Nářek čarodějnice

Nářek čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493409/bmid_narek-carodejnice-3ix-493409.jpg 3 149 32

Plameny stoupají vysoko společně s nářkem čarodějnice, jež umírá na hranici. Jakmile si Geralt zkusí hledat další práci, začnou ho stíhat znepokojivé obrazy smrtícího pronásledování, které přinášejí zlověstné varování. Když si ho najme bohatý lord na nalezení své údajně unesené dcery, Geralt záhy zjistí, že se nejedná o pouhou záchrannou misi – něco ho pronásleduje, něco uvnitř, něco, čemu nedokáže uniknout…... celý text

adevr
15.07.2022 odpad!

Příběh byl svým zpracováním zcela zabit. A kresba hnusná a nepřehledná. Kdybych komiksy nesbíral, a tohle číslo by mi nechybělo v knihovně, skončilo by v knihbudce.

ColbySawyer
07.07.2022 3 z 5

Možná nejslabší Geraltův komiks. Jednak se tentokrát moc nepovedla kresba. Druhak příběh je takový fádní a neuspokojující. Nerozšiřuje svět a není sám o sobě ani zajímavý. Místy je zkratkovitý místy zase zdlouhavý. Práce s morální šedí byla fajn, ale v rámci Vědmákova světa je to téměř povinnost, takže ani za tu nelze přidat moc bonusových bodů. Pro fanoušky Sapkowskiho světa se to dá jakž takž doporučit, ale jinak to rozhodně nestojí za zmínku.

FireOfFilth
06.07.2022 2 z 5

Další příběh s Geraltem v hlavní roli se mi nelíbil. Příběh o čarodějnicích na začátku zněl zajímavě, ale celkově mi děj nesedl. Nenajdeme tu žádné známé postavy, pouze Geralta. To by však, ale nevadilo. Celkově mi to přišlo dosti chaotické.
Kresba mi také nesedla jako více čtenářům. Jedna věc, že byla dosti jednoduchá, ale postrádala určitou orientaci. Občas mi Geralt přišel, že ani nevypadá jako Geralt, ale jako úplně jiná postava. I barevná paleta se mi nelíbila.
Zatím nejlepší kresba byla u první knihy Skleněný dům.
Uvidíme co přinese další kniha, ale tuto bohužel nemůžu doporučit.
Hodnotím 30 %

FirstDaw8ID
05.07.2022 4 z 5

Chápu, že pro spoustu lidí je to rozporuplný díl, ale příběhově mi přišel jen o trochu slabší a surrealistická/experimentální kresba se doplňuje s příběhem čarodějnic a Geraltových výčitek.

lassse
04.07.2022 3 z 5

Hurá, je tu další zaklínač. No u toho to taky bohužel skončilo. Příběh temný a psychologický až ouvej a kresba mi taky nějak nesedla.

fvalek
15.06.2022 3 z 5

Kresba mi popravdě nesedla a taky nechápu, proč se inspirují herním vzhledem Geralta, když pak udělají spoustu věcí jinak (třeba medailon), je to takový souboj mezi originalitou a kopírkou, ale dá se říct, že celková grafická stránka je dobrá, pro mě trošku lepší průměr. V podstatě je pozitivní, že se drží nějakého zajetého vzhledu, i když by mi asi nevadilo mít každý díl více autorský a podle představ autorů. Nicméně z hlediska toho "uvnitř" budu docela přísný, protože jako fanoušek knih, her a dalších primárních věcí, mám na Zaklínače zkrátka trošku větší požadavky...

Samotný děj... No já moc nevím, co si o tom myslet. Zpočátku mě štvala celá ta psychologická rovina. Otázka viny, když by Zaklínač vinu cítit neměl, ale my víme, že Geralt je v tomhle dost atypický. Neustálý hlas výčitek a bezradnost, a co s tím vlastně dělat... Celé tohle mě štvalo, přišlo mi to jako hloupost. Ne že by Geralt nikdy neudělal kravinu, ale tak prostě upálil nějakou potulnou porodní bábu a asi by s tím měl žít, docela nudné to pořád dokola řešit. Pokud ho chtěli ukázat jako toho morálního, co si vyčítá smrt nevinné, tak to měli řešit už ve chvíli, kdy ji chytil a přivazoval na hranici, ne po její smrti, dokud na ni spokojeně koukal. Jenže ono se nakonec ukáže, že celá tahle psychologická rovina Geralta je vlastně něčí plán a vliv a v tu chvíli mě zamrzelo, že jsme se z téhle hlubší roviny, která by si zasloužila více úvah a Geraltova vnitřního světa, dostali zase do obyčejné akční linky. Opravdu bych tu ocenil více detailní kresbu zaměřující se na Geraltovy emoce a mimiku, zároveň z hlediska psaní více toho přemítání o sobě samém apod. Má to náznaky hlubšího tématu, ale je to vcelku promarněný potenciál. kdyby to bylo psané, tak by to asi vyznělo lépe, chyběl tomu nějaký Geraltův vnitřní hlas, vypravěč...

Co se týče druhé půlky té linky, nechci nic vyzrazovat, ale je hezké postavit se za ženská práva, obzvláště v tomhle světě, který funguje na bázi mužského zneužívání moci a postavení, ale nebyla to zase taková pecka, i když plán to byl slušně promyšlený a zmanipulovaný. Když už mluvíme o světě a prostoru knihy, tak mi přišlo docela líto, že je ta kresba celá taková tmavá a nicneříkající, prostředí se úplně vytrácí a soustředíme se jen na postavy, ale hlavně se tu vyskytují pořád nějaké potulné čarodějky, které jsem zatím nikde neviděl, ani v jiných komiksech, ani v knihách apod. Nějaká skupinová psychologická terapie s lesními čarodějkami... Přišlo mi to hrozně zvláštní a jako by to do univerza Zaklínače vůbec nezapadalo. Kdyby se ta postava nejmenovala Geralt a nebyly tam Hrobice, Vodnice, nebo co to bylo, a jiné reálie, tak bych si klidně myslel, že jde o úplně nějaký jiný příběh.

Takže je to prostě Geralt, to je plus a samozřejmě všechny komiksy a další díla ze Zaklínačského univerza hltám, ale ukazuje se, že na Sapkowského nikdo nemá, a to ne z hlediska rozsahu, protože i krátký komiks může skvěle nastínit nějakou linku nebo aspekt postav, ale spíš z hlediska porozumění postavám samotným. Každý se snaží Geralta pojmout dost autorsky a dát mu něco ze sebe, ale přestože se řídí určitými šablonami, tak jeho literární typ vystihne jen málokdo.

KubaHanzelin
09.06.2022 4 z 5

I když vidím hodnocení v modrých číslech, jsem opět spokojen za další rychlou sondu do Geraltova světa..
Další morální dilema našeho oblíbeného Vědmáka, který si nemůže pomoci a i přesto, že by měl zachovat neutralitu a dostát zaklínačské pověsti u Geralta je to zase jinak..
Kresba mi sice moc nesedí, ale to u většiny komiksů s Zaklínačem, tento není vyjímkou, ale jak je již níže psáno, už u Blednoucích vzpomínek jsme po změně autora dostali spíš temnější a přesnějšího Zaklínače, asi tak jak by měl být dle představ Sapkowského

DennisMoore
07.06.2022 5 z 5

Po dokonalých Blednoucích vzpomínkách přichází potvrzení, že Bartosz Sztybor Zaklínači opravdu rozumí. Jeho příběhy jsou temnější a psychologičtější než ty od Paula Tobina (nic proti nim) a Geralt, kdybychom ho neznali, by v nich byl velmi rozporuplnou postavou. Nářek čarodějnice je opět skrznaskrz vážná záležitost, která se s Blednoucími vzpomínkami dobře doplňuje. Ano, kresba je chaotičtější než minule, ale napodruhé už si toho ani nevšimnete a v ději a postavách se zorientujete raz dva. Ano, píšu napodruhé, protože tenhle komiks budete chtít číst dvakrát.

Fuckenbrau
07.06.2022 4 z 5

Ta kresba mě sedí. Celé to je hodně o atmosféře a čardějnických zákeřnostech, kde nic není, tak jak se zdá. Za mě z comicsových knih s Geraltem se tohle řadí k těm povedenějším.. i když na můj superoblíbenej Skleněný dům to nemá.

MinaHawke
02.06.2022 4 z 5

Konečně jsem se dočkala dalšího komiksu Zaklínače. A za mě super, jenom tedy kresba mě zas až tak nezaujala, ale příběh skvělý.

Jackline5
26.05.2022 4 z 5

Tento díl komiksového zaklínače mě trochu zklamal. Místy jsem měla pocit, jako by se jej autoři snažili už už vydat, jen aby se mohli věnovat něčemu jinému.
Celá kresba se pohybuje v černých a oranžových tónech, což dodává komiksu tu správnou ohnivou atmosféru. Toto moc krásné barevné zpracování bohužel kazí samotné provedení kresby. Autoři zvolili polo detailní styl podobný prvnímu dílu. Na rozdíl od "Skleněného domu" (kde byly místy neztotožnitelné pouze postavy v dáli), zde občas nastal problém s identifikací samotného obličeje postavy (včetně těch hlavních). Ilustrátor tento DROBNÝ nedostatek naštěstí vyvážil přidáním výrazného barevného elementu, komukoliv kdo byl pro příběh důležitý. Pokud vás tedy zmate obrys postavy, třeba vám pomůže barva pláště, plamenná řeč, či výrazně žluté oči...
Orientaci místy ztěžuje také volba černého pozadí v kombinaci s černými rámečky komiksu. Tentokrát není v příběhu příliš nových, mužských postav, takže pokud máte pocit, že se Geralt naklonoval, koukáte do dalšího rámečku ;)
Příliš nevyvedenou kresbu alespoň vyvažuje samotný příběh. Jako vždy komplikovaný, se spoustou zvratů, děsivým tajemstvím a nějakým tím monstrem. Vyprávění mi trochu připomíná "Blednoucí vzpomínky": Opět se čtenář hrabe Geraltovi v hlavě (dokonce s podobným problémem), opět má příběh detektivní nádech a shoduje se i pasáž o Geraltově pátrání na vlastní pěst o které původní zadavatel nestojí...

Autoři pro základ vyprávění zvolili dvě velmi vážná témata, a dle mého názoru je zpracovali opravdu dobře. Jediná vada na kráse tohoto komiksu je tedy výše zmíněná kresba. Celou řadu komiksů doporučuji.

Nevimm
25.05.2022 3 z 5