Věž vlaštovky

Věž vlaštovky obálka knihy
Mé hodnocení:

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání jí život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář… Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme, co se dělo s bandou Potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem jménem Bonhart. A setkáváme se se smrtí… Sledujeme putování Geraltovo a hledání druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných… Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni… A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví… Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30479/vez-vlastovky-30479.jpg 4.72707

Zaklínač 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Wieża Jaskółki, 1997

Kniha Věž vlaštovky

smazenaryba

Príbeh rozdrobený nespočetnými retrospektívami, vedľajšími príbehmi a akousi prílišnou snahou o presah. Presah síce zaklínač určite má, ale v prvom rade to je dobrodružné fantasy a ak prestáva fungovať toto, rúca sa dielo ako také, nech je napísané akokoľvek dobre a vychytralo. Príliš okaté odkazy, či inšpirácia z pána prsteňov, nazvite si to ako chcete, tiež dojmu neprilepšili. U mňa to nefungovalo, ikeď som si niektoré pasáže užíval.

Ticiana

Na to, ze to ma byt roman o Geraltovi a Ciri, mne dostava, ze to vlastne neni o nich dvou ale o kazdym zvlast. Kniha byla dobra, ale jak uz bylo komentovano, malo Geralta a jeste mene Yennefer. Navic mne trosku stvalo, ze jedna linka se rozbehla a pak to autor zasekal a vratil se k jine, casove uplne nekde jinde. Takze trosku chaosu.

Sixao

Jako celek to nebylo špatné. Co bych vytkla, že tentokrát se objevuje až příliš moc intrikaření a krutosti, málo Geralta a ještě míň Yennefer. Ve srovnání s povídkami humor žádný. Schopnosti Ciri jako zabijáka přehnané i na fantasy. Děj mi přišel občas zmatený a nevím, jak lépe to vystihnout, ale místy mě spisovatel štval zdlouhavým líčením vedlejších událostí a dalších postav, které mě moc nezajímaly.

vlkodlaq

Šestý díl zaklínače byl dle mého názoru mnohen lepší a spádnější, než ten pátý. Opět se zde často prokládají velmi čtivé pasáže s těmi zmatečnými a méně čtivými, naštěstí ty čtivé a spádné převládají. Zbývá tedy sedmý a poslední díl, stále si ale stojím za tím, že první tři díly byly nejlepší. Díly, kde se řešil hlavně zaklínač a příšery a politiky, intrik a tajných spojenectví bylo mnohen méně, než v dílech pozdějších.

Andrée

Příběh Ciri mě docela bavil, ale přišlo mi to celé takové nekonečné. U předchozích knih jsem se bavila více.
Pro mě jedna z těch slabších knih z této série.

kristyna3010

Tento díl mě hodně bavil už od začátku. Hlavně na začátku vtipné řeči Marigolda a jak to na konci Ciri dobře zakončila.

MatoPalkes

Moja najobľúbenejšia od autora. Zbožňujem štýl rozprávania v tejto knihe.

AsiUrčitě

Ten to díl mě opět zase začal bavit. Velkou zásluhu má na tom to, že tam je hodně Ciri, jejíž příběh je poutavý, ale konečně se celkový příběh začíná dávat do pohybu. Objevují se zde také další postavy, které slouží spíše pro to, aby vyprávěly příběh z jiného úhlu pohledu, ale příběh jich samotných není pro celkový děj vůbec podstatný a ani mě moc nezajímalo, jak jejich dějová linka skončí. Autor se asi snažil o rozmanitost vyprávění, ale za mě by to tam vůbec nemuselo být. Nicméně pro mě jeden ze dvou nejlepších dílů ságy.