a to platí i v této knize, protože ani jedna z postav není bez chyby. Kresba S Hillem na této knize spolupracoval chilský krešlíř Gabriel Rodriguez. Vzhled hrdinů odpovídá jejich charakterům a emoce jsou zvládnuté brilantně. Z obličejů postav poznáme, v jakém jsou rozpoložení. Brutalitu si zde užijete plnými doušky. Krvavé scény nebudete postrádat snad ani v jedné kapitole. Celý Klíčov připomíná hrad z děl Edgara Allana Poea. Kniha je vykreslena v temných barvách. Vzpomínky na minulost skoro žádnou barvu nemají. Jsou vyvedeny v šedých odstínech (stejně jako to bývá ve filmech).... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Welcome to Lovecraft , 2008

zvěřinec
07.12.2016 5 z 5

Tak to bylo maso. Nečekala jsem, že i v komiksu lze až tak vystihnout brutalitu, strach a leccos dalšího. Atmosféra je dobře vystihnuta, celé je to skvěle nakreslené. Super fantasy příběh a záhada na starém sídle. Těším se na další díly.

matufran
11.09.2016 4 z 5

Můj první komiks, pokud nepočítám Čtyřlístek, a docela mě bavil. Musím říct, že příběh je zajímavý, kresba je fajn. Jen jsem si nezvykl na to, že příběh má neskutečně rychlý spád a během chvíle se toho stane opravdu dost.

KatnissLavender
21.06.2016 5 z 5

Skvělý komiks s velmi zajímavým příběhem! Miluju příběhy, které se odehrávají ve starých sídlech! A ta ponurá atmosféra... Už se těším na další díl! Doufám, že ho seženu!

Ingenír
17.06.2016 5 z 5

Miluji Kinga a jeho syn Hill jde perfektně v jeho stopách. Po pár psaných příbězích se vrhnul na komiks a je to bomba. Erotika, napětí, dobrodružství, krev a magie. Co dodat? Hurá na další díl, tedy proč ne, když už jsem do toho vložil celé jmnění.

Pavo.Klima
01.06.2016 5 z 5

Brutální dobrodružství, kde propracovaná kresba je jak políčka běžícího filmu. Nejen krev, ale i slzy z děje i obrázků stříkají na všechny strany. Prostor pro úvahu o dětském fantazijním světě - je to opravdu tak, jak to Bóďa vidí? Psychologie dospívajících - jak být neviditelný, proměnlivý vztah k rodiči, citlivost. Stačí málo a jsi... třeba i vrah... Podoba školního výchovného poradenství v USA :-D
Jsem připravený číst dál. Chytlo mne to.
Jak to asi bude na Klíčově dál?

Kapis
29.04.2016 5 z 5

Vzpomínám, že tohle, jak vyšlo, bylo koncipováno snad rovnou do Levných knih a hned to tam taky leželo. Díval jsem se podezřívavě, ale koupil jsem to radši v pevné, přečetl a některé šokující úchylné pekelné scény jsem si pamatoval i po těch letech. Tehdá mě to plně nezaujalo asi jen proto, že jsem nevěřil v pokračování, ale když mám doma celou sérku a načal to znova, vidím to jinak. Ta snaha šokovat je možná až moc silná, aby nalákala čtenáře, ale funguje to skvěle. Krev a rádoby tupá brutalita, jež není tím, čím se zdá zkraje býti, jen pomalu rozhaluje krvavé vnitřnosti a komlikovaně provázaný příběh, lehké náznaky a vodítka nejsou složitě skryty, ale pozornost je držet třeba a zkrátka hltá se to samo. Já to tedy zhltal. Nebo jsem byl zhltán? Rozžvýkán a vyplivnut? Asi tak něco. Kresba precizní a jak on ten Rodriguez umí panečku kreslit stromy!! A kolik musel mít práce s tím furt kreslit ten barák ze všech stran. Okamžitě otvírám další díl.

muchomurka
24.01.2016 3 z 5

Moc se mi líbil nápad, to že je to horor, ale nesedlo mi komiksové zpracování. V ději jsem se orientovala jak kdy, občas jsem to nějak nechytala. Ale na druhou stranu, kresby byly skvělé. Škoda, že je to na pokračování.

jvetvicka
10.01.2016 4 z 5

Jeden z nejlepších komiksů, který u nás vychází. Naprosto fantastická kresba a samozřejmě zajímavý hororový příběh. A taky jediný komiks, u kterého jsem se při čtení lekl :)

martinstefko
30.10.2015 4 z 5

U „Zámku a klíče“ je naprosto zásadní kresba, která celý příběh posouvá někam jinam. Chvílemi se jedná o skoro pohádkovou, chce se říct dětskou kresbu, ale první dojem zde hodně klame. Kresba k příběhu prostě sedí. On je tak trochu pohádkový, ale zároveň je až děsivě realistický. Výrazy, pohledy, slova, která jsou pronášena, nic nás nenechá na pochybách, že tohle není čtení pro děti. Kdybyste ještě náhodou váhali, tak barvy, v kterých je komiks proveden, jsou místy tak šedavé, mlhavé a temné, že jste si naprosto jisti, že čtete horor. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/04/11-zamek-klic-vitejte-v-lovecraftu-85.html

zuzana13
17.09.2015 5 z 5

Krásné ilustrace.

Sorrow
06.09.2015 5 z 5

Wow, tak tohle mě dostalo... Má to všechno, co by to mít mělo. Perfektní příběh a dokonalá kresba a navíc, Bóďa je prostě borec - miluju, když jsou hlavními charaktery děti (o to víc, když jsou dobře vykreslení - toto umění Joe zřejmě podědil po tatínkovi) :)
Jdu objednat další díly!!!

trudoš
17.08.2015 5 z 5

Joe Hill si mě získal již perfektními romány Černá krabice a Rohy. Bylo tedy jasné, že komiks v jeho režii prostě musím mít. A zklamání nepřišlo. Kvalitní příběh, který doplňuje dokonalá kresba má vše, co od hororu člověk může chtít - sadistického psychopata, monstrózní Zlo a nevinné hrdiny zkoušené osudem. To vše podbarveno druhotnou dějovou linií, která slibuje zajímavý vývoj do budoucna. Jen doufejme, že se všech dílů jednou dočkáme.

Cryptkeeper
06.08.2015 5 z 5

Pěkné zpracování,dobrý příběh.
Jsem zvědavý na další díl,myslím si,že určitě stojí za přečtení:)

memphisz
14.07.2015 5 z 5

Velice zajímavý a napínavý příběh o jednom domě plném tajemných dveří a ztracených klíčů. Ačkoliv je samotný Klíčov jen v pozadí příběhu, je nejsilnějí a nejoriginálnější stránkou příběhu. Navíc skýtá mnoho možností, které jsou omezené jen vlastní fantazií autora či čtenáře. Tohle mě bavilo!

kethy
01.07.2015 5 z 5

Temné, krvavé, dobrodružné, prostě nádherné. Bóďa je borec a určitě bude mít ve dvojce více prostoru.

Terva
25.06.2015 5 z 5

Tak přečteno znovu. Knihu jsem koupil asi před dvěma lety za 49 korun v Levných knihách. Dvojka a trojka se už netiskla a bylo ukončeno. Jaké překvapení když tento rok byly vydány tři knihy a to za 599 korun kus. Super cena oproti prvnímu dílu, který stál v roce 2013 pouhých 249 korun. No, pan Hill se mezi tím stal populární tak proč nezdražit. Ale i tak jsem to za tu cenu koupil. A začal číst znovu díl první. Je to krásně kreslené Gabrielem Rodriguezem, plné krve, vražd a napětí, ale i lásky, štěstí, překvapení a hlavně napětí a dobrodružství. Joe Hill k tomu napsal nádherný scénář a tak se čtenář jen veze. Komiks má své kouzlo, protože těžko bych si dokázal v "pouhé" knize představit prostředí Nové Anglie a hlavně LoVeCRaFT a zámek Klíčov. Jsem za tuto sérii rád, Na konci první knihy je Obrazárna, což je pár velmi povedených obrazů na celou stránku a hlavně je tu malý dodatek, že Joe Hill napsal scénář ke stejnojmennému seriálu, do kterého se možná pustí Stevenen Spielberg. Nechám se překvapit. Tak a hurá na Hlavohrátky.

borknagar
15.02.2015 5 z 5

Od Hilla jsem četl jen Vánoční říši (zajímalo mě, jestli se Hill potatil a nebo ne). Zámek a klíč jsem si přečetl nejen opět ze zvědavosti, ale také, že mám prostě rád komiksy. U Zámku se mi moc líbí kresba, ač na mě moc moderní a trošku jakoby dětská, tak má svoje kouzlo. A komiksový příběh je komiksový příběh, má spád a jako vždy rychle sprintuje do cíle. A Hill a komiks? Pro mě lepší než Hill a román. Bavil jsem se a těším se na pokračování této série, která snad u nás vyjde kompletní....// Při druhém čtení příběh rostl a začal dávat smysl. Člověk si začal užívat příběhu, detailů, vše je najednou známé a vše do sebe krásně zapadá. Mám před sebou ještě pět dílů (tři jsem již četl dříve), ale již teď vím, že je tento komiks něčím jedinečný a určitě si zaslouží plný kotel hvězd.....(8.5.-10.5.2016)

LordSnape
25.01.2015 3 z 5

Od Hilla jsem zatím četl jen Černou krabici, která se díky našim dychtivým nakladatelům svezla na faktu, že i přes očividný pseudonym, je to pořád ještě syn u nás velmi oblíbeného Stephena Kinga. Nicméně to byl spíše takový hororový průměr. Od Lovecraftu jsem nic zvláštního neočekával, ale překvapil mě svojí napjatou atmosférou. Příběh sice není nic světoborného, ale v rámci startující komiksové série to bylo fajn. Osobně mi ale vadila místy kresba postav, a to hlavně nejstarší syn Tyler, který spíš vypadal jako chlap po třicítce. Na druhou stranu je Rodriguez mistr ve vykreslení okolí a to zvláště budov, respektivě samotného sídla - Klíčova. A překlad je další zhovadilost. Nechápu, proč pan Kantůrek překládal i jména či názvy na patvary jako "Zámkovi" anebo "Klíčov"... Myslím si, že kdyby nebyl na obálce žlutý štítek s upozorněním, že jde o syna slavného spisovatele, nebyl by tenhle komiks takovým zázrakem, za jaký ho většina pokládá. Ale i přesto to dopracoval až k výprodeji v Levných knihách....

jirincz
21.09.2014 4 z 5

Co je opravdu brilantní a musím vyzvednout hned na začátku - opravdu luxusní kresba. Co se týče děje, ne že bych byl zklamán, ale měl jsem asi přílišná očekávání a nebyl jsem tudíž tak nadšen jako ostatní. Zápletky jsou samozřejmě super i vyvrcholení (i když je takové až skoro otevřené). No a co tam podle mě vůbec nebylo bylo hororové napětí, že bch se něčeho bál či podobně to opravdu ne. Podařený thriller ano, ale horor?

Covenant
19.08.2014 5 z 5

Z počátku tuctový thriller, který ale s dokonalou atmosférou a mysteriózními prvky, vypráví strhující příběh, jenž nabývá nových rozměrů. Tento sešit jsem přečetl jedním dechem a pak si ho prošel ještě jednou, protože mi bylo líto, že jsem to tak prolítl a dostatečně jsem neobdivoval úžasné kresby Gabriela Rodrigueze. Také mě trochu mrzelo, že to bylo, jako sledovat pilot nějakého seriálu, kde se představí hlavní hrdinové, naznačí směr, kterým se bude děj ubírat a TO BE CONTINUED...

dveře vraždy děti rodina komiksy démoni duchové a přízraky strašidelné domy tragédie klíče, klíčky

Joe Hill (p)
americká, 1972