Vítejte v Lovecraftu

Vítejte v Lovecraftu https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76959/bmid_vitejte-v-lovecraftu-Bkz-76959.jpg 5 511 96

Zámek a klíč série

Vítejte na Klíčově, tajemné usedlosti v Nové Anglii, s mnoha dveřmi, které změní každého, kdo se do nich odváží vstoupit. A kde přebývá bytost plná nenávisti a zloby, která nebude mít pokoj, dokud se jí nepodaří otevřít ty nejstrašlivější dveře ze všech. Seznamte se s rodinou Zámkových, jimž je osudem předurčeno stát se strážci tajuplných zázračných klíčů. Nina, Tyler, Kinsey, Bóďa a Duncan se musejí každý zvlášť postavit svým strachům, zastavit šíleného vraha i plíživé zlo, skryté ve studni. Děj Děje se ujal hororový spisovatel, syn hororového krále Stephena Kinga, Joe Hill. A věřte, že příjmení není to jediné, co po svém otci zdědil. Příběh svou atmosférou připomíná díla H. P. Lovecrafta. Odtud pak zřejmě i název oblasti, kam se hlavní hrdinové stěhují. V knize se prolínají dvě časové pásma, přítomnost a minulost. Každá kapitola je vyprávěna jiným hrdinou, kdy každý má jiný náhled na svět. Důraz je zde kladen na psychologickou rovinu. Hill se trefil přesně do vytyčeného věku i zájmů postav, takže postavy nepůsobí křečovitě. Nikdo není dokonalý a to platí i v této knize, protože ani jedna z postav není bez chyby. Kresba S Hillem na této knize spolupracoval chilský krešlíř Gabriel Rodriguez. Vzhled hrdinů odpovídá jejich charakterům a emoce jsou zvládnuté brilantně. Z obličejů postav poznáme, v jakém jsou rozpoložení. Brutalitu si zde užijete plnými doušky. Krvavé scény nebudete postrádat snad ani v jedné kapitole. Celý Klíčov připomíná hrad z děl Edgara Allana Poea. Kniha je vykreslena v temných barvách. Vzpomínky na minulost skoro žádnou barvu nemají. Jsou vyvedeny v šedých odstínech (stejně jako to bývá ve filmech).... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Welcome to Lovecraft , 2008

medvídě
17.02.2020 3 z 5

Možný spoiler!
Komiksy jsem objevila díky novému seriálu, na které se teprve chystám, protože chci napřed poznat jeho předlohu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, kdo je autorem.
Musím konstatovat, že příběh je zajímavý, ale moc mě to nezaujalo. Je to pro mě jiný a velmi nezvyklý styl.
V tomto díle se seznámíme s rodinou Zámkovou, která se skládá z matky, 3 dětí a jednoho strýčka, za kterým se stěhují do Klíčova v Lovecraftu. Vše začíná násilným přepadením rodiny, kde je zabit otec dětí. Jeden z vrahů je zabit následně na místě, druhý je však součástí děje. Je v moci tvora žijícího v Klíčově ve studni, který prahne po klíči, pomocí kterého se dostane, kamkoli chce. Tvor (žena/muž?) se snaží najít pomoc i u nejmladšího z dětí, který objeví klíč, pomocí kterého duše dokáže opustit tělo.
Vše se zamíchá, když usvědčený vrah prchne z vězení a dostane se do Klíčova, napadne rodinu a pomocí toho všeho se dostane na svobodu záhadná bytost a zmizí. Ale skutečně zmizí? Rodině se podaří zachránit a přežít.
Kdo je ale tajemnou bytostí ze studny a co skutečně chce?

Lenka.Vílka
10.02.2020 5 z 5

"Welcome To The Bottom - Vertical Horizon"

Stydím se, že napoprvé se mi kniha líbila pouze průměrně. Tak moc, moc moc :(

První díl je naprosto super. A nejde jenom o děj samotný. Jde i o jeho způsob vypravování. Všechno odstartuje vraždou, která vám nedává smysl. Ale jak jde děj dál, pomalu se dozvídáme sice věci na "aha", "jo takhle" a taky "ale vždyť", aby jste se na konci sice zdálo, že něco víte, ale bacha, víc nového vám zamotá hlavu. Ale v tomhle případě mi to nevadilo. Protože konec byl vážně drsnej, krutej a napínavej. A na konci knihy m vám v hlavě zbydou akorát další otázky. Ale ne tím drsným způsobem, že chcete knihou praštit o stěnu. Jenom mi něco začalo vrtat hlavou a na konci si řekla: "Cože?", ale byl to napsané dobře. A s příslibem, že další díly budou ještě větší pecka. Protože děj prvního dílu víc než odpovídá názvu knihy. Jsme teprve přivítáni. A po úvodu začne jízda!

Kresba je vážně dobrá. Naprosto dokresluje styl příběhu a není vlézavá. Navíc když Bóďa udělal ten svůj kukuč, dostal mě hned na začátku knihy. Navíc ten jeho komiks :D zlatíčko!

Miro.slav
05.01.2020 5 z 5

Tešil som na lokalitu Lovecraftu a zámok v ňom. Napriek tomu, že interiér aj exteriér vyzerá pekne, tak doteraz neviem, čo to má (a vlastne celý tento komiks) pri prastarom Cthulhu spoločné s Lovecraftom!!! Toľko ku kritike a teraz pozitíva. Joseph Hillstrom King vytvoril s Gabrielom Rodriguezom šialene vynikajúci komiks! Prepájanie minulosti a súčasnosti je funkčné a nijak deju neuberá na čitateľnosti. Kresba je primeraná, efektná a vtiahne človeka do "Lovecraftu". Príbeh vás nenechá vydýchnuť a odložiť knihu skôr, než ju dočítate. Postavy sú naozaj realistické a nie je problém sa s nimi stotožniť. Na konci sa to všetko po**be a vyvstane viac otázok než odpovedí. Absolútne odporúčam!

PetrCepek
21.12.2019 5 z 5

Úžasně vymazlený komiks. Pokud si dáte pozor na posuny vyprávění v čase tam i zpět, čeká vás fantastický zážitek. Celkem je šest dílů a kvalita se drží neustále hodně vysoko.

Andrée
15.10.2019 4 z 5

Parádní! Těším se na další díly.

MíšaS.
07.09.2019 5 z 5

Pááááni.
Nic jiného mě nenapadá. A teď šup na druhý díl :)

Svica
29.07.2019 5 z 5

Nedá se říct nic jiného než WAU. Tohle je pecka. Celá série je naprostá bomba. Atmosféra z knihy přímo sálá a vy se sžijete s postavami ani nevíte jak. Chvíli se smějete, chvíli se bojíte a chvíli vůbec nevíte co se to stalo, ale je to super. Rozhodně stojí za to si to přečíst.

Arwen777
15.02.2019 5 z 5

Moje první setkání s "dospěláckým" komiksem. A splnilo to má očekávání. Dobrý příběh, tajemno a strach, napětí a krásná kresba. Netušila jsem, že u komiksu se člověk opravdu může bát! První díl příběh jen načal, spousta věcí není jasná a člověk má po přečtení víc otázek než odpovědí. Výborný start do dalších dílů a já se moc těším. Rozhodně doporučuji!

GLDNMSK
23.11.2018 5 z 5

Dovolte mi začít zeširoka:
Zbožňuji Comics Centrum a jejich vkus a cit při tvorbě edičního plánu. Čas od času však vydají něco, u čeho si prostě nejsem jistý. Dnes - v černý pátek - jsem s 50% slevou pořídil kompletní sérii Zámek a Klíč. Právě nyní jsem dočetl třetí knihu. A teď vám okamžitě vysvětlím v bodech, proč je nutné sérii číst, milovat a kupovat!

1) Těžko si vzpomenu na uvěřitelnější postavy v komiksu. Ony v neuvěřitelných situacích dělají PŘESNĚ, co byste v jejich kůži dělali vy!
2) Z toho vyplývá, že i vztahy mezi nimi jsou neskutečně organické - rostou, přizpůsobují se, končí, začínají. Autor nedělá obratníky jako nezkušený námořník, takže ačkoli se postavám dějí podivné věci, ony se přizpůsobí, vyrovnají se s nimi po svém, podle své osobnosti. Nejsou tu kouzelné proutky, které všechno vrátí zpátky.
3) Na relativně malém prostoru se tu odehrává rodinná sága. Tohle je jediné místo, kde si řeknete, že syn poslouchal rady otce - a to rozhodně není ke škodě!
4) Kreslíř je maestro. Komiksový čtenář-začátečník si prostě musí uvědomit, že všichni kreslí jinak a to, co ve skutečnosti odděluje dobré komiksy od špatných na první dobrou, je právě výběr kresby k příběhu. Rodriguez balancuje mezi comic-stripovou jednoduchostí, totálně mainstreamovými kresbami postav, velmi nevšedními úhly a úžasně žijícím okolím. Tomu všemu dodávají pestré barvy čaro, které ve vás vzbudí nostalgii po dětských komiksech, ale ani na moment vás nevytrhnou z toho, že čtete doopravdy dospěláckou literaturu.
5) Překlad: Jan Kantůrek. 'nuff said.
6) Je to celé napsané pro všechny, ale pozorným šprťounům to dá spoustu navíc. Pokud si všímáte kresby důkladně, pokud jste milovníky hororů, pokud milujete komiksy,... A to je hlas, který vám něžně sdělí, že jste vítaní. Tak ho, kruci, nenechte čekat a vstupte do téhle ságy ♥

anishta
02.11.2018 5 z 5

Asi jsem se zamilovala. Tohle bylo skvělé. Musím hned pokračovat. Nikdy jsem moc komixům nefandila, ale tohle? Paráda.

Diabel
27.08.2018 4 z 5

Všechno začíná velmi poklidně v jednom městečku, ale protože bohem tohoto místa je syn Kinga, je jasný, že klid a pohoda nebudou mít dlouhýho trvání a taky ne...
Samotný první díl nám toho moc neřekne. A i když je to opět masakr, tak skoro nic nevim. Je to pomalejší rozjezd oproti tomu, co se všechno strhne od třetího dílu. Tam se to dost láme a všechno nabírá neskutečný tempo. Tady ale zatim vládne klid, ale čim víc se prokousávám příběhem, tím víc je jasný, že půjde o něco velkýho.
Nápady, které tu Hill použil, jsou bomba. Fakt se mi tohle dost líbilo. Už samotná obálka mi přijde, že obsahuje klíč k samotný bráně pekelný...
Stálo to i za ty peníze, co jsem do toho později vrazil, protože jsem knihu nekupoval hned. Myslim si, že téhle série by byla škoda a jsem rád, že ji dovydali a neskončila jen v levných knihách.

Moje hodnocení 8/10

Wojta777
21.08.2018 5 z 5

Od této knihy jsem nic moc neočekával. Ale tato kniha mě sevřela do náruče tajemství a fantasy a nepustila. Ze začátku jsem se trochu ztrácel v ději, ale jak tam začala stříkat krev, tak jsem se hned orientoval. Příběh je trochu komplikovaný, ale dosti zajímavý. Postavy mají své problémy, kterých se musí zbavit, takže se do nich vcítite. Takže vřele doporučuji a hodnotím 4,5 hvězdičkami.

Thunder02
30.07.2018 5 z 5

Je vidět že u Kingů se toto prostě dědí. Parádní kresbu doplňuje velmi dobrý příběh který začal celou sérii. Tuto knihu mohu jen a jen doporučit!

Aleen
05.04.2018 5 z 5

Probůh....co se u těch Kingů muselo stát za neskutečný masakr, že tvoří takové děsivé krváky?!?!?! V každém případě jsem zhltla jako tataráček, jako krvavý steak. Fakt hodně dobré to bylo. Určitě budu pokračovat ve vyhledávání této autorské dvojice. Jsem nadšená!!

Lucinka1307
21.12.2017

Četlo se to fajn a bylo to i pěkně nakreslené ale prostě přišlo mi že za celou co jsem četla tam nebylo nic moc příběhu možná že to bude lepší až v příštím díle...

Dajda
10.10.2017 5 z 5

Prostě mistrovské dílo - snoubení mistrovského vypravěče se snovou grafikou..tleskám a doporučuji!

jarynek
04.10.2017 5 z 5

Kdysi jsem knihu zahlednul v Levných knihách a v kombinaci s autorem, jehož jsem si zařadil do sekce „autor, který je vydán jen z důvodu jeho slavného otce“, jsem ji dal nálepku „ignorovat“. Nedávno jsem však narazil na pochvalné hlasy na toto dílo a tak jsem mu dal druhou šanci. A teď se stydím, že jsem knihu tak dlouho přehlížel. Příběh plný napětí, tajemna, ale i násilí a hříchů minulosti.
Připadal jsem si jako ryba chycená na háčku – příběh mne chytil a nechtěl pustit, chvíli popustil vlasec tempa vyprávění, kde jsem se mohl rozhlížet v temných vodách, abych zahlédnul cokoliv, co může být v budoucnu důležité, a pak zásek násilí či rychlého posunutí děje, kde jen bezmocně sleduji tu jízdu a čekám, kde se vynořím a tak nějak si říkám, že tohle nemůže dobře skončit.
A nesmím pominout skvělou kresbu.
Hned se vrhám na další díl.

JajaCZ
19.08.2017 5 z 5

Tak to bok nárez! Iba som nakukla, aby som zhodnotila kresbu a nakoniec komiks nepustila, kým som ho celý neprečítala :) Teším sa na pokračovanie. Kresba nádherná, príbeh pútavý, takže otáčate stránky a chcete vedieť ako to skončí....ale potom zistíte, že to ešte len začalo :)

Cryptkeeper
13.05.2017 5 z 5

Parádní,zatím eště celkem jednoduchý úvod do totální mindfuck pecky. Grafické zpracování je úžasné,stejně tak jako začínající příběh,který v nejednom z nás zanechá následky ;)

iLuciferie
29.12.2016 4 z 5

Poutavý příběh, skvělý nápad, jen je škoda, že se spousta událostí odehrává ve veliké zkratce.

dveře vraždy děti rodina komiksy démoni duchové a přízraky strašidelné domy tragédie klíče, klíčky

Joe Hill (p)
americká, 1972