Meč osudu

Meč osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431/bmid_mec-osudu-6SN-431.jpg 5 4958 4958

Zaklínač série

Zaklínač – ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. (Dotisk 1. vydání.)... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Miecz przeznaczenia , 1992

Kakiko
16.08.2015 4 z 5

Druhý díl mě rozhodně bavil víc než první. Možná na tom má zásluhu i Ciri? Těžko říct. Knihu hodnotím kladně, nelíbila se mi akorát povídka s tím půlčíkem a dopplerem.

notburga
29.07.2015

Vše již bylo řečeno, tak snad jen; má nejoblíbenější povídka? Hranice možností :))

Taji
10.07.2015 5 z 5

Další vynikající povídková kniha, Sapkowski je prostě borec. Už se nemohu dočkat, až se ponořím do dalšího dílu.

Hoshi
24.06.2015 5 z 5

Po přečtení první knihy jsem neváhala a pustila se s chutí do druhého dílu a nelituji. Ačkoliv jsem se ze začátku trochu ztrácela v množství postav, pokud se člověk nevzdá a trochu se nad tím zamyslí, stane se pro něho Zaklínač tou jednou z nej knih.
Velice mě bavil Marigold - ty jeho hlášky jsou úžasné :D .... Geralt, Yeneffer a Ciri.... Zaklínač je prostě moje srdeční záležitost!

MaxQ
23.06.2015 5 z 5

Tady se asi s hodnocením nedá nic jiného dělat. A nejlepší povídka? Pro mě asi Věčný oheň.

Mates84
16.06.2015 5 z 5

Já toho chlapa prostě miluji, no kdo by mu odolal!!:)
Skvěle napsáno, nenudila jsem se ani chvilku, plno vtipných pasážích:" Byli to obecní hrobník a obecní blázen, zplozený pomatenou dcerou dřevorubce a četou námezdních pikenýrů. Inu jak sem říkal-statečný hrobník a chrabrý idiot vyrazili coby průzkumníci."
A v Něco končí, něco začíná popis Marigoldovi noční oslavy - Doppler vs drak, ženské medium,závody v pití ....No komu by při tak barvitém popisu mohla zůstat špatná nálada !!!
Prostě super knížka!

montana
28.05.2015 4 z 5

Delší, ale kupodivu celkově ne o moc obsáhlejší povídky. Ztratilo to trochu jednoduchost a sympatickou přímočarost první knihy, ne ovšem ku škodě věci. Povídky jdou více do hloubky, avšak nevysvětlují polopatě každou pointu a myšlenku, což se mi na Sapkowském začíná líbit. Ke konci už toho osudu však bylo možná moc.
A Marigold je někdy strašně na zabití.

GOD-Complex
18.03.2015 5 z 5

Dalsi skvela sbirka povidek okolo Geralta a spol. Dustojne pokracovani, ktere si hraje s chronologii a skvele tak koncepcne navazuje na predchozi kousky i pripravuje ctenare na dalsi knihy serie. Nektere povidky jsou trosku pomalejsi, ale jine jsou naopak famozni highlighty viz. uvod kdyz jdou na draka, nebo predstaveni Ciri a dryadskeho lesa. Epilog je pak uz ryze komedialni zalezitost, ktera skutecne pobavila (medium zenskeho pohlavi) a ktera me spravne nazhavila na naslednou zaklinacskou knizni sagu. Jsem zvedavy a doufam, ze si udrzi tempo a zabavnost i ve vetsim formatu. 9/10

Torgal
04.03.2015 4 z 5

Druhá zbierka zaklínačských poviedok mi sadla o niečo menej ako prvá. Príbehy sú príliš dlhé, ich pointy nie sú tak úderné a hlavne z posledných dvoch je cítiť, že sú skôr prológom k ságe. To nie je nutne zlé, ale nefungujú tak dobre sami o sebe. Epilóg už je len taká blbina, ktorú ani nemá zmysel brať vážne. 8+/10

matesatan
16.02.2015 5 z 5

dobrá kniha ten konec byl dost dobrej

Aaron Lewis
01.02.2015 5 z 5

Lepší než první. Především to bylo dvěmi povídkami u sebe, Věčný oheň ohledně toho měňavce, u toho jsem se tak nasmála jako snad u žádné knihy:). A poté Trošku se obětovat, to bylo tak krásně melancholické. Opravdu. Sapkowski, Sapkowski, máš jediněčný styl vyprávění. Ty poslední dvě mi přišly buď jako by je psal někdo jiný a nebo sám autor, ale v jiné době, třeba jako hodně zamlada:). Byly psány totiž úplně jinak.

Remi BeLo
13.01.2015 5 z 5

Druhý soubor povídek se povedl na výbornou. Knize prospívá menší počet jednotlivých povídek a autor v nich jde v mnohém do hloubky. Velmi se mi líbí, že v mnohá případech si čtenář musí dost věcí domyslet. Nic mu není polopaticky předkládáno jako hlupákovi. Jsem opravdu rád, že jsem se konečně rozhoupal k přečtení Zaklínače.

Misan1993
10.01.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů s Geraldem, možná dokonce i ten nejlepší. Doporučuju všema deseti :)

Evickar
22.11.2014 2 z 5

Opravdu se vždy snažím knihu dočíst do konce, ale už u druhého dílu tak trochu trpím. Přečetla jsem polovinu knihy a nic mě nezaujalo. Neexistuje tu žádný hlavní děj, což je pro mě v knize klíčové. Odkládám na časy, kdy nebudu mít co číst.

kom72
19.11.2014

Už s jedničkou jsem měl problém, ale tady se vysloveně trápím. Knihu odkládám, prostě mě to nebaví...

VeruB
15.10.2014 5 z 5

Hodně dobrá, lepší než jednička :)

Pawlisman
25.09.2014 5 z 5

Další excelentní povídky, které prostě dělají dobře na duši. Nemůžu si pomoct, ale číst obdobné povídky dělají čtenářovi prostě dobře.

Wamann
24.09.2014 5 z 5

A ještě lepší pokračování a konečně čarodějka.

cingisk
22.09.2014

Skvěla kniha uznáni spisovateli:)

Honey0105
03.06.2014 4 z 5

Tak abych řekla pravdu tak tento II. díl na mě zapůsobil o dost více než díl první. Oblíbila jsem si zaklínače a jeho kamaráda Marigolda, na druhou stranu jsem stále nepřišla na chuť čarodějce Yennefer a Geralt mě s ní štval, ale i přesto jsem si s tímto podivným párem milenců užila šťastný konec.