Poslední přání

Poslední přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272481/bmid_posledni-prani-oRW-272481.gif 5 6566 6566

Zaklínač série

Zaklínač… Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

kata5121
21.01.2016 5 z 5

Já to miluju. Prostě to miluju! Prvních asi 50 stran, do setkání s Geraltem, jsem si říkala, že to dočtu jen z povinnosti. Přece jen - jako milovník fantasy jsem nemohla Sapkowskiho vynechat. Pak se ale všechno otočilo o 180 stupňů a já se nemohla dočkat chvíle, kdy budu smět ve čtení pokračovat. Jdu shánět další díl!

STARKAN
20.01.2016 5 z 5

První a rozhodně ne poslední setkání s Geraltem z Rivie nebo mám radši říkat s "Řezníkem z Blavikenu"? Skvělé fantasy povídky ve kterých nechybí originalita, atmosféra, vtip a nestvůry ze slovanských pověstí. Za mě maximální hodnocení 5 hvězd!

Terie
18.01.2016 5 z 5

Dlouho jsem Zaklínači odolávala, ale po přečtení této knihy už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další. Geralt je prostě pán, člověk si ho zamiluje.

majkyss
16.01.2016 5 z 5

krásná kniha :)

Mánička178
11.01.2016 4 z 5

Na Harryho Pottera a Pána Prstenů jsem si v počátcích vybrousila škarohlídský názor jako na něco, co žerou všichni jen proto, že to žerou všichni, aniž bych se vlastně skutečně zajímala o to, oč v těchto dílech jde nebo jaká jsou. Když jsem si tedy s brbláním vzala do ruky Kámen mudrců, za chvíli jsem se přistihla, že jsem na straně 150, a ani jsem nemrkla. To samé se mi stalo, pravda, u filmu Společenstvo prstenu.
Proto jsem nechtěla udělat tu samou trapnost s předsudky i u Zaklínače, která je v podstatě první fantasy, kterou jsem přečetla... A musím říct, že mě velmi mile překvapil. Obdivuji fantazii, preciznost, barevnost, originalitu autora... Super!

neonknght
07.01.2016 5 z 5

Povídka Poslední přání je pro mě zaklínačský top.

StvN
06.01.2016 4 z 5

Tak jsem se nakonec i já pustil do Zaklínače. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na styl a jazyk, ale jakmile jsem do toho pronikl, četla se už sama. Polský autor je příjemnou alternativou oproti angloamerické produkci, kterou jsme zavaleni. Přesto nevím, zda se pustím do dalších dílů.

nemer
02.01.2016 5 z 5

Tuto knihu (vzhledem k tematice - nejsem fanoušek fantasy) jsem nebyla schopná číst, ale pořídila jsem si audioknihu, která je díky zpracování v tomto případě pro mě přijatelnější, co víc, v podání skvostného vypravěče Jiřího Plachého a Jiřího Dvořáka jako Geralta je přímo fantastická a vrátila mě do časů mého dětství. Vážně jsou to pohádky, akčnější variace na pohádky od Boženy Němcové a lidovou slovesnost všeho druhu :) Hvězda navíc za Zrnko pravdy.

achilles
20.12.2015 5 z 5

Pohodovka. Pohádka pro dospělé, nebo spíše pohádkové fantasy. Opravdu zdařilé dílo. Geralt sympatický, přesto svou přítomností vždy budil neklid. Připomíná mi trochu Krysaře, lidé ho potřebovali, ale zároveň nesnášeli. Tam, kde se objevil bylo něco v nepořádku a proto bylo lepší mít ho daleko od těla.

kklepkaa
09.12.2015 4 z 5

Opravdu nelituji, že jsem se pustila do Zaklínače... Geralt je skvělý charakter, těším se až do jeho světa proniknu víc :-)

Luineth
26.11.2015 4 z 5

Další skvělá fantasy četba, obzvlášť se mi líbilo převedení klasických pohádkových postav do příběhu.

Safira55
04.11.2015 5 z 5

Užasná knížka... doporučilo mi ji spousta lidí a očekávala jsem od ní mín, al epředčila moje očekávání snad bude stejně dobrý i 2 díl...

pavla9879
30.10.2015 5 z 5

Jsem moc ráda, že mě manžel ukecal a já se do čtení Zaklínače nakonec dala.
Velice čtivé, krásně napsané, vtipné povídky.

schejbina
27.10.2015 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky panu Agraelovi, který ve svých letsplayích na stejnojmennou hru odkazoval právě na tuto knižní sérii.
A jsem mu za to vděčná.
Kde začít?
Zpočátku jsem tápala, ztrácela jsem se v ději, postavách intrikách na tu a onu osobu a celkově jsem byla zmatená. Postupem knížky jsem se stále víc a víc chytala, a v polovině knihy jsem si už zapamatovala všechny doposud zmíněné postavy, příšery či místa. Kniha psaná jiným stylem, na který jsem nebyla zvyklá, avšak potvrdila fakt, že slovanští spisovatelé psát opravdu umí.
Knihu jsem zkrátka přečetla a ani nevím jak, tak nějak jsem jí číst začala a pak, o pár hodin četby později, přestala.
A proč "jen" 4 hvězdy?
Jak už jsem psala, knihu jsem přečetla, a ani nevím jak. A to podle mě není správně. Kdybyste se mě teď zeptali, ať vám povím, o čem přesně kniha byla, musela bych hodně přemýšlet a vzpomínat.
Z celého Posledního přání si skutečně moc nepamatuju posloupnost děje. Co si ale pamatuju a navždy pamatovat budu, jsou různé citáty, sedící, ačkoliv se děj odehrává někde ve třináctém století, i na naši dobu.
Vzato kolem a kolem, kniha velmi obstojná a pro milovníky fantasy, slovanské kultury a suchého, neotřelého humoru naprosto nezbytná k přečtení :)

petrvyhy
19.10.2015 4 z 5

Nejdříve jsem se povídek obával, ale nakonec nelituji, že jsem si jí zakoupil. Kniha je chytlavá, vtipná a zároveň dá čtenáři, to co očekává. Příběhy nezněly prázdnotou a nabídly mi akci, vtip a napětí. Rád budu pokračovat ve čtení.

Ogie
18.10.2015 4 z 5

Velice čtivá kniha skutečně dobře zpracovaných povídek, které jsou společně s druhým dílem (taktéž povídek) úvodem do světa zaklínače.

OcniBulva
07.10.2015 5 z 5

Moc pěkné povídky. Hned po pár řádcích jsem se octl v ději. Líbili se mi předělávky klasických pohádek. Teď čtu Krev elfů, ale povídky byly přece jen lepší.

Rawar
06.10.2015 5 z 5

Co k tomu říct. Perfektně střižené fantasy povídky, u kterých se zamyslíte i zasmějete. Mezi jednotlivými příběhy jsou perfektně zakomponované intermezza, jenž nám dotváří pocit provázanosti.
Jednoznačně nejvíc jsem se bavil u geniálního Zrnka pravdy. Kvůli této povídce, kde vystupuje ne až tak nestvůrný tvor Nivellen, stojí za to si knihu přečíst. I pokud Vás svět zaklínače příliš nebere.

Rasha
16.09.2015 5 z 5

Řekla bych že klasická fantasy kniha, kterou četl asi každý nadšenec tohoto žánru.
Kniha se dobře četla, byla poutavá. Líbilo se mi, že jsou tam jednotlivé příběhy a taky že se autor inspiroval klasickými pohádkami.
Určitě doporučuji přečíst.

avalonek
15.09.2015 5 z 5

Nejuzasnější příběhy,které jsem kdy četla..Je to moje láska a navždy bude;-))