Věž vlaštovky

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání ji život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář… Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme co se dělo s bandou potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem, jehož jméno jest Bonhart. A setkáváme se se smrtí… Sledujeme putování Geraltovo a hledání Druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných… Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni… A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví… Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30479/vez-vlastovky-30479.jpg 4.71874

Zaklínač: sága (4.)

Wieża Jaskółki (1997)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

zuzana4291

Ce se týká děje Geralt a Ciri, tak kniha je zajímavá, to ostatní je nuda a zbytečné. Bohužel, toho "zbytečného" je tam docela hodně.

jaroiva

Čtu, čtu, místy je to zajímavé, místy méně, často ztrácím koncentraci, abych nakonec dočetla do konce a zjistila, že vlastně vůbec nevím, o čem to bylo.
Pro jistotu jsem si přečetla pak ještě nějaký zpracovaný obsah knihy, a zjišťuji, že to nebylo o ničem. Připomnělo mi to jednu přednášku z vysoké školy, kde jsem za dvě hodiny vyuky zapsala 2 věty, které podle mě byly důležité, zatímco ostatní měli popsaných několik papírů.
Ne, tento díl mi fakt nic neříkal. Moc omáčky a jen stopové množství důležitého děje. Takový homeopatický díl Zaklínače. Pro mě zatím nejhorší z celé série, o ničem.

toulava

Tenhle díl Zaklínače byl plný napětí, mlhy a velkých dobrodružství. Oproti předešlému dílu v něm zaznívala i špetka naděje do budoucna. Naděje spíš připomínala malý plamínek sirky v tmavé jeskyni. Ale i to málo znamenalo pro hrdiny hodně.

Peťulka3

Tenhle díl mě opravdu bavil. Bylo to napínavé a jsem vážně zvědavá, jaké bude finále.

imhotepcz

Tato kniha a vlastně i celá série mě nadchla víc než Pan prstenu. Fakt výborně napsaná kniha a dva předchozí díly jsou taktéž výtečně napsaný. Moc jsem se u toho bavil.

Azmodan

Nádherná kniha. Hlavně velké finále, které nám předvede Ciri na konci této knihy. Zde konečně dostává série Zaklínače smysl a příběh začne být konečně zajímavý a strhující! Když celou sérii budu brát jako pětidílnou a vyhodím z ní povídkové knihy pak první kniha (obohacená o to, co jsem jí vytkl), Věž vlaštovky a Paní jezera by byly dostačující a úžasnou trilogií světa Geralta z Rivie.

Anoell

Tentokrát mi přišlo trošičku horší to prokousávání se celou knihou, ale musím říct, že Sapkowski opět nezklamal. Poslední kapitola byla skvělá.

orangerose

Dobra knizka s pekne akci :)

HoyaCarnossa

Co říct? Další boží díl.

tlllk

veľa "politiky" menej akcie, v tejto audioknihe som sa začal strácať....

KlariN

Sapkowski brutálně žongluje s vyprávěcí strukturou románu, Ciri pomalu, leč jistě přebírá otěže hlavní postavy. Ze zdánlivě nesourodé mozaiky vypravěčských stylů, motivů a událostí se posléze vyloupnou dvě neskutečně působivé epizody - setkání krále a špióna a excelentní ledové finále. Sapkowski moc dobře ví co dělá, a kde se nachází. Na vrcholu tvůrčí kreativity. Nádhera!

Vesmich

Forma vyprávění této knihy o Zaklínači a jeho světě, mě přímo uchvátila. Jednotlivé příběhy se prolínají, vyprávějí je různí vypravěči. Jejich líčení se chvílemi překrývají, navazují na sebe, doplňují, aby se vzápětí zase rozeběhla různými směry. Autor si tentokrát ze všech knih nejvíc hraje s nadsázkou, různými odkazy, variacemi jmen...úplná lahůdka.

zluk

Jedna z nejlepších částí jedné z nejlepších fantasy sérií.

Petass

Nikdy jsem nic podobného nečetla, je to moje první velká fantasy série. Nestačím se divit, jak je příběh spletitý, postavy složité, prostředí rozmanité... A přesto je vše tak moc "reálné'. Tentokrát jsem neměla tolik času a knihu dost odkládala, proto jsem se začala ztrácet v intrikách a postavách... Závěr byl ovšem skvělý. Hned jsem sáhla po pokračování. Jak tohle dopadne?!

špulo

V rámci románovej série sa dá čítať aj samostatne. Neprohloupíte...

Ivan F

Čo sa dá napísať k Veži lastovičky? Len toľko, že je to najlepší diel celej ságy a to bezkonkurenčne. Silno pochybujem, že záverečná časť bude lepšia, tu Sapkowski prekonal sám seba.

Krátky citát:
"Nikdy som nepochopil, prečo si u vás, ľudí, väčšina nadávok a urážok berie inšpiráciu z oblasti erotiky. Veď sex je pekný a poskytuje radosť, príjemné pocity. Ako môžete názov pohlavného orgánu používať ako vulgárne synonymum…"

DarthSoren

Věž vlaštovky je o kapku slabší díl, než byl Křest ohněm, to si nebudeme nalhávat a řeknu to narovinu. Ale ovšem nebylo to tak špatné abych strhával hvězdičku, to vůbec ne. Pořád se jedná o maximálně povedenou a vynikající knihu. Proč si myslím, že to bylo slabší než předešlá kniha, bude asi tím, že se mi nelíbila postava Vysogoty. Pořád jsem ho měl před očima jako starýho pedofila :DDD Ale to byl subjektivní pocit, samozřejmě. Ten závěr byl ale excelentní, Ciri na bruslích, kapky krve na sněhu... mmm prostě nádhera.

Dolina

Tak to bylo něco... ani nevím, kde začít. Děj je vyprávěn velmi zajímavě - čteme mozaiku různých vyprávění, která pak splyne v jeden příběh. Na scénu nastupují skvělé záporné postavy a s nimi i pořádná dávka krutosti. Vykreslení krvechtivé lůzy mi nahánělo husí kůži. U scény v aréně jsem byl parádně znechucen. Přesně tak si představuji, že tady vypadal středověk. Úplně z toho při čtení sálá krev a špína.
Od posledního dílu se i pořádně posunul příběh a s ním i vývoj hlavních postav. Všechny interakce mezi nimi byly skvost. Ani na chvilku jsem se nenudil. A ten "buranský" středověký humor!

Beatrice

Počula som názor, že tento diel je číry chaos. Neustále prepletanie rôznych časových rovín, priestorov, naratívnych hľadísk a dejových línií, ktoré obsahujú neudržateľné množstvo postáv. Môj názor: nebuďme leniví čitatelia! :D keď vynaložíte kúsok úsilia a budete čítať pozorne, užívať si búrlivé vlnobitie rôznorodých fragmentov príbehu, budete odmenení úžasne dynamickým, iskrivým príbehom (niet jedinej príbehovej línie, ktorá by ma nudila). Páči sa mi nástup naozaj zaujímavých záporných postáv (napr. Bonhart), množstvo úderných scén krutosti ľudí (nie vždy má netvor štyri nohy), vývoj postáv (Ciri), realistickosť charakterov, nasvecovanie scén z viacerých uhlov pohľadu (viacero postáv opisuje tú istú situáciu), štylistika/jazyk i spomínaná fragmentárnosť rozprávania. Prosím, nech príbeh nekončí :)

sarka45

Není, co vytknout. Autor stále drží kvalitu, napínavý děj, zajímavé postavy - sympatické i nesympatické, nikdo není černobílý. Příběh se čte velice dobře.

Alee

Velmi temný, ale velmi čtivý díl. Hodnocení celé série u posledního dílu (Paní jezera).

Hakem

Rience: "Proklatě! Já tady mrznu, zatímco Schirrú se dozajista hřeje někde v teple u ohně…" :D

Akce od začátku do konce. Zaklínač Geralt od nikud, pasovaný rytíř Geralt z Rivie už není ani zaklínačem. Ciri konečně odešla od bandy Potkanů, neměla jsem je ráda, ale ten jejich konec mě mrzel. Zjistili jsme příčinu Ciriny jizvy. Dívky, která je i po předposlední knize pořád záhadou.
Geralt, kvůli kterému jsem se do ságy pustila tu má pro mě málo prostoru a když už, tak je protiva.
Ale celkove super, super, super. Dijskra u krále a moudrá kniha. Yennefer na Skellige a v zajetí. Geralt v jeskyni a na neobvyklém koni.
Zase spousta intrik v zákulisí, ale jelikož jdeme do finále, tak už se dozvídáme kdo, kdy a proč. Zatím nejlepší kniha ze ságy.

B-artX
23.10.2017

Spoilery..
Jako já z toho tak nadšenej nejsem. Linka Geralta byla fajn, skoro stejná jako v předchozí knize, ale fajn.. Linka Ciri měla několik fakt dobrých momentů.. třeba jak Bonhart vyklepl ty Potkany, nebo jak rozsekala tu Kalousovu partu na tom jezeře.. ale jinak nic. Vysogota byl skvělej, takovej fajn chlapík.
Nejhorší byla zcela jistě přemíra postav, hlavně u linky Nilfgardu.. ta se moc nepovedla. Též musím vytknout velké množství flashbacků, vzpomínek a podobných věcí.. Vyprávění Ciri by bohatě stačilo.. zbytek byl pro finální příběh zbytečný.
Linka Yenn, Djiskry a zbytku fajn. Nic spešl, ale fajn..
Ale abych jen nekritizoval- kniha je zábavná a čtivá..

Hodnotím za 90%.

Faila
22.10.2017

Pro mě je tento díl zatím nejlepší ze všech. Nejlepší po příběhové stránce, kdy se rozvíjí hned několik příběhových linií, z nichž jedna je zajímavější než druhá. Místy mě až nudila "politická" část, zejména i proto, že jsem se začínala ztrácet v tom velkém množství jmen postav a zemí. Ale i tato část má v zaklínačské sáze své jasné a důležité místo. Nejlepší je pro mne tento díl (zatím) také z pohledu postav a jejich osudů. Místy jsem byla sice trochu zmatená, když se kontinuálně vyprávělo několik příběhů (nebo částí příběhu) z několika pohledů, nakonec jsem si však na tento styl zvykla, zorientovala se v něm a považuji jej nejen za zajímavý, ale také důmyslný prvek knihy - každá z postav vyprávěla příběh svým pohledem, který měl jasný význam a smysl. Nejvíce jsem vděčná za osud Ciri, který je opravdu zajímavý, a tato postava mi (konečně!) začala být trochu sympatická (= lezla mi na nervy o něco méně). Za naprostou dokonalost osobně považuji boj na ledu v závěru knihy, který vynikal napjatou, až nervy drásající atmosférou.

kralika
08.09.2017

Tohle prostě člověka baví! Skvěle vyprofilované postavy. (Kromě těch hlavních nejvíce poutá pozornost Cahir, Bonhart a Dijsktra.) A navrh precizně vystavěné nelineární vyprávění... Zkrátka lahoda.

IvaKo
22.08.2017

Opět skvělé pokračování příběhu oblíbených postav, tentokrát o dost temnější a s větším zaměřením na Ciri.

Vlastina67
02.08.2017

Dost mě to baví a dost mě mrzí, že příští díl je poslední!!! :-)

akneellll
31.07.2017

Jedním slovem perfektní.

Rawen616
30.07.2017

S každým dalším dílem se mi zdá, že se Sapkowski zlepšuje. Tenhle díl oproti předchozímu vyniká zajímavým nechronologickým vyprávěním. Atmosféra by se opět dala chvílemi krájet a když né atmosféra, tak se tu docela ve velkém krájí všechno živé i neživé. Na scénu přichází zajímavé záporné postavy v čele se sadistickým nájemným lovcem lidí. Výborné ale nejsou jen akční scény(zejména závěr na zmrzlém jezeře) ale i obyčejné rozhovory. Hlavně ten mezi Geraltem a prastarým elfem v jeskyni donutí k zamyšlení. Škoda, že příštím dílem vše končí.

Aniday
29.07.2017

blíží se konec, cítím to! vůbec se mi nechce skončit tento příběh... chtěla bych v něm zůstat... napořád...