Věž vlaštovky

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání ji život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář… Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme co se dělo s bandou potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem, jehož jméno jest Bonhart. A setkáváme se se smrtí… Sledujeme putování Geraltovo a hledání Druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných… Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni… A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví… Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30479/vez-vlastovky-30479.jpg 4.71742
Série:

Zaklínač (6.)

Originální název:

Wieża Jaskółki (1997)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (88)

Přidat komentář
DarthSoren
04. března

Věž vlaštovky je o kapku slabší díl, než byl Křest ohněm, to si nebudeme nalhávat a řeknu to narovinu. Ale ovšem nebylo to tak špatné abych strhával hvězdičku, to vůbec ne. Pořád se jedná o maximálně povedenou a vynikající knihu. Proč si myslím, že to bylo slabší než předešlá kniha, bude asi tím, že se mi nelíbila postava Vysogoty. Pořád jsem ho měl před očima jako starýho pedofila :DDD Ale to byl subjektivní pocit, samozřejmě. Ten závěr byl ale excelentní, Ciri na bruslích, kapky krve na sněhu... mmm prostě nádhera.

Dolina
27. února

Tak to bylo něco... ani nevím, kde začít. Děj je vyprávěn velmi zajímavě - čteme mozaiku různých vyprávění, která pak splyne v jeden příběh. Na scénu nastupují skvělé záporné postavy a s nimi i pořádná dávka krutosti. Vykreslení krvechtivé lůzy mi nahánělo husí kůži. U scény v aréně jsem byl parádně znechucen. Přesně tak si představuji, že tady vypadal středověk. Úplně z toho při čtení sálá krev a špína.
Od posledního dílu se i pořádně posunul příběh a s ním i vývoj hlavních postav. Všechny interakce mezi nimi byly skvost. Ani na chvilku jsem se nenudil. A ten "buranský" středověký humor!

Beatrice
19. února

Počula som názor, že tento diel je číry chaos. Neustále prepletanie rôznych časových rovín, priestorov, naratívnych hľadísk a dejových línií, ktoré obsahujú neudržateľné množstvo postáv. Môj názor: nebuďme leniví čitatelia! :D keď vynaložíte kúsok úsilia a budete čítať pozorne, užívať si búrlivé vlnobitie rôznorodých fragmentov príbehu, budete odmenení úžasne dynamickým, iskrivým príbehom (niet jedinej príbehovej línie, ktorá by ma nudila). Páči sa mi nástup naozaj zaujímavých záporných postáv (napr. Bonhart), množstvo úderných scén krutosti ľudí (nie vždy má netvor štyri nohy), vývoj postáv (Ciri), realistickosť charakterov, nasvecovanie scén z viacerých uhlov pohľadu (viacero postáv opisuje tú istú situáciu), štylistika/jazyk i spomínaná fragmentárnosť rozprávania. Prosím, nech príbeh nekončí :)

sarka45
16. února

Není, co vytknout. Autor stále drží kvalitu, napínavý děj, zajímavé postavy - sympatické i nesympatické, nikdo není černobílý. Příběh se čte velice dobře.

Alee
16. února

Velmi temný, ale velmi čtivý díl. Hodnocení celé série u posledního dílu (Paní jezera).

Hakem
11. ledna

Rience: "Proklatě! Já tady mrznu, zatímco Schirrú se dozajista hřeje někde v teple u ohně…" :D

Akce od začátku do konce. Zaklínač Geralt od nikud, pasovaný rytíř Geralt z Rivie už není ani zaklínačem. Ciri konečně odešla od bandy Potkanů, neměla jsem je ráda, ale ten jejich konec mě mrzel. Zjistili jsme příčinu Ciriny jizvy. Dívky, která je i po předposlední knize pořád záhadou.
Geralt, kvůli kterému jsem se do ságy pustila tu má pro mě málo prostoru a když už, tak je protiva.
Ale celkove super, super, super. Dijskra u krále a moudrá kniha. Yennefer na Skellige a v zajetí. Geralt v jeskyni a na neobvyklém koni.
Zase spousta intrik v zákulisí, ale jelikož jdeme do finále, tak už se dozvídáme kdo, kdy a proč. Zatím nejlepší kniha ze ságy.

B-artX
23.10.2017

Spoilery..
Jako já z toho tak nadšenej nejsem. Linka Geralta byla fajn, skoro stejná jako v předchozí knize, ale fajn.. Linka Ciri měla několik fakt dobrých momentů.. třeba jak Bonhart vyklepl ty Potkany, nebo jak rozsekala tu Kalousovu partu na tom jezeře.. ale jinak nic. Vysogota byl skvělej, takovej fajn chlapík.
Nejhorší byla zcela jistě přemíra postav, hlavně u linky Nilfgardu.. ta se moc nepovedla. Též musím vytknout velké množství flashbacků, vzpomínek a podobných věcí.. Vyprávění Ciri by bohatě stačilo.. zbytek byl pro finální příběh zbytečný.
Linka Yenn, Djiskry a zbytku fajn. Nic spešl, ale fajn..
Ale abych jen nekritizoval- kniha je zábavná a čtivá..

Hodnotím za 90%.

Faila
22.10.2017

Pro mě je tento díl zatím nejlepší ze všech. Nejlepší po příběhové stránce, kdy se rozvíjí hned několik příběhových linií, z nichž jedna je zajímavější než druhá. Místy mě až nudila "politická" část, zejména i proto, že jsem se začínala ztrácet v tom velkém množství jmen postav a zemí. Ale i tato část má v zaklínačské sáze své jasné a důležité místo. Nejlepší je pro mne tento díl (zatím) také z pohledu postav a jejich osudů. Místy jsem byla sice trochu zmatená, když se kontinuálně vyprávělo několik příběhů (nebo částí příběhu) z několika pohledů, nakonec jsem si však na tento styl zvykla, zorientovala se v něm a považuji jej nejen za zajímavý, ale také důmyslný prvek knihy - každá z postav vyprávěla příběh svým pohledem, který měl jasný význam a smysl. Nejvíce jsem vděčná za osud Ciri, který je opravdu zajímavý, a tato postava mi (konečně!) začala být trochu sympatická (= lezla mi na nervy o něco méně). Za naprostou dokonalost osobně považuji boj na ledu v závěru knihy, který vynikal napjatou, až nervy drásající atmosférou.

kralika
08.09.2017

Tohle prostě člověka baví! Skvěle vyprofilované postavy. (Kromě těch hlavních nejvíce poutá pozornost Cahir, Bonhart a Dijsktra.) A navrh precizně vystavěné nelineární vyprávění... Zkrátka lahoda.

IvaKo
22.08.2017

Opět skvělé pokračování příběhu oblíbených postav, tentokrát o dost temnější a s větším zaměřením na Ciri.

Vlastina67
02.08.2017

Dost mě to baví a dost mě mrzí, že příští díl je poslední!!! :-)

akneellll
31.07.2017

Jedním slovem perfektní.

Rawen616
30.07.2017

S každým dalším dílem se mi zdá, že se Sapkowski zlepšuje. Tenhle díl oproti předchozímu vyniká zajímavým nechronologickým vyprávěním. Atmosféra by se opět dala chvílemi krájet a když né atmosféra, tak se tu docela ve velkém krájí všechno živé i neživé. Na scénu přichází zajímavé záporné postavy v čele se sadistickým nájemným lovcem lidí. Výborné ale nejsou jen akční scény(zejména závěr na zmrzlém jezeře) ale i obyčejné rozhovory. Hlavně ten mezi Geraltem a prastarým elfem v jeskyni donutí k zamyšlení. Škoda, že příštím dílem vše končí.

Aniday
29.07.2017

blíží se konec, cítím to! vůbec se mi nechce skončit tento příběh... chtěla bych v něm zůstat... napořád...

amaenium
27.07.2017

Čím více má zaklínač stran, tím méně mi trvá, než ho dočtu! Knihu jsem zhltla jedním dechem a tento díl už asi jen tak nic nepřekoná. Skvělé skoky mezi postavami, mezi časovou posloupností a také zajímavý vývoj událostí!

Romžiry
11.07.2017

Skvělé, skvělé, skvělé.

Charlie119
08.07.2017

Tohle už je bomba. Netřeba to nějak dál rozvádět, koho tohle nebaví, ať se jde bodnout Geraltovým novým mečem!

Katranis
03.07.2017

Od série Zaklínače se očekávalo leccos, jen ne tohle. Přesto mělo to své kouzlo, jen Zaklínače mi tam bylo málo.

LadyAlis
13.06.2017

Konečně jsem dočetla tenhle díl a tedy nechápu proč mi to trvalo tak dlouho :/ Ten konec jsem hltala jedním dechem a pokaždé, když se zdálo, že se Ciri něco stane, tajila jsem dech dokovaď jsem si nebyla jistá, že to zvládne.

Kraken84
29.05.2017

Parádička. Děj neomrzí díky neustálým skokům mezi postavami a skoky v čase. Styl psaní je jakoby místní - protože i vypravěč používá přirovnání a popisy, které jakoby vypadly z úst některé z postav. Každý charakter má svůj slovník, je znát rozdíl když mluví prostý chasník, sadistický lovec lidí nebo vzdělaný a urozený vladař. Začátkem mě autor zaujal zvláštním použitím epického refrénu, který přidal na dojmu, že prožíváme legendu.

Heisenberg
28.05.2017

Jen jedno slovo: perfect! Díl, ve kterém se opět děje hodně událostí, a je zde hodně pamětihodných momentů. Za mě je nejlepší moment knihy určitě "krasobruslení", kdo četl určitě pochopí :) Sapkowski je pro knižní kulturu takovej machr, jako Spielberg pro tu filmovou.

zpevSusannah
23.05.2017

Sapkowski a jeho vypravěčský talent snad ani nejde ještě více vychválit. Vše už bylo řečeno v předchozích komentářích. Já můžu už jen uctivě mlčet, zhluboka se poklonit a zatleskat jako malá holčička, která konečně dostala pod stromeček vysněnou panenku :-) Geralt a jeho příběh je mojí panenkou. Jsem nadšená, že toto brilatní fantasy můžu prožívat vkuse už několik týdnů. Sice se občas malinko ztrácím v tom kdo, kdy, proti komu, změna věrnosti, zase zrada, nová politická hra a dokonce některá jména si asi nikdy nezapamatuju, ale to jsou jenom detaily, které mi ten celkový prožitek nemůžou zkazit :-).
Jsem napnutá jak kšanda, protože netuším, jak tohle všechno dopadne. Ciri, Geralte, Yennefer jdu si pro vás k "Paní jezera"!

lukes2424
05.05.2017

Dle mého názoru je to jeden z nejlepších dílů celé ságy.

Devil-Ivet
03.05.2017

Další skvělý díl ze zaklínačského světa. Ciri jsem fandila po celou dobu, s Geraltem a jeho partou zase putovala. Prožívala jejich dny s napětím a okouzlením. Jeden z nejlepších dílů!

fvalek
02.05.2017

Asi nejlepší díl ze všech předchozích, uvidíme, jestli ho trumfne poslední. Bál jsem se jakéhosi posunu v čase, o kterém jsem slyšel, ale nakonec jsem se vyznal. Vlastně skoro celá kniha byla retrospektivní, z vyprávění Ciri, ale pořád to nebylo moc dávno. Nejvíc se mi líbila poslední kapitola (samozřejmě, jak jinak), ale také kapitola o Koviru a Esteradu Thyssenovi, ten je fakt super. :D
Geralt i Yennefer tu byli spíše už jen jako epizodní postavy, ale v předchozích dílech se stávalo, že i Ciri byla jen epizodně narozdíl od Geralta, takže toho se nebojím, že by ho strčili do pozadí.
Děj byl úžasný, nemůžu se dočkat posledního dílu, ale zároveň nechci, aby to skončilo. :D

martunka
02.05.2017

Další dobré dobrodružství

Zuza.nice
02.04.2017

Jak jsem předchozí tři části přečetla jedním dechem, ve Věži mi většina hlavních postav lezla na nervy. Ciri se chová jako pubertální spratek (což vlastně je, ale vzhledem ke své výchově a výcviku by se mohla ovládat) a Geralt by potřeboval psychiatra. Konec to zachránil, 4* a jdu na Paní Jezera.

PeťkaW.
28.03.2017

Mezi Křestem ohně a Věží vlaštovky jsem měla docela dlouhou prodlevu, takže mi chvilku trvalo, než jsem si upamatovala všechny předešlé události a utřídila si znalosti z předchozích dílů. Sapkowski opět potvrdil, že má úžasný vypravěčský talent. Jeho volba, napsat tento díl převážně v retrospektivě, byla skvělým tahem, který úžasně ságu oživil. Uvítala jsem taky to, že se do popředí konečně dostala Ciri a osudy Geralta ustoupily do pozadí, protože upřednostňování jeho postavy na úkor Lvíčete bylo to, co mi převážně vadilo na předchozích dílech. Slabší čtenáři možná můžou být trochu zmatení z různých skoků v časových rovinách, ale mě tahle hra bavila a užívala jsem si ji. Smekám před spisovatelovým talentem poskládat všechny jednotlivé střípky příběhů různých postav, které se ještě udály v různých časech tak, aby to všechno nejenom dávalo smysl, ale i se dobře četlo a bylo poutavé. Tuším, ač mě poslední díl teprve čeká, že se připojím k dalším, kteří tento díl považují za nejlepší.

Kabátice
24.03.2017

Prostě super odpočinkové čtivo :-)

jan14s
21.03.2017

Předchozí díl se mi líbil více, přesto jsem knihu přečetl skoro na jeden nádech.