Věž vlaštovky

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání jí život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář… Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme, co se dělo s bandou Potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem jménem Bonhart. A setkáváme se se smrtí… Sledujeme putování Geraltovo a hledání druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných… Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni… A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví… Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30479/vez-vlastovky-30479.jpg 4.72078

Zaklínač: sága (4.)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo

Wieża Jaskółki (1997)

Kniha Věž vlaštovky

kuruteku
včera

Asi bych měl ty proluky mezi díly zkrátit, protože v těch politických mezihrach se neorientuju. Ale tam, kde je Ciri, Great nebo Yenefer, tam je vše, jak má být. Navíc postava Visogoty, střízlivost a věčnost upíra, postavy zla rozsekane buď Zaklinacem nebo Zaklinackou - to je ono. Dokonce jsem se i párkrát zasmál nebo se opravdu o hrdiny bál. Tak teď rozhodnout, kdy se pustit do dalšího, už posledního, dilu.

Richie1
předevčírem

Čtvrtý díl románu je o něco rozsáhlejší - a také má více dějových linek, postav, míst dějů ... a také je o něco rozvleklejší a méně akční či zábavný než předchozí díly. Méně času je věnováno zaklínači, více Ciri a různé politice celého zaklínačova světa. Chybí mi tu sice přímočarost a krásná jednoduchost prvních povídek a úvodu románu o zaklínačovi, ale i tak je to skvělé čtení, které jsem si vychutnal. Ciri je stále na útěku a je vystavována různým zkouškám, Geralt ji stále hledá, císařství je stále na postupu v dobývání okolního světa, čarodějové stále intrikují - vše spěje k rozuzlení v pátém dílu. 80%

boxas

Věž vlaštovky je napínavý, poutavý díl příběhu o Zaklínači. Jen je škoda, že hlavní dějové linie (Ciri, Gerald, Yennefer) jsou rozmělňovány příběhy mnoha dalších, často nedůležitých postav.

malazluta

Dokonalá sága, která se stala mou srdcovou záležitostí.

duch72

Jedním slovem: super! V tomto díle Sapkowski radikálně mění styl vyprávění a příběh servíruje po drobných střípcích, které jsou navzájem od sebe časově i místně různě vzdálené, ale na konci do sebe krásně zapadnou jako dokonalá mozaika. Je to celé zase trošku víc o zaklínačce, než o zaklínači, a je zde více filozofických debat mezi postavami, z nichž si dovolím dvě zmínit. Za prvé, zaujala mě Geraltova teze, že smrt je vždycky stejná. Teď musím dát pozor, abych nespoiloval, takže opatrně řečeno: když uvážím smrt, kterou popisuje Ciri poustevníkovi na začátku svého vyprávění, tak s Geraltovou tezí nesouhlasím. Myslím, že když už zemřít, tak tedy rozhodně alespoň tak nějak podobně, jako v Cirině vyprávění :-) A za druhé mne velmi pobavilo elfovo filozofování na téma "největší nevýhoda dlouhověkosti". To prostě nemá chybu. I přes zcela nový styl vyprávění jsou tu zase všechny obvyklé Sapkowskiho ingredience: syrově drsné popisy bojů, něco erotiky, spousta napětí. Podtrženo sečteno: 5 hvězd a za mě dosud nejlepší kniha celé ságy!

Makropulos

Nejprve mě překvapil jakýsi nový způsob tohoto vyprávění. Krátké epizodky i o různých vedlejších postavách, střídání dějů a časových rovin, ale postupně jsem si zvykla, a nakonec to celé dalo možná pro mě nejlepší část Ságy.

adel_z

Příjemné, napínavé a chyré fantasy

Lavender756

Výborné čtení,jako vždy,ale ...poslední čtvrtina pro mě příliš vlekla a utahaná, některé kapitoly čteny letem světem,rozmluvy okrajových postav až nadmíru a dle mě k ničemu. Vítězí stále Geralt, Ciri mě baví, ale o něco méně, a ostatní postavy už jen natahují děj. Často velmi nudně a místy, alespoň pro mě, nechápavě!