Záludné léto

Záludné léto https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360310/bmid_zaludne-leto-ftW-360310.png 4 324 70

Když se ve vesnici Rushpool v západní Anglii začnou pohřešovat dvě jedenáctileté dívky, konstábl Peter Grant musí vytáhnout paty z Londýna, aby zjistil, jestli se na jejich zmizení nepodílelo něco nadpřirozeného. Jde o rutinní opatření a Nightingale je přesvědčený, že Peter bude mít v případu do večera jasno. Jenže Peter lidi v nesnázích nikdy neopouští, takže i když neobjeví žádné zjevné stopy po magických aktivitách, nabídne místnímu policejnímu sboru své služby, neboť ví, že při pátrání po nezvěstných je potřeba každé volné ruky. Netrvá však dlouho a ocitá se ve zběsilém závodě s časem, ve světě, kde hranice mezi realitou a světem skřítků a víl nikdy nebyly prostupnější...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Argo

Foxglove Summer , 2014

niki-chan
21.10.2018 3 z 5

Příběh měl spád, postavy byly zajímavé. Trochu zhoršená orientace neznáte-li předchozí díly. Konec mohl být propracovanější. Celkem bych dala tři a půl *.

kululinka
28.09.2018 3 z 5

Konečně díl, který mě bavil a nemusela jsem se nutit do četby. Mělo to spád i vtip, fakt super! Tohle je ten styl, který mě v Řekách Londýna a nadchl, a který jsem bohužel v následujících dílech postrádala.

Selfinka
16.08.2018 5 z 5

Ohoho Peter se zase předvedl :) Skvělý díl, i když, opět mi trvalo než jsem se začetla. Pak už to byla jedna velká jízda ;)

Galadwen
06.08.2018 4 z 5

Za mne překvapivě zatím nejčtivější díl, celou dobu ve svižném tempu vyprávěný příběh v podstatě bez hluchých míst. Bohužel konec je trochu useknutý a zasloužil by navíc pár stránek s pořádným osvětlením a dokončením, za to bod dolů. Jinak spokojenost.

Véča
06.08.2018 3 z 5

Moje první setkání s Peterem Grantem nedopadlo podle očekávání. Čtení mě bavilo, ale trochu jsem byla zmatena z postav, jelikož jsem předchozí díly nečetla. Ale to je moje chyba. Nicméně celé prostředí knihy mě moc nenadchlo a vlastně i příběh nebyl pro mě zajímavý. Ale spojení detektivky a fantasy mi přijde skvělé, navíc Peter Grant mi přišel jako sympaťák. Takže za mě lepší průměr, snad se dostanu i k jiným dílům.

Jeweler_pet
21.07.2018 5 z 5

Líbí jako vždy

SBH
30.06.2018 3 z 5

S touto ságou si nevím rady. Liché díly se autorovi zjevně daří lépe než sudé :-). Nekonečné pátrání po muži bez tváře a potažmo Lesley je úmorné. Peterova osobnost je naprosto boží, sofistikované intelektuálské hlášky jsou vlastně důvodem, proč jsem Aaronovitche dosud nezavrhla. V tomto díle naštěstí také chybělo poučování o architektonických aspektech Londýna. Bohužel však vyšetřování případu jen nešikovně balancovalo na paranormální aktivitě skřítků a víl, případní podezřelí ve skutečnosti se zločinem vůbec nesouviseli. Čtení jsem si užila, ale výsledný dojem je rozpačitý jako obvykle.

Atlantis
23.06.2018 3 z 5

Uf, tak tomu říkám promarněný potenciál. Po Záludném létu jsem sáhl kvůli Čtenářské výzvě a když jsem viděl, že jde o mix detektivky a fantasy, začal jsem se neskutečně těšit, až si přečtu celou sérii. Po jednom díle ale už vím, že to neudělám.
Celá kniha by se dala osekat minimálně na polovinu. Postavy se neustále točí v kruzích, opakují věci, které už dělaly pár stran zpět. A ten konec? Neodpoví prakticky na nic, nedává naprosto smysl. Jestli se vše dořeší v příštím díle, to já už bohužel zjišťovat nebudu.
Záludné léto pracuje s fenomenálním námětem, který ale nedokáže využít. Detektivky je v něm málo, fantasy překvapivě ještě mnohem méně a jediné, co se dozvíte je, jak vypadají různorodé pěšinky na britském venkově. Nejhorší na tom je, že nejde o špatnou knihu, jen o obrovské zklamání.

LadyHip
15.06.2018 4 z 5

Poutavé čtení, i když jsme v příběhu zase tak moc nepokročili. Lesley se pro jistotu připomněla, jinak bychom na ni zapomněli, Nightingale vlastně taky figuruje jako přítel na telefonu, a tak Peter jede podle svého. Ale příběh je dobrý, napínavý, jen nemám dostatečnou představivost na popisy krajiny...
Čtvrtou hvězdu dávám za 2 nenápadné odkazy: Herne Štvaný a Valar Morghulis.

E.lisabeth
14.06.2018 4 z 5

Dalsi pekny kousek z teto serie. Proklete domovy byli presto o neco lepsi, tohle bylo takove mile, ,,duhove'' zviratkove:-D

mia.com
12.05.2018 3 z 5

Jak jsem si prorokovala, tímto dílem se sérií končím. Veškeré popisky jsem už celé přeskakovala, protože mě to nesknutečně nebavilo. Mám ráda postavy, příběhy a celkově ten svět, ale styl vyprávění mě už fakt neba. Třeba jednou za nějaký ten rok budu pokračovat, ale teď toho mám plné zuby.

Briv
08.04.2018 5 z 5

Tentokrát Peter zamířil na venkov. Londýn je fajn, ale změnu vítám. Kniha mě baví od samého začátku a mám pocit, že jsem téhle sérii fakt propadla. Na scénu se vrací Beverly, což je příjemné okořenění. Každopádně jsem si myslela, že četba o jednorožcích pro mě skončila v dětství a ono ne :). No a ty konce - než se dozvím odpovědi, tak vyvstanou další otázky.
Akorát mě děsně štve, že vždycky tak dlouho čekám na další díl a když to konečně přijde, tak to přelouskám za chvíli :).

katyka
02.04.2018 4 z 5

Myslím, že Peterovi výlet do Hereforthshire dosť prospel. :) Bolo to zábavné, akčné, občas poriadne prekvapujúce, takže som veľmi spokojná. Akurát kniha zasa trpí obvyklým neduhom nevysvetľovania a akéhosi nedokončenia nakusnutého. Možno sa to objasní v ďalších dieloch, ale bolo by fajn sa dozvedieť aspoň základné odpovede na otázky prečo sa to vlastne všetko dialo. Inak hodnotím kladne a teším sa zasa na ďalší diel v Londýne.

Nestorkea
02.04.2018 5 z 5

Moc příjemné počtení. Ze začátku se netvářila jako "magická", po akčním zakončení první části následovala oddechová část a nakonec rozuzlení. Jen se mi zdálo, že královna víl se vzdává nějak snadno.. :-) Autor nám do příběhu výrazně zapojil Bev (díky za to), nezapomněl po kapkách dávkovat i něco málo z Lesley a nenápadně nás chystá na cosi velkého..

mikika
26.03.2018 3 z 5

takový trochu mezidíl pro ty, co napjatě čekají na pokračování, co bude s Lesley... na konci se vlastně vůbec nic nevysvětlilo, zůstala samá Proč? dost ve stylu: hlavně že to dobře dopadlo, tak do toho moc nešťourat.

Little_L
14.03.2018

Od prvního dílu, který se mi zdál spíše slabší, jako by se knihy v sérii postupně zlepšovaly. Zatímco Řeky jsem málem nedočetla a u dalších dílů jsem sahala po pokračování spíš jen kvůli závěrečným cliffhangerům, teď už to docela hltám. Takže za mě zatím nejlepší Grant.

Silas
28.02.2018 4 z 5

Tenhle díl byl super, ale až na ten konec, přišlo mi že celé to někam směřovalo a pak najednou konec, který byl zbytečně rychlý, nic se vlastně nevyřešilo a pořádně nevysvětlilo.

lenisko
21.02.2018 3 z 5

Veliký ohlas, lákavá obálka a fantasy. To jsou tři věci, díky kterým jsem si vždy toužila přečíst knihu od Bena Aaronovitche. A tak se mi jednou dostala do ruky kniha Záludné léto. Ovšem už po úvodu jsem chtěla knihu odložit. Vadilo mi zbytečné rozepisovaní o ničem a taky to, že se autor nesnažil popsat hlavní postavu, protože asi tak nějak předpokládal, že už ji budou čtenáři znát. Ale pak se to rozjelo, trvalo sice dlouho, než se objevily nadpřirozené bytosti, ale aspoň byl děj vtipný. A pak najednou přišel konec nebo spíš nekonec.

Jako samostatná kniha nejspíš neobstojí, ale spolu s ostatními by mohla. A možná by se mi líbil udělat z knihy/knih i nějaký seriál. Myslím, že by to mohlo být zajímavé.

TomTomis
08.02.2018 3 z 5

Tímto dílem s touto sérií končím (asi) . Minulý díl cosi nakousl, tento načrtl další kupu otazníků a musím říci, že mě moc nezajímá, co se bude dít dál. Nechci napsat, že je to pro mě úplný propadák, ale knihu jsem si z mnoha důvodů nedokázal užít. Autor píše pro mě velmi zvláštním stylem, na který jsem si ani po pěti dílech nezvykl. Sbohem Petere Grante. Pokud se někdy setkáme, bude to za opravdu hodně dlouho.

Ookmalej
01.02.2018 5 z 5

Autor se sice odklonil od rozuzlení zmateného konce předchozího dílu, ale to knize neubralo na zajímavosti. Četla se mi velmi dobře. Autor mě pořád umí mile překvapit různými zvraty.