Zahrada v měsíčním svitu

Zahrada v měsíčním svitu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240675/bmid_zahrada-v-mesicnim-svitu-gUm-240675.jpg 4 338 102

Když antikvářka Lilly dostane darem staré housle, které jí údajně patří, je velice zmatená. Neumí si vysvětlit, proč právě ona má zdědit - jak se záhy ukáže – velice slavný nástroj. Cítí však, že ty housle změní její život, když se pokusí záhadu vypátrat. Vydá se po stopách odkazu úchvatné houslistky, které nástroj kdysi patřil. A brzy odhalí tajemství, které nejen její minulost ukáže v úplně jiném světle.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Mondscheingarten , 2013

Monika.senk
30.08.2017 5 z 5

Krásně čtená knížka, moc zajímavý děj s překvapivým koncem.

Pavlaj
23.05.2017 4 z 5

Oddychovka, pokud máte náladu na hledání starých rodinných tajemství a občas nějaký exotický exteriér. Spousta klišé, kdy starý rozkrývaný příběh je samá tragédie, zatímco současný končí romantickým happy-endem. Čte se to dobře, v ničem nepřekvapí, na pauzu mezi hodnotnější literaturou docela dobrý.

Calibra
13.02.2017 3 z 5

Na jedno brdo a Motylim ostrovem, děj dosti predvydatelny. Nicméně hezký napsané, dokonale popsana exotika.

niknikita
11.01.2017

Knížka, kterou už asi nedočtu. Přerušila jsem čtení asi v půlce a když jsem se zkusila vrátit, už to nešlo...samá prázdná slova a tajemství starých houslí mne prostě přestalo zajímat. Škoda.

Selinute
11.12.2016 4 z 5

Bylo to příjemné odreagování v nastávajícím předvánočním shonu. Autorčin Motýlí ostrov se mně líbil moc, a tak jsem se byla hodně zvědavá na další exotickou romantiku. Bohužel, byla jsem malinko zklamaná, protože tato knížka se hodně podobala už zmíněnému Motýlímu ostrovu. Romantičkám se určitě bude líbit, je čtivá, napínavá a skrývá staré tajemství. Za mě však slabé 4 za podobný scénář.

jasnenka
23.10.2016 5 z 5

Od poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout. Tato autorka mi sedí, moc krásný příběh. Střídání minulosti a přítomnosti dodává krásné napětí, jen ta současnost trochu pokulhávala, autorka si s ní mohla víc pohrát... chtěla jsem ubrat za to hvězdičku, ale nejde to - kniha mě prostě dostala!

Liduka
01.08.2016 4 z 5

Opět dobrá kniha. Ovšem více akce a spletitosti by nezaškodilo. Podle mě mohla autorka z Paulova osudu vytěžit více a ne se o něm jen tak okrajově zmínit na konci.

sabca
09.05.2016 5 z 5

Nejdříve jsem myslela, že dám pouze 4 hvězdičky, protože si mi příběh líbil o trochu méně než Motýlí ostrov a nakonec dávám hvězdiček 5. Zase se mi četl lépe příběh z minulosti - Indonésie. Tak kdo má ráda exotické prostředí, romantiku a tajemství a´t si tuto knihu přečte.

Heyhey
27.04.2016 3 z 5

Po počátečním rozjezdu slabota a zklamání. A hlavně mě iritovaly rozhovory Lili a Gabriela.

medvídě
17.04.2016 5 z 5

Další skvěle napsaný příběh od této autorky :) Tento styl spaní se mi začíná velmi zamlouvat a tak doufám, že budou přeložena další její díla. Byla by věčná škoda, kdyby nikoli.

Všem, kteří mají rádi zápletky spojené s historií a popisem krásných exotických míst mohu vřele doporučit. O Sumatře jsem zjistila i věci, o kterých jsem neměla tušení, že vůbec existují (existovaly)

Licie84
26.02.2016 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a přečetla jsem jí jedním dechem.. Moc mě bavila..

Oxi
26.01.2016 5 z 5

úžasná

Makaja
22.01.2016 3 z 5

Nejprve jsem četla Motýlí ostrov, po krátké přestávce pak Zahradu a musím říci, že ze srovnání vychází lépe první zmiňovaná. Možná jsem si jen měla dát větší odstup, protože ten styl je prostě stejný a měla jsem místy pocit, že už jsem to četla. Možná kdybych to četla v opačném sledu, hodnotila bych opačně. Nevím. Nicméně kniha není žádný propadák, čte se dobře. Rozuzlení jsem víceméně odhadla velmi brzo, ale s tím mám "problém" u většiny knih.

Kočičáci
28.12.2015 4 z 5

Z Motýlího ostrova jsem byla úplně unešená, o to víc jsem se na tuto knihu těšila! Ne, zklamaná nejsem, příběh byl opět velmi čtivý a napínavý. A přesto, že opravdu nerada srovnávám, trošičku mě zklamal naprosto totožný koncept, jako u předchozí knihy. Škoda, že se autorka nevydala jiným směrem. Moje kritika směřuje i k překladatelce, protože některé věty byly dost krkolomné a pár výrazů tam bylo jako pěst na oko. Ovšem obálka je opět nádherná!
Věřím, že se k příběhům Rose, Helen, Lilly i Ellen jednou vrátím.

kika 13
22.11.2015 5 z 5

Krásný až dojemný příběh.Nádhera.

fruitbueno
08.11.2015 2 z 5

Slabá romanťárna s tak chaboučkou zápletkou, která potvrdila moje tvrzení o tom, že hrdinky "ze současnosti" jsou proti těm "z minulosti" hlupačky, naivky a tak trochu husičky.

kost83
11.10.2015 5 z 5

Knizka se mi velice libila, mela jsem ze zacatku obavy , ze to bude prilis romanticke, ale nebylo. Prolinani historie a soucasnosti bylo misty hodne napinave a velice dobre se to cetlo. Za me vyborna oddychovka!

Kačík
01.10.2015 5 z 5

Za mě úžasná knížka. Líbilo se mi prolínání historie a současnosti. Byla tam láska i záhada a k tomu trocha historie. Doufám, že autorka napíše další knížky, podobné těm předešlým. K oběma se v budoucnu rozhodně ráda vrátím.

Hřibče
21.09.2015 4 z 5

Velmi příjemná četba, plná krásné hudby, nádherných květin a exotických chutí. Výlety za exotikou mě s touto autorkou nesmírně baví, proto jsem schopna přimhouřit oko a odpustit jí, že téma knihy je téměř totožné, jako u její předchozí. Jenže ono se to i tak moc dobře četlo, takže za mě spokojenost. :)

Šánka
09.08.2015 5 z 5

Krásný, tajemstvím opředený příběh, odehrávající se před více než sto lety na exotickém ostrově Sumatra, se prolíná se současností.
Scénář hodně podobný jako u Motýlího ostrova a kdo si tuto knihu zamiloval, Zahrada v měsíčním svitu určitě nezklame a jako já se necháte unášet kouzlem příběhu starých houslí.
Moc ráda se jednou ke knize vrátím.