Liščí děti

Liščí děti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279782/bmid_zaklinac-2-lisci-deti-CM1-279782.jpg 4 417 71

Geralt na své pouti zavítá na palubu lodi plné bláznů, odpadlíků a zločinců – a někteří z nich jsou ještě nebezpečnější, než by se na první pohled zdálo. Jeden z nich dokonce skrývá ohavné tajemství, které by mohlo na posádku i cestující přivolat nesmiřitelnou pomstu pověstné matky liščice...

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Witcher: Fox Children , 2015

Koláček11
03.01.2018 3 z 5

Příběh dobrý ale nenadchnul. Ale vše zachránil konec. To jsem opravdu neočekávala.

Nahnilaruka
11.12.2017 5 z 5

Ano, kvalita druhého dílu již nedosahuje úrovně prvního. To protože autoři použili děj z poslední vydané knihy Bouřková sezóna, takže čtenáři, kteří už tuto knihu četli jsou částečně ochuzení o prožitek z děje, jelikož se jedná o téměř přesnou kopii části výše zmíněné knihy.

Mně to ale vůbec nevadilo, i když bych uvítal více invence, ale což. Grafické zpracování je stále úžasné a převod knihy do animované podoby na papíře se povedl. Navíc hodně oceňuji, že autorům se podařilo skrze text v bublinách přesně vyjádřit to, co je v knihách leckdy popsáno několika větami, což je nelehký úkol. 90%

Neuroxerus
14.11.2017 2 z 5

To, jak jsem byl nadšený ze Skleněného domu Liščí děti trochu uzemnily. Jsem zklamaný z toho, že nyní nebyla snaha o žádnou invenci a jen se v podstatě do puntíku zkopírovala část příběhu z Bouřkové sezóny - přišel jsem tedy o veškeré napětí a tušil jsem, jak zhruba příběh dopadne. Po obrazové stránce na mne tento komiks nepůsobil tak temně, jako Skleněný dům (což je škoda). Doufám, že Prokletí vran bude lepším zážitkem. Dokáži si však představit, že příběh více zaujme ty čtenáře, kteří ještě Bouřkovou sezónu nečetli.

Wojta777
26.10.2017 5 z 5

Skvělý děj jak u 1. komiksu. + více napínavý.

kiwizak
26.10.2017 4 z 5

Bavila mě snad ještě více, než Skleněný dům, ačkoli bych tam řadu much našla, třeba v promluvách. Výtvarný styl příjemný, děj zajímavý. Doporučuju. :-)

FireOfFilth
17.09.2017 3 z 5

Liščí děti bohužel vykrádají část knihy Bouřková sezóna, což pro mě bylo veliké zklamání. Příběh jsem si bohužel neužil, jak bych si přál. Kresba opět v rukou Joe Querio je pěkná.
Knihu určitě doporučuji fandům Zaklínače. I když poměrně zklamání po Skleněném domu.
Hodnotím 3*

Nevimm
16.09.2017 5 z 5

5* ale tak jo

elenai
31.07.2017 4 z 5

Prožívala jsem déjà vu, vzhledem k tomu, že jsem předtím četla Bouřkovou sezonu. No, nevadí. I tak jsem si komiks užila. Bylo to jako sledovat film bez zvuku - srovnávala jsem svou představu s Queriovou a jako dobré to bylo.

fvalek
29.07.2017 5 z 5

Komiks s trošku nevyužitým potenciálem, hlavně proto, že je to prakticky na 70 % překreslená kapitola z Bouřkové sezóny. Zbylých 30 % jsou nějaká autorova přilepšení v podobě "herních prvků" (sám v rozhovoru uvádí, že hrál celou herní sérii). Tím myslím třeba hojně využitá znamení, což v knize nebývá (až na občasné Aard), také nové příšery a nové postavy. Ve výsledku to ale mělo tížený efekt a komiks se stal opravdu akčním a zajímavým. Kresba byla jako u prvního dílu parádní, už i obálka skutečně stála za to. Na rozdíl od prvního komiksu , který měl také takový "prudký" start, se mi ale u tohoto dílu nelíbí, že automaticky začíná nocí s Geraltem a Addariem. Pokud někdo nečetl knihy, mohl by nabýt dojmu, že Addario a Geralt jsou nějaká stálá dvojka, co tím chci říct, je hodně poznat, že je to prostě kapitola vytržená z kontextu knihy a pro nečtenáře může být matoucí. Já jako čtenář všeho s tím ale problém neměl, bavilo mě sledovat totožné "scény" s knihou a pozorovat rozdíly a jejich vliv na děj.

kklepkaa
25.07.2017 3 z 5

Na tenhle příběh si pamatuji z knih. Trochu mě mrzí, že komiks nepřinesl nový příběh... no co se dá dělat, ale i tak to má své kouzlo.

Trevers
14.07.2017 4 z 5

Velmi zajímavý trochu dospělejší komiks. Malba pěkná, ale že bych se kvůli něčemu zastavil a kochal říct nemůžu. Fázování standartní. Příběh je akční, rychlí a v celku napínavý. Hlašky vtipné v celku dost... Trpaslík byl asi nej postava z celé knížky... Závěr velmi dobrá kniha, která za svou konkurencí nezaostává. END.

vojta491
09.07.2017 odpad!

Odpad. Příběh nemá žádnou přidanou hodnotu. Jedná se o absolutní kopii knížky. Grafický styl je podobný prvnímu dílu, ale prakticky všechny obrázky jsou nudné a není důvod se na ně pořádně dívat nebo si je nějako více prohlížet. Knížka absolutně selhala po všech stránkách. Příběh je nudný, protože ho už znám z originální knižní série, grafický styl je taky nudný.

Spoiler:
Geralt nakonec přišel o své meče nebo ne? Jestli o ně opravdu přišel, tak je to z hlediska příběhu i univerza jako celku snad ta největší kravina. Jestli to byla jenom iluze, tak chybí vysvětlení a už tak špatnou knížku to ničí úplně.

Gratuluji autorovy. Jestli se dnes bere za umění sebrat celý příběh a prakticky nic nezměnit, tak jste splnil účel na maximum. Možná by jste měl napsat na obal jména pravého autora a to své odstranit.

MinaHawke
01.05.2017 4 z 5

Kresba krásná, jen příběh se mi více líbil v předchozím díle.

jan14s
22.03.2017 3 z 5

Znovu graficky krásně zpracováno. Co se týče příběhu, byl dobrý. Ale vzhledem k tomu, že to byl pouze přepis části knížky a ne moc povedený, uděluji pouze tři hvězdy.

Eleovny
15.02.2017 3 z 5

Jsme ráda, že autoři zůstali u ztvárnění trpaslíků jak je tomu v knize, včetně jejich výslovnosti. Ale bohužel se tam objevuje několik nelogických reakcí zúčastněných.
Přesto se mi velmi líbil závěr a řeč lišky.

Harry_
23.01.2017 4 z 5

Scénář vychází z Bouřkové sezóny, takže narozdíl od Skleněného domu nic moc překvapivého. Nelíbí se mi pár nelogických předělů (opuštění lodi), ale do příběhu plném přeludů se to dá přežít. Zaklínač se spíž veze, akce je méně, znamení jen dvě, ale je to pořád Geralt a jako skalní fanoušek nemohu hodnotit jinak. Kresba se mi však líbila víc, než předchozí komiks.

mclusky
29.11.2016 4 z 5

Ten brněnský trpaslík je top.

Hadati
25.09.2016 3 z 5

Průměrný komiksový příběh, kde se Zaklínač utkává s protivníkem, který je podle jeho slov nad jeho síly. Proto spíš jen reaguje, než aby měl nějaký plán, jak se s tímto protivníkem vypořádat. Ostatní postavy příběhu pak těžko budete mít rádi. Buď si za svůj osud mohou sami anebo jsou příliš ploché, aby nějaké sympatie vzbudily. Je ironií, že nejvíc sympatií od vás získá nejspíš „netvor“, se kterým se pustí zaklínač do křížku.

RickyRicardo
18.09.2016 4 z 5

O chloupek horší než předchozí díl, ale i tak velice povedené. Děj trochu zamotaný a Liška měla možná až příliš velkou moc, což mě trošku rozčilovalo. Kresba opět famozní. Jen tak dál.

Edice
11.09.2016 5 z 5

A mě se líbil i tento díl. :) Liščice mi přišla jako zajímavá postava, trpaslík se mi vůbec nezdál otravný ba naopak kolikrát zábavný. Geralt byl Geralt. A já se těším na další díl, který se prý už rýsuje.

magie komiksy zaklínači hrdinská fantasy

Paul Tobin
americká, 1965