Prokletí vran

Prokletí vran https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352433/bmid_zaklinac-prokleti-vran-tat-352433.jpg 4 331 53

Třetí komiksová kniha se zaklínačem Geraltem v hlavní roli. Vstupte do temně nesmlouvavého světa her a knih o zaklínači společně s Geraltem a Ciri. Tentokrát je děj zatáhne do surového příběhu o pomstě – v těchto krutých krajích na sebe smutná provinění z minulosti nikdy nenechají zapomenout a nic není tak, jak se zdá. Obsahuje uzavřený příběh z čísel 1–5 původní série vydavatelství Dark Horse Digital: Zaklínač: Prokletí vran.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Witcher: Curse of Crows , 2017

špulo
31.01.2018 4 z 5

Dalo by sa tomu vytknúť všeličo. Kresba, scenár, súboje... Ale, je tam Ciri, Yennefer a ta zaklínačovská atmosféra sa tam tiež objaví. Bolo fajn byť na chvíľu opäť s Geraltom...

LordSnape
17.01.2018 3 z 5

Je to takový výcuc. Grafika je podobná hře, zatímco příběh zas knihám. Prokletí vran tedy i přes svoji armádu scénáristů nepřináší nic extra. Bylo fajn, že je zde vedle Geralta i Ciri a Yennefer, ale to je tak vše, čím vás komiks obohatí.

Koláček11
03.01.2018 4 z 5

Příběh byl zajímavý a napínavý i když jsem četla povídky tak to nebylo ochuzení o překvapení, naopak si myslím že pak mi příběh dával o moc větší smysl. Ale popravdě jsem nepochopila tu kletbu... Rozhodně lepší než liščí děti.

MC87
26.12.2017 4 z 5

Z tohoto dílu jsem byl nadšen, protože mi více než kvalitně připomněl jednu z mých nejoblíbenějších fantasy sérií. Yennefer byla sice neobvykle povrchní a autorsky odbytá, ale mantichora to vem.

Je sice pravda, že důraz na koupele v lázních byl více než zřejmý, ale atmosféru zaklínačského díla se podařilo zachovat a pro mne například než samotný souboj se Strigou byly cennější obrazy z bitevního pole po tažení Nilfgaardského vojska…

Kvalitní zaklínačská četba, které chybí pouze kvalitněji ztvárněné souboje (a klející trpaslíci). 4*

jarynek
15.12.2017 3 z 5

Z tohoto dílu jsem byl spíše zklamán. Jednoduchý dosti předvídatelný příběh bez větších zápletek. Ne že by kniha byla vyloženě špatná, ale chybí tam hodně z toho, co Zaklínače dělá Zaklínačem. A přitom stopování pro zaklínačské univerzum jedné z nejtypičtějších stvůt - strigy a následný boj s ní nabízelo takových možností, jak vytěžit z knihy s Geraltem a Ciri něco opravdu zajímavého. Namísto napínavého děje však čteme zdlouhavý příběh, kde chybí atmosféra, kde hrdinové velkou část času tráví koupáním se (v čemž se zřejmě autor vyžíval) a samotné zneškodnění strigy proběhne velmi rychle a až příliš snadno.

Nahnilaruka
11.12.2017 3 z 5

Jsem fanoušek jak knižní, tak i herní série, ale spíše té knižní. U tohoto komixu se ve mně dostavilo bohužel veliké zklamání z vyobrazení postav. Především to, že Geralt má fousy, které zaklínačům růst nemohou pro vykonání zkoušky trav a je to spíše kulturista než mrštný bojovník s mečem. Stejně tak je směšné, že Ciri má boty na podpatku.... to bych chtěl vidět ten boj. Stejně tak se z dílka vytrácí temnost a surovost zaklínačského světa. Příběh je docela fajn, ale něco mi tam i přesto chybí, nějaká jiskřička, nějaké napětí.

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že tentokráte se autoři svezli pouze na vlně popularity značky. Protože jsem fanda, tak 50%. Jinak by to bylo ještě méně.

betys6914
12.11.2017 3 z 5

Za mě zklamání. Přislo mi, že se vše až příliš podobá hře (asi hlavně díky kresbě) a není zde dostatek prostoru pro fantazii a atmosféru., na kterou jsem u zaklínače zvyklá. Skleněný dům byl o mnoho lepší.

martinstefko
25.09.2017 3 z 5

Třetí kniha z komiksové série "Zaklínač" je tak trochu zklamáním, ač ji psal stejný scénárista, u kterého jsem si myslel, že zvládá marketingové komiksy mnohem lépe než ostatní.

FireOfFilth
17.09.2017 4 z 5

Tento komiks i přesto, že se v něm nachází Ciri uplně nechytl. Postupně jak příběh utíkal, mě začal dost bavit. Klasická Yennefer a její výtky vůči čemukoliv.
Kresby se chopil jiný chlapík. Bohužel se mi tolik nesedla. Avšak, některé stránky jsou hodně pěkné.
Dokonce je v této knize i pasáž ala Babicovy dobroty, kde se naučíme vařit výborný gulášek.
Pro fandy Geralta povinnost. Hodnotím 3,5*

kklepkaa
16.09.2017 5 z 5

Tentokrát se příběh točí okolo známé Sapkowského povídky o Strize. Kresba je opět skvělá, blíže hrám, což mi vůbec nevadí. Konečně jsme se i dočkali i pár známých postav, což mi v předchozích dílech trochu chybělo. Po slabší dvojce jsem si zpravila chuť.

lassse
15.09.2017 4 z 5

Ale jo, je to pěkné a hodné přečtení.

MinaHawke
08.09.2017 5 z 5

Líbila se mi kresba, vážně podoba jak ze hry (teda samozřejmě z třetího dílu). Yennefer byla stejná jako vždycky i Geralt a Ciri také, zkrátka zaklínačka se vším všudy. A bylo super připomenutí první povídky o Geraltovi se strigou. Nemůžu jinak než plný počet.

fvalek
04.09.2017 5 z 5

Třetí nenavazující díl se mi moc líbil. Obálka byla moc hezká, barevně jednoduchá a nemám jí co vytknout. Kresba se spolu s ilustrátorem změnila a přišla mi možná lepší, Geralt získal klasický herní vzhled, což mi zase tolik nevadilo a stejně jako v minulých dílech už mi ani nevadilo celkové větší zaměření na hry (hojnější využití znamení, větší výběr netvorů, suroviny na míchání lektvarů), prostě to, co v knihách tolik zastoupené nebylo, ale přitom to v tom světě dávno existovalo. Ciri byla super a konečně došlo i na Yennefer, vzhledově také vycházely z her, což už je taková obecná podoba co jsem přijal a nevadí mi. Příběh jako takový byl dost zamotaný, nejsem si úplně jistý jestli jsem nepřehlédl nějaké detaily, na konci jsem se maličko zamotal, ale myslím, že chápu. Líbí se mi rychlý spád a deficit nudných "scén". Zalichotilo mi oživení vůbec první povídky o Geraltovi a strize, možná mi ale ten motiv pomsty za smrt otce přišel trošku kýčovitý vzhledem k okolnostem... a ten konec nebyl zrovna uspokojivý, chyběla nějaká závěrečná tečka. Občas tam byly hodně vtipné úseky, hlavně s Krokoskalem a Paligou. O Dopplerovi jsem si tedy myslel, že bude mít důležitější roli, ale nakonec vůbec, což mě maličko zmátlo, protože jsem pořád čekal, kdy se zase vynoří :D
Ale co je nejdůležitější, je to vlastně jediné volné pokračování Zaklínače po knihách a hrách. Což je další poznámka, musíte s tím počítat. Já sice hry nehrál, ale vyznám se v nich, takže mi to navazovalo. Čistě jen čtenáři knih možná nebudou vědět která bije :D