Zaklínačka Lota

Zaklínačka Lota https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25431/bmid_zaklinacka-lota-CJd-25431.JPG 4 298 50

Zaklínačka Lota série

Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete.... celý text

Antoaneta
05.03.2015 4 z 5

Páni to bylo pěkné a hodně akční čtení.Zpočátku mně zarazil trochu drsnější a vulgární styl autorky ale pak jsem si zvykla a stránky jen letěly bylo to super.Hned se jdu pustit do další knihy s Lotou.

Dandulka
26.09.2014 5 z 5

Soubor těchto povídek je velmi podobný Písni čarodějky, ale tady se z hlavní hrdinky stane poloupír. Asi by to chtělo přečíst příběh, který na tuto knihu navazuje.

Darsi
25.04.2014 4 z 5

Co říct pěkná kniha...

yerry
16.02.2014 5 z 5

Temná depresívna fantasy zbierka poviedok, prešpikovaná sexom a brutalitou, písaná štýlom pouličného punku, od ženskej autorky, to sa len tak ľahko nevidí. Sadol som jej na literárny lep ako osa na bonbón. Poviedky sú svojou kvalitou vyvážené, až na tú poslednú dlhú poviedku Otec rodiny. Silné obrazy, posolstvá, spôsob podania, no skrátka jeden nášup za druhým.

Najviac mi sadli poviedky: Temná záležitost, Noční lovy, Půl krve a hlavne Zmetek z temnot. Tie ostatné neboli horšie, len trochu iné, a to je dobre, že autorka nenaťahuje všetko na rovnaké kopyto.

DreamR
11.12.2013 4 z 5

Série o zaklínačce Lotě se mi moc líbí. Není to sice zaklínačka jako od Sapkowského ale svým naturálním způsobem ji autorka vykreslila velmi dobře.

Gahanka
25.08.2013 5 z 5

Původně jsem tutu knihu odložila s tím, že mě prostě nebaví, ale po pár letech jsem se vrátila. Je skvělá. Drsnost povídek mi naprosto učarovala a budu s Lotou pokračovat dál :)

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Vynikající. I když povídky zásadně nečtu, tak u této knihy jsem udělala výjimku. Má úžasný spád a zbožňuji autorčin reálný, až syrový, pohled na hrdiny. :)

lanusinka
05.11.2012 5 z 5

Moje nejoblíbenější postava od Neomillnerové, Lota je prostě typ holky do nepohody, co se s ničím moc nepáře... A Torge je miláček...

Selket
30.10.2012 4 z 5

Skvělé a skvěle drsné. Občas si člověk říká, z čeho všeho se ta Lota oklepe. Jen poslední povídka mi stylem do série moc neseděla. Byla na Neomillnerovou jaksi...klasická.

Lucije
30.11.2011 5 z 5

Tato knížka mě naprosto nadchla, autorka vytvořila úžasný fanstasy svět, kde kontrastuje drsný svět zaklínačů ze zaklínačské školy se světem "obyčejných"lidí. Zaklínači jsou cvičeni pro boj s nestvůrami. Moto knihy je: "A bude hůř“, je to drsná fantasy, plná akce, sexu a vnitřních bojů hlavních hrdů.