Věž vlaštovky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání jí život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář… Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme, co se dělo s bandou Potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem jménem Bonhart. A setkáváme se se smrtí… Sledujeme putování Geraltovo a hledání druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných… Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni… A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví… Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30479/vez-vlastovky-30479.jpg 4.72078
Série:

Zaklínač: sága (4.)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
Orig. název:

Wieża Jaskółki (1997)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (122)

Kniha Věž vlaštovky

Přidat komentář
kuruteku
včera

Asi bych měl ty proluky mezi díly zkrátit, protože v těch politických mezihrach se neorientuju. Ale tam, kde je Ciri, Great nebo Yenefer, tam je vše, jak má být. Navíc postava Visogoty, střízlivost a věčnost upíra, postavy zla rozsekane buď Zaklinacem nebo Zaklinackou - to je ono. Dokonce jsem se i párkrát zasmál nebo se opravdu o hrdiny bál. Tak teď rozhodnout, kdy se pustit do dalšího, už posledního, dilu.

Richie1
předevčírem

Čtvrtý díl románu je o něco rozsáhlejší - a také má více dějových linek, postav, míst dějů ... a také je o něco rozvleklejší a méně akční či zábavný než předchozí díly. Méně času je věnováno zaklínači, více Ciri a různé politice celého zaklínačova světa. Chybí mi tu sice přímočarost a krásná jednoduchost prvních povídek a úvodu románu o zaklínačovi, ale i tak je to skvělé čtení, které jsem si vychutnal. Ciri je stále na útěku a je vystavována různým zkouškám, Geralt ji stále hledá, císařství je stále na postupu v dobývání okolního světa, čarodějové stále intrikují - vše spěje k rozuzlení v pátém dílu. 80%

boxas
23. června

Věž vlaštovky je napínavý, poutavý díl příběhu o Zaklínači. Jen je škoda, že hlavní dějové linie (Ciri, Gerald, Yennefer) jsou rozmělňovány příběhy mnoha dalších, často nedůležitých postav.

malazluta
18. června

Dokonalá sága, která se stala mou srdcovou záležitostí.

duch72
28. května

Jedním slovem: super! V tomto díle Sapkowski radikálně mění styl vyprávění a příběh servíruje po drobných střípcích, které jsou navzájem od sebe časově i místně různě vzdálené, ale na konci do sebe krásně zapadnou jako dokonalá mozaika. Je to celé zase trošku víc o zaklínačce, než o zaklínači, a je zde více filozofických debat mezi postavami, z nichž si dovolím dvě zmínit. Za prvé, zaujala mě Geraltova teze, že smrt je vždycky stejná. Teď musím dát pozor, abych nespoiloval, takže opatrně řečeno: když uvážím smrt, kterou popisuje Ciri poustevníkovi na začátku svého vyprávění, tak s Geraltovou tezí nesouhlasím. Myslím, že když už zemřít, tak tedy rozhodně alespoň tak nějak podobně, jako v Cirině vyprávění :-) A za druhé mne velmi pobavilo elfovo filozofování na téma "největší nevýhoda dlouhověkosti". To prostě nemá chybu. I přes zcela nový styl vyprávění jsou tu zase všechny obvyklé Sapkowskiho ingredience: syrově drsné popisy bojů, něco erotiky, spousta napětí. Podtrženo sečteno: 5 hvězd a za mě dosud nejlepší kniha celé ságy!

Makropulos
26. května

Nejprve mě překvapil jakýsi nový způsob tohoto vyprávění. Krátké epizodky i o různých vedlejších postavách, střídání dějů a časových rovin, ale postupně jsem si zvykla, a nakonec to celé dalo možná pro mě nejlepší část Ságy.

adel_z
19. března

Příjemné, napínavé a chyré fantasy

Lavender756
12. března

Výborné čtení,jako vždy,ale ...poslední čtvrtina pro mě příliš vlekla a utahaná, některé kapitoly čteny letem světem,rozmluvy okrajových postav až nadmíru a dle mě k ničemu. Vítězí stále Geralt, Ciri mě baví, ale o něco méně, a ostatní postavy už jen natahují děj. Často velmi nudně a místy, alespoň pro mě, nechápavě!