Věž vlaštovky

od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání ji život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář… Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme co se dělo s bandou potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem, jehož jméno jest Bonhart. A setkáváme se se smrtí… Sledujeme putování Geraltovo a hledání Druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných… Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni… A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví… Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30479/vez-vlastovky-30479.jpg 4.71929
Série:

Zaklínač: sága (4.)

Orig. název:

Wieża Jaskółki (1997)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (110)

Přidat komentář
danielpernik
16. listopadu

Tohle je třeba nejlepší knižní série, která mne mohla potkat. Nemá smysl vypisovat konkrétní věci u každého dílu. Je to prostě boží po všech stránkách a nikdy mi tam nic nechybí. Ciry přebírá iniciativu a vůbec mi to nevadí. Hra s dějovými linkami jde Sapkowskimu skvěle. Humor, slovní zásoba, ironie - boží.
Tento díl jsem dostal od své mladší sestry. Ta chudinka pustila z ruky všechny našetřené kapesné a pořídila mi pevnou vazbu s ilustrací, asi za 500 Kč. Musím říct, že to byl příjemnější doprovod, než by se mohlo na první dojem zdát. No a já jí teď musím ke 13. narozeninám pořídit něco opravdu velkého, aby si zapamatovala, že kdo dává, dostane vždy víc. :)

gretl74
13. listopadu

Geralt i Sapkowski jsou srdcovky, takže těžko objektivně hodnotit, pro mne za plný počet bodů.

blackdarkness
12. října

Musím jen zopakovat, co píšou všichni ostatní. Geralt a Ciri mají dějové linie čtivé a zajímavé, ostatní postavy tam jsou jen aby se zaplnily stránky :(

Mufurufus
05. října

Popravdě pomalu nevím, co si mám o této sérii myslet. S každým dalším dílem je to horší a horší a u tohoto dílu jsem se více nudil, než bavil. Samotná postava Geralta je stále zajímavá, jakožto i jeho příběh s jeho společníky a taktéž dějová linka Ciri je zajímavá, ale to je tak asi všechno. Všechno ostatní je nezábavné, nudné a často pro děj i zbytečné vyprávění, politika, a stále se nemohu zbavit pocitu, že jde o umělé natahování série a to na škodu samotného příběhu. Například Marigold, tolik oblíbená a vtipná postava z předešlých dílů, je v tomto díle naprosto bez šťávy, kouska vtipu a působí značně sterilním dojmem. Trochu se jeho role ujal Regis, ale i tak je to velmi, velmi málo a tento díl byl pro mě spíše zklamáním.

JirkaDitt
26. září

Šestý díl mě bavil o něco méně než pátý. Mohlo za to zřejmě to, že děj stál hodně na místě. Každopádně jsem se zase dostal o kousek blíž k tomu, co je Ciri vlastně zač.

Dany1006
21. září

Co se mi líbí:
- Děj Geralta a jeho společníků je zajímavý.
- Děj Ciry je zajímavý.

Co se mi nelíbí:
- Děje ostatních postav je nezajímavý a o ničem.
-Těhletěch dějů o ničem je tam spousta.

Hodnocení: 3*

zuzana4291
13. září

Ce se týká děje Geralt a Ciri, tak kniha je zajímavá, to ostatní je nuda a zbytečné. Bohužel, toho "zbytečného" je tam docela hodně.

jaroiva
12. září

Čtu, čtu, místy je to zajímavé, místy méně, často ztrácím koncentraci, abych nakonec dočetla do konce a zjistila, že vlastně vůbec nevím, o čem to bylo.
Pro jistotu jsem si přečetla pak ještě nějaký zpracovaný obsah knihy, a zjišťuji, že to nebylo o ničem. Připomnělo mi to jednu přednášku z vysoké školy, kde jsem za dvě hodiny vyuky zapsala 2 věty, které podle mě byly důležité, zatímco ostatní měli popsaných několik papírů.
Ne, tento díl mi fakt nic neříkal. Moc omáčky a jen stopové množství důležitého děje. Takový homeopatický díl Zaklínače. Pro mě zatím nejhorší z celé série, o ničem.

toulava
06. září

Tenhle díl Zaklínače byl plný napětí, mlhy a velkých dobrodružství. Oproti předešlému dílu v něm zaznívala i špetka naděje do budoucna. Naděje spíš připomínala malý plamínek sirky v tmavé jeskyni. Ale i to málo znamenalo pro hrdiny hodně.

Peťulka3
03. září

Tenhle díl mě opravdu bavil. Bylo to napínavé a jsem vážně zvědavá, jaké bude finále.

imhotepcz
02. září

Tato kniha a vlastně i celá série mě nadchla víc než Pan prstenu. Fakt výborně napsaná kniha a dva předchozí díly jsou taktéž výtečně napsaný. Moc jsem se u toho bavil.

Azmodan
25. srpna

Nádherná kniha. Hlavně velké finále, které nám předvede Ciri na konci této knihy. Zde konečně dostává série Zaklínače smysl a příběh začne být konečně zajímavý a strhující! Když celou sérii budu brát jako pětidílnou a vyhodím z ní povídkové knihy pak první kniha (obohacená o to, co jsem jí vytkl), Věž vlaštovky a Paní jezera by byly dostačující a úžasnou trilogií světa Geralta z Rivie.

Anoell
21. srpna

Tentokrát mi přišlo trošičku horší to prokousávání se celou knihou, ale musím říct, že Sapkowski opět nezklamal. Poslední kapitola byla skvělá.

orangerose
10. srpna

Dobra knizka s pekne akci :)

HoyaCarnossa
21. července

Co říct? Další boží díl.

tlllk
09. července

veľa "politiky" menej akcie, v tejto audioknihe som sa začal strácať....

KlariN
03. července

Sapkowski brutálně žongluje s vyprávěcí strukturou románu, Ciri pomalu, leč jistě přebírá otěže hlavní postavy. Ze zdánlivě nesourodé mozaiky vypravěčských stylů, motivů a událostí se posléze vyloupnou dvě neskutečně působivé epizody - setkání krále a špióna a excelentní ledové finále. Sapkowski moc dobře ví co dělá, a kde se nachází. Na vrcholu tvůrčí kreativity. Nádhera!

Vesmich
22. června

Forma vyprávění této knihy o Zaklínači a jeho světě, mě přímo uchvátila. Jednotlivé příběhy se prolínají, vyprávějí je různí vypravěči. Jejich líčení se chvílemi překrývají, navazují na sebe, doplňují, aby se vzápětí zase rozeběhla různými směry. Autor si tentokrát ze všech knih nejvíc hraje s nadsázkou, různými odkazy, variacemi jmen...úplná lahůdka.

zluk
07. června

Jedna z nejlepších částí jedné z nejlepších fantasy sérií.

Petass
26. května

Nikdy jsem nic podobného nečetla, je to moje první velká fantasy série. Nestačím se divit, jak je příběh spletitý, postavy složité, prostředí rozmanité... A přesto je vše tak moc "reálné'. Tentokrát jsem neměla tolik času a knihu dost odkládala, proto jsem se začala ztrácet v intrikách a postavách... Závěr byl ovšem skvělý. Hned jsem sáhla po pokračování. Jak tohle dopadne?!

špulo
19. května

V rámci románovej série sa dá čítať aj samostatne. Neprohloupíte...

Ivan F
23. dubna

Čo sa dá napísať k Veži lastovičky? Len toľko, že je to najlepší diel celej ságy a to bezkonkurenčne. Silno pochybujem, že záverečná časť bude lepšia, tu Sapkowski prekonal sám seba.

Krátky citát:
"Nikdy som nepochopil, prečo si u vás, ľudí, väčšina nadávok a urážok berie inšpiráciu z oblasti erotiky. Veď sex je pekný a poskytuje radosť, príjemné pocity. Ako môžete názov pohlavného orgánu používať ako vulgárne synonymum…"

DarthSoren
04. března

Věž vlaštovky je o kapku slabší díl, než byl Křest ohněm, to si nebudeme nalhávat a řeknu to narovinu. Ale ovšem nebylo to tak špatné abych strhával hvězdičku, to vůbec ne. Pořád se jedná o maximálně povedenou a vynikající knihu. Proč si myslím, že to bylo slabší než předešlá kniha, bude asi tím, že se mi nelíbila postava Vysogoty. Pořád jsem ho měl před očima jako starýho pedofila :DDD Ale to byl subjektivní pocit, samozřejmě. Ten závěr byl ale excelentní, Ciri na bruslích, kapky krve na sněhu... mmm prostě nádhera.

Dolina
27. února

Tak to bylo něco... ani nevím, kde začít. Děj je vyprávěn velmi zajímavě - čteme mozaiku různých vyprávění, která pak splyne v jeden příběh. Na scénu nastupují skvělé záporné postavy a s nimi i pořádná dávka krutosti. Vykreslení krvechtivé lůzy mi nahánělo husí kůži. U scény v aréně jsem byl parádně znechucen. Přesně tak si představuji, že tady vypadal středověk. Úplně z toho při čtení sálá krev a špína.
Od posledního dílu se i pořádně posunul příběh a s ním i vývoj hlavních postav. Všechny interakce mezi nimi byly skvost. Ani na chvilku jsem se nenudil. A ten "buranský" středověký humor!

Beatrice
19. února

Počula som názor, že tento diel je číry chaos. Neustále prepletanie rôznych časových rovín, priestorov, naratívnych hľadísk a dejových línií, ktoré obsahujú neudržateľné množstvo postáv. Môj názor: nebuďme leniví čitatelia! :D keď vynaložíte kúsok úsilia a budete čítať pozorne, užívať si búrlivé vlnobitie rôznorodých fragmentov príbehu, budete odmenení úžasne dynamickým, iskrivým príbehom (niet jedinej príbehovej línie, ktorá by ma nudila). Páči sa mi nástup naozaj zaujímavých záporných postáv (napr. Bonhart), množstvo úderných scén krutosti ľudí (nie vždy má netvor štyri nohy), vývoj postáv (Ciri), realistickosť charakterov, nasvecovanie scén z viacerých uhlov pohľadu (viacero postáv opisuje tú istú situáciu), štylistika/jazyk i spomínaná fragmentárnosť rozprávania. Prosím, nech príbeh nekončí :)

sarka45
16. února

Není, co vytknout. Autor stále drží kvalitu, napínavý děj, zajímavé postavy - sympatické i nesympatické, nikdo není černobílý. Příběh se čte velice dobře.

Alee
16. února

Velmi temný, ale velmi čtivý díl. Hodnocení celé série u posledního dílu (Paní jezera).

Hakem
11. ledna

Rience: "Proklatě! Já tady mrznu, zatímco Schirrú se dozajista hřeje někde v teple u ohně…" :D

Akce od začátku do konce. Zaklínač Geralt od nikud, pasovaný rytíř Geralt z Rivie už není ani zaklínačem. Ciri konečně odešla od bandy Potkanů, neměla jsem je ráda, ale ten jejich konec mě mrzel. Zjistili jsme příčinu Ciriny jizvy. Dívky, která je i po předposlední knize pořád záhadou.
Geralt, kvůli kterému jsem se do ságy pustila tu má pro mě málo prostoru a když už, tak je protiva.
Ale celkove super, super, super. Dijskra u krále a moudrá kniha. Yennefer na Skellige a v zajetí. Geralt v jeskyni a na neobvyklém koni.
Zase spousta intrik v zákulisí, ale jelikož jdeme do finále, tak už se dozvídáme kdo, kdy a proč. Zatím nejlepší kniha ze ságy.

B-artX
23.10.2017

Spoilery..
Jako já z toho tak nadšenej nejsem. Linka Geralta byla fajn, skoro stejná jako v předchozí knize, ale fajn.. Linka Ciri měla několik fakt dobrých momentů.. třeba jak Bonhart vyklepl ty Potkany, nebo jak rozsekala tu Kalousovu partu na tom jezeře.. ale jinak nic. Vysogota byl skvělej, takovej fajn chlapík.
Nejhorší byla zcela jistě přemíra postav, hlavně u linky Nilfgardu.. ta se moc nepovedla. Též musím vytknout velké množství flashbacků, vzpomínek a podobných věcí.. Vyprávění Ciri by bohatě stačilo.. zbytek byl pro finální příběh zbytečný.
Linka Yenn, Djiskry a zbytku fajn. Nic spešl, ale fajn..
Ale abych jen nekritizoval- kniha je zábavná a čtivá..

Hodnotím za 90%.

Faila
22.10.2017

Pro mě je tento díl zatím nejlepší ze všech. Nejlepší po příběhové stránce, kdy se rozvíjí hned několik příběhových linií, z nichž jedna je zajímavější než druhá. Místy mě až nudila "politická" část, zejména i proto, že jsem se začínala ztrácet v tom velkém množství jmen postav a zemí. Ale i tato část má v zaklínačské sáze své jasné a důležité místo. Nejlepší je pro mne tento díl (zatím) také z pohledu postav a jejich osudů. Místy jsem byla sice trochu zmatená, když se kontinuálně vyprávělo několik příběhů (nebo částí příběhu) z několika pohledů, nakonec jsem si však na tento styl zvykla, zorientovala se v něm a považuji jej nejen za zajímavý, ale také důmyslný prvek knihy - každá z postav vyprávěla příběh svým pohledem, který měl jasný význam a smysl. Nejvíce jsem vděčná za osud Ciri, který je opravdu zajímavý, a tato postava mi (konečně!) začala být trochu sympatická (= lezla mi na nervy o něco méně). Za naprostou dokonalost osobně považuji boj na ledu v závěru knihy, který vynikal napjatou, až nervy drásající atmosférou.