Krv elfov

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po nemilosrdnom krviprelievaní zostala Cintra v troskách a Geralt z Rivie spolu s princeznou Ciri našiel útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom a bojovať proti nepriateľom, a keď odhalia jej zvláštne schopnosti, čarodejka Yennefer ju zaúča i do tajov mágie. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenie, ktoré Geraltovi určil osud, bude ťažké – pátrajú totiž po ňom dobré i zlé mocnosti. Vlastné plány majú s dievčinou čarodeji, tajné služby, panovníci Redanie i Temerie a nilfgaardsky vládca Emhyr, ničiteľ a uzurpátor Cintry, ju chce dostať za každú cenu. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294873/zaklinac-krv-elfov-gkh-294873.jpg 4.62901
Série

Zaklínač: sága 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Plus
Orig. název

Krew elfów, 1994

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (231)

Kniha Krv elfov

Přidat komentář
Gedzita
včera

Zaklínače jsem louskala načtyřikrát. Byla jsem odhodlaná ho konečně pokořit, než vyjde seriálová adaptace, ale zůstanu u povídek a jedničky, příběh mě nedokázal upoutat. Vlastně ani nevím proč, postavy jsou nahozené zajímavě, ale při čtení jsem pořád ztrácela nit. Třeba jednou...

Alex.rrr
06. prosince

Řekla bych, že první kniha Zaklínače, kde se už neztrácím. Je to skvělý příběh a tímto dílem je zajímavější a zajímavější. Je hodně o Ciri a její výchově, ale odkazuje se na předchozí díly, které Vám začnou dávat větší smysl a spojitosti.

NicaCola
01. prosince

Kniha mi utíkala, ale... Něco tomu chybělo :-|

pazdy15
15. listopadu

Tak 4 hvězdy jen proto, že nedočkavě očekávám gradování tohoto luxusního díla. Zaklínač je srdcovka :)))

Masoterian
12. listopadu

Přesně tady sem začínal chápat kultovní (hm, dá se vůbec nazvat kultovním něco takhle populárního a vysoko ceněnýho?) status týhle ságy. Záměrně pozvolnej rozjezd dá postavám šanci se vám zažrat pod kůži, chápat jejich pohnutky a motivace a doufat pro ně v něco co aspoň připomíná šťastnej konec, i když tak nějak tušíte, že ten přijít nemůže, ne při týhle konstelaci. To je totiž další věc, ten pohádkovej nádech kterej měly předchozí povídkový díly takřka úplně vymizel, autorův svět je plnej sviní, kurev a špinavců, silně připomíná Song of Ice and Fire od G.R.R. Martina a podobně jako v něm se tady na "žili šťastně až do smrti" nehraje. Líbí se mi ta nekompromisnost, líbí se mi spousta prostoru pro vedlejší postavy, líbí se mi křehký vztahy mezi hlavníma charakterama, líbí se mi skoro všechno. A to nejlepší mělo teprve přijít.

Laféeverte
08. listopadu

Co se téhle knize nedá upřít, je solidně vystavěný příběh, realistická atmosféra a propracované postavy. Ačkoli se toho zase tak moc nestane, čtenář se dozví spoustu věcí o fungování světa, o výcviku zaklínačů a čarodějek, o lidech starší krve, o mocenském rozložení atd. K postavám si snadno najde cestu a užívá si jak napínavé, tak klidnější pasáže. Mám s touto knihou vlastně jen jeden problém, a tím je autorova fascinace ženskou sexualitou...prostě mi přijde trochu divné, aby se tak zásadně řešilo, jestli Ciri není v době menstruace při výcviku přetěžována, jestli už vykazuje "druhotné pohlavní znaky," jestli je panna a s kým se má vyspat....ne, že by to nebylo součástí života, ale proč se tomu věnuje tak velká pozornost? Snad mi to bude dávat po přečtení dalších knih nějaký smysl.

letadlosknihou
30. října

Pomalý rozjezd série, ale i tak jsem si už vytvořila pouto k hlavním hrdinům :) Pěkně, čtivě, vtipně napsané. Zaklínač je moje nová oblíbená sága, v mezičase než Martin dopíše další díl Písní ohně a ledu.

Aleen
28. října

Tenhle svět je mi blízký, cítím reálie Evropy. To je občerstvující. Příběh napínavý, zauzlený a překvapivě místy i vtipný. Líbila se mi výuka princezny mezi zaklínači a příchod čarodějky. Opravdu jsem se bavila. Putování je vždy úspěšná součást fantasy příběhů a tady také funguje. Výborně jsem se pobavila.

1 ...