Mrtvé město

Mrtvé město https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198091/mid_mrtve-mesto-qiV-198091.jpg 4 175 47

Zákon smečky série

Zvířecí sága o statečné a nezdolné smečce psů, z nichž každý pes je jiné rasy, jiné povahy, přesto jsou svázáni společným poutem přátelství. Všechno, co znali, se ocitlo v troskách po zemětřesení – Velkém Zavrčení. Ujme se jich retrívr Štístko, tulák a samotář, který utekl z rozvalin psího útulku – z Domu pasti. I když nerad, stane se jejich vůdcem. Jak však naučí domácí mazlíčky a vodítkové psy lovit a přežít v divočině? První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Empty City , 2014

Unicorn_10
18.01.2019 3 z 5

Knížka mě ze začátku docela bavila,ale jak jsem se blížila ke konci už mě to úplně nebavilo

Tesinka_Laufey
02.11.2018 4 z 5

Trochu mě zarazilo, že se v dětské knížce objevuje tak neskrývaně smrt. Čekala jsem něco pozitivnějšího, ale příběh byl moc pěkný a určitě si přečtu i další díly.

lucygreen
02.09.2018 2 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila, ale asi až moc. Doporučila jich by tak 11 nebo 12 let. Druhý díl by však měl být napínavější podle recenzí, takže si ho také přečtu. Ale zase jsem ráda, že tyhle 2 knihy mám z knihovny a nekoupila jsem si hned celou sérii... Jinak ale kniha byla příjemné počtení. A druhá půlka o proti té první byla o dost lepší :).

PoppyDarkgreen
02.06.2018 5 z 5

Úžasný příběh, hned od začátku mě kniha vtáhla do děje!
Knížka je napínavá, nikde jsem nenarazila na zbytečně dlouhé rozhovory nebo popisy, vždycky s něčím překvapí.
Nevím, jak ostatní, ale já jsem i párkrát brečela..
Každopádně doporučuju všem, kteří mají rádi příběhy o zvířatech.

psomil
08.05.2018 5 z 5

Kniha je super.
Úplně se dokážu do toho Štístka dokážu vcítit. Pro ty co milují zvířata hlavně psi je tato knížka jako stvořená. Určitě patří k mím nejlepším knížkám

nikki327
28.01.2018

Tato kniha je moc hezká.Dokáže stáhnout do děje.Když čtu tuhle knížku jsem v jiným světě.Vždy je tam něco co nečekáte že se stane.A přiznám se že jsem u ní i několikrát brečela.

VAnna
31.10.2017 5 z 5

Za mě je kniha hodně povedená... :) Líbí se mi tam popsání psího života a ty jejich názvy jsou také dobře promyšlené. :D Tato kniha, ale není pro každého.. :D

borka123
01.10.2017 5 z 5

Je to úžasné, přečetla jsem už všechny díly, které vyšly česky. Dala bych 10 hvězd ;)

Sárče
21.08.2017 5 z 5

Moc hezká knížka. Miluji zvířata.

hermiona19
21.07.2017 5 z 5

Je to zatím ta nejlepší knížka, kterou jsem četla

ErcaCZ
30.06.2017 4 z 5

Mně se knížka líbila. Je pravda, že není pro každého. Nejvíc se mi ale líbilo jak dokázala spisovatelka popsat psí život, ty názvy. Pro psa není auto auto. Za mě je tato knížka super.

B.Beránková
04.05.2017

Mně se moc nelíbila. Ze začátku dost popletené a to je teprve první díl. Konec docela hezký ale jinak mě kniha nebavila.

Katy25
20.03.2017 5 z 5

K této knize jsem přišla náhodou, prostě jsem ji uviděla v letáčků a řekla jsem si že to může být zajímavá knížka, která se mi bude dobře číst. Kniha se mi velmi dobře četla a těším že až budu číst další pokračování.

Kačkaknihomol
04.03.2017 4 z 5

Myslím, že tato kniha není jen tak pro někoho. Někomu to přijde praštěné, někomu pro malé děti. Mně přišla kniha zajímavá a podle mně zvládla Hunterová nahlédnout do psí duše skvěle. Naprosto souhlasím s janusss, která to ve svém komentáři dobře rozepsala. Já jen dodám, že je tato kniha skvělá !

Kurama
16.01.2017 5 z 5

Tahle kniha je moc zajímavá.Moc se mi líbila.Moc jsem ji chtěla.Když jsem ji dočetla strašně moc jsem se těšila na další díl.

janusss
05.01.2017 5 z 5

Úžasná knížka, ale musím říct, že není jen tak pro každého. Má hodně specifický styl (hlavně si zvyknout na ty psí pojmy: Velké zavrčení, Hlučné klece, Dlouhá packa,...). Ale bez toho by to nebylo ono. Pes neví, co je auto, je to pro něj jen Hlučná klec do které sedají Dlouhé packy, aby byli rychlejší... Je tam skvěle vyjádřena psí duše a pohled psa na svět. Proto je jedna z mých nejoblíbenějších.

Alfička03
04.01.2017 5 z 5

Na tuto knihu jsem čekala 2 roky. Když jsem dostala sérii 6 knížek skoro se ani nedýchala. Byl to pro mě zázrak protože jsem si ji hrozně přála. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek. A také souhlasím z Rarášek o Divokých kočkách. Je mi také moc líto že nepřeložili aspoň dalších pár dílů. Ale s touto knihou jsem velmi spokojená. Vřele doporučuji :).

JanaT.
27.12.2016 4 z 5

Četla jsem tuto knihu s šestiletým synem a oběma se nám líbila. Přeje si dostat další díl série. Přišel mi zajímavý autorčin jazyk a styl - psí způsob vidění světa a vyjadřování se. Některé situace jsem musela synovi proto vysvětlovat, ale možná právě proto ho to tolik zajímalo. Bylo to neobvyklé, nutilo to přemýšlet, překládat si psí symboly na lidské. I když zprvu mi téma příběhu přišlo poměrně dost drastické - mrtvé město plné nebezpečí a boj o holé přežití. Ale vzhledem k tomu, čeho jsou plné filmy, hry a občas taky pořady pro děti, jsme nakonec knihu s chutí dočetli. A zajímá-li někoho hodnocení malého dítěte, dokonce mladšího, než pro jaké nakladatelství udává doporučený věk, pak ano, kniha stojí za přečtení. I když se nejspíš nebude líbit každému, určitě si získá alespoň takové čtenáře, kteří mají rádi příběhy o zvířatech, dobrodružství a napětí.

Saravana
04.11.2016 3 z 5

tuhle knihu jsem docetla ztěží dostala jsem ji na narozeniny a k tomu dalsi dva dily no nevim jestli je prectu nedoporucuj hlavni hrdina me vubec nezaujal a chtela jsem ho skoro uškrtiti

Oot
15.08.2016