Zaklínačka Lota

Zaklínačka Lota https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25431/bmid_zaklinacka-lota-CJd-25431.JPG 4 298 50

Zaklínačka Lota série

Soubor povídek o zaklínačce Lotě mapuje její životní dráhu od početí až k událostem, které předcházejí románu Psí zima. V kulisách pseudostředověku však zaklínači nebojují jen s příšerami, ale především sami se sebou. Cesta Loty a jejích přátel vede skrz veškerou myslitelnou špínu a bolest do míst, kde lidskost je vzácné koření a kde jediným imperativem je přežít. Můžete se zaklínači pít, fetovat, rvát se i usínat pod jednou přikrývkou, ale závidět jim rozhodně nebudete.... celý text

Gabri-88
08.05.2019 4 z 5

Pri pouhe myslence na tuhle knizku se musim usmivat! Pri cteni jsem se rozhodne nenudila, kniha se cetla rychle. Vulgarismy mi nevadi, a prehnane soulozeni me nijak neurazelo. Kniha slouzila jako odreagovani mezi kriminalkama, takze hlavni ukol: pobavit, rozhodne splnila. Podruhe uz si ji asi neprectu

Radka17
08.04.2019 3 z 5

Kniha je napsána poutavě a zajímavě. Příběh Loty, Torgeho a Arvida je prostě hezky napsán a potěší jistě každého čtenáře české fantasy. Hezká oddechovka, kterou jsem přečetla na jeden nádech. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že se příběh zaklínačky Loty nakonec nijak nerozsekl. Dle mého zůstal neuzavřený. Poslední povídka je věnována Torgemu, což mi trochu překvapilo, jelikož jsem čekala na to, že se právě příběh Loty nějak dovyvine. Přemíru sexuálních scének v knize toleruji a nijak mi nevadí, ale opět jsou zde tyto pasáže na úkor řádného silného příběhu, který mi tu chyběl. Takže pokud to mám brát jako kusové povídky se společnou tématikou, tak jsem spokojena. Ale kdybych měla brát knihu, jako komplexní příběh zaklínačky Loty, pak mi tu chybí pravá zápletka. Oddechovka super,ale nic světoborného nečekejte. :)

NinaStikova
11.09.2018 4 z 5

Vyprávění je poutavé a nedává prostor k nudě. Lotin svět vás naprosto vtáhne dovnitř, ať už ji děj právě sleduje, či ne.
Mnohokrát mi nedocházelo, co se danou pasáží myslí, unikaly mi tak podstatné události děje a musela jsem některé odstavce číst opakovaně. Autorka čtenáře rozhodně nepodceňuje.
Nicméně je to povedená knížka a moc se mi líbí, že povídky krásně dovysvětlují některé události z období před Psí zimou.
Proč je na začátku ta mapa?

Radovan_R
01.09.2018 2 z 5

Čekal jsem něco ve stylu Sapkowského, ale vypadá to spíš jako další díl příběhů o Moire. Souloží se tu trochu přes míru, teda ne že by mě to uráželo, ale když se to děje už ve čtvrté knize od stejné autorky, začíná to být otrava. Kniha mě bohužel nijak neoslovila, nevím, jestli se mám odvážit zkusit další díl.

Raldes
16.06.2018 odpad!

Na začátku je důležité říct, že ač jsem fanoušek Zaklínače, tak k tomuhle sem nepřistupoval s žádným přehnaným očekáváním, ani naopak s odporem typu "kdo to tu znesvěcuje Zaklínače". Má to tedy se Zaklínačem něco společného? Minimálně. Jen "vypůjčené" zaklínačské povolání, které není jedna ku jedné stejné, jako originální předloha. Asi něco, jako když Tolkien přinesl elfy, skřety atd. a ostatní autoři fantasy si je vypůjčily a udělaly k obrazu svému. Čili základ je slušný a mohlo by se jednat o ucházející fantasy. Bohužel ani sebekvalitnější základ zjevně nestačí. Jednoduše.. Je to hrůza, přetrpěl jsem prvních pár kapitol a dál jsem nemohl (a to většinou vše dočítám). V předmluvě se mluví o tom, jak jsou ostatní příběhy knížek nudné, málo uvěřitelné, nerealistické a nedospělé či co.. no a ten dospělí příběh si paní "autorka" asi představuje tak, že na každé stránce chce někdo sex, nebo má sex, nebo tam jsou temní elfové s magii sexu a permanentně tam všichni nadávají.. jo a občas tam neuvěřitelně "drsná" hlavní hrdinka někomu vyndá ven střeva.. Teda alespoň v tomhle duchu se to táhlo tech cca 50 stránek co sem dal. Tak pro představu nastíním hlavní myšlenku prvních tří kapitol. (takže pokud si někdo i přes to co jsem tu napsal chce knížku přečíst tak pozor přichází spoiler!)
Prolog: temní elfové unesou a znásilní prostitutku (se kterou minulou noc strávil zdejší "Geralt" a tak se jí pochopitelně snaží zachránit). Btw narozená holčička je hlavní hrdinka knížky Lota (která byla "inspirovaná" Ciri) a zdejší "Geralt" se stane jejím opatrovníkem.
Kapitola jedna: Zaklínačský učitel znásilňuje jednoho žáka (kterého shodou okolností má v posteli i hlavní hrdinka.. první část kapitoly se totiž točí okolo toho, že to strašně chce, ale "Geralt" ji v tom brání). No a tak naše strašně "drsná" hrdinka docílí toho, že zmíněnému učiteli budou střeva roztahána po půlce zaklínačské školy.
A kapitola dva: nemám tušení.. začíná to tím, když Lota (nyní již plnohodnotná zaklínačka) potká elfa, který pronese trapně absurdní balící hlášku o tom, že jí chce a o tři řádky dál spolu začnou spát... a tehdy sem si řekl, že se to dál rozhodně nezlepší a knížku odložil.

Aildrin
09.04.2018 3 z 5

Ze začátku mě kniha celkem bavila, ale to jak autorka nechává neustále hlavní hrdinku brutálně prznit, mě brzo přestalo bavit. Připomíná mi to filmy z osmdesátek, kde v každém příběhu musí být laciná erotická scéna. Petra se svojí zálibou v naturálním sexu by se měla dát spíš na psaní románů z prostředí BDSM, jelikož ne každému čtenáři se bude líbit to, jak Lotu věčně někomu nastavuje nebo rozebírá její milostné vztahy na úkor nějakého smysluplného příběhu, jak v nějakém Stmívání. Někdo by mohl argumentovat tím, že jde o středověk ap., ale podle mě se spíš autorka pokouší vypsat ze svých sexuálních tužeb. Zkusím si přečíst ještě Psí zimu, jestli na tom bude lépe. Každopádně Lota je podle mě spíš čtení pro holky, které v erotice rády popustí uzdu fantasii.

Longin
25.07.2017 1 z 5

Vydržel jsem jenom první kapitoly. Sonda do hlavy dospívající dívky, co jí tečou hormony po stehnech. Fantasy určené pro věčně zasněné děvčata nebo začínající gothičky.

Devil-Ivet
03.05.2017 4 z 5

Povídková knížka o mé oblíbence Lotě. První kapitola nic moc, ale pak se to rozjelo. Nejvíce se mi líbila Vlasy jak tráva. Ještě pak Zmetek z temnot a Otec rodiny.

Eorin
02.05.2017 5 z 5

Opět nezklamala. Povídková forma mi dokonale vyhovovala, mělo to akci, spád a Lotu takovou, jak ji známe a máme rádi :) Prostě paráda, jsem ráda, že jsem po Psí zimě mohla pokračovat s tímto "prequelem".

estasy
17.03.2017 5 z 5

Nebudu se sáhodlouze rozepisovat o postavách, jednotlivých povídkách či formě jazyka…
K této knize řeknu pouze jediné – s Lotou bych fakt chtěla někdy zajít na pivko, protože ta holka mě děsně baví! A pokud by k tomu vzala i tu svoji partu zaklínačů v čele s Ingolfem, ještě líp :)

tsai.
15.01.2017

Petra Neomillnerová se postupně stává mojí velkou oblíbenkyní, stejně tak i Lota. I když jsem četla knihu o Geraltovi a Lotě téměř současně a je pravda, že knihy jsou si podobné, je to způsobeno spíše podobností žánrovou/tematickou. Petra má svůj vlastní styl, svůj svět, stejně tak Sapkowski. Rozhodně si nemyslím, že by tam té podobnosti bylo až podezřele mnoho.

Už mám doma koupené zbývající dva díly a moc se těším, až se k nim dostanu.

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Musela jsem si zvyknout na mluvu jako "dlaždič" na hodně sexu a pak jsem se do Loty zamilovala, skvělé fantasy

avalonek
24.08.2016 4 z 5

Můj oblíbený Geralt to není,ale abych řekla pravdu,nemůžu si stěžovat.Kniha je hezky napsaná,příběhy jsou poutavé,postavy sympatické.Je to takové syrové,ale to tomu dodává šmrnc.Takže neodolám a zkusím i další díly.

Alma-Nacida
07.08.2016 4 z 5

Kniha hodně připomíná Sapkowského, podoba asi není úplně náhodná a za to jsem dala hvězdu dolů, ale jinak opravdu nemám co vytknout a těším se na "Psí zimu". :)

Hoshi
05.06.2016 4 z 5

Zajímavé povídky o zaklínačce Lotě.. Sapkowski to není, i tak to má své vlastní kouzlo. Jak je psáno v předchozích komentářích - trochu drsnější a temnější než příběhy o Geraltovi, ale i tak si Lota najde své čtenáře.

Claudius
21.05.2016 5 z 5

Petra Neomillnerová je skutečná královna české fantasy a tato kniha to dokazuje. Nejedná se o vykrádání Sapkowského, jak by se možná některým mohlo zdát. Je to osobité uchopení zaklínačské tématiky a upřímně, je to ještě drsnější a temnější než příběhy o Geraltovi. Jedna z knih, kterou jsem si na doporučení dokonce zakoupil - rovnou s Psí zimou. Jsem rád, že jsem nevyhodil peníze zbytečně a těším se na další knihy.

jakub4193
19.03.2016

super nejjjj lepší fantasy jakou jsem četl

Kakiko
30.06.2015 4 z 5

Petru jsem našla náhodou na facebooku a po přečtení ukázky z její knížky o Lotě jsem si řekla, že tohle si sakra musím přečíst! A rozhodnutí nelituji.
V první řadě mě zaujal autorčin styl, píše jednoduše skvěle, ačkoliv bych někdy ráda uvítala detailnější popis soubojů, který mi tam trochu chyběl.
Na knize se mi dále líbí to, že je o tom, jaký svět opravdu je, jsou tam různé sexuální orientace, lidé spolu spí, podvádí se, milují. Jednoduše, nejedná se o díle, kterých jsem už četla tolik. A tím myslím dílo, kde je mladá holka a osudový princ na bílém koni.
Poslední povídka, přestože nebyla o Lotě, se mi líbila. Torgeho jsem si oblíbila stejně tak jako Uriana, a povídka věnovaná pouze jemu byla příjemným zpestřením.

OldaB
19.04.2015 4 z 5

Hodně syrové, až naturalistické, ale přitom čtivé. Jen mi přišlo, že některé povídky byly nevyrovnané, jako by je autorka psala v různém časovém období. Škoda, mohl to řešit doslov.

julliette
15.04.2015 5 z 5

Krásná kniha, taková docela akční a hodně romantiky tam bylo. Je zajímavý, že to tu Lotu baví, dělat to s každým kdo si řekne už od raného mládí, no jo, je to celá maminka. Teď chodí i s vampírem, co ji kousl, ten mě zaujal.