Zahrada v měsíčním svitu

Zahrada v měsíčním svitu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240675/bmid_zahrada-v-mesicnim-svitu-gUm-240675.jpg 4 338 102

Když antikvářka Lilly dostane darem staré housle, které jí údajně patří, je velice zmatená. Neumí si vysvětlit, proč právě ona má zdědit - jak se záhy ukáže – velice slavný nástroj. Cítí však, že ty housle změní její život, když se pokusí záhadu vypátrat. Vydá se po stopách odkazu úchvatné houslistky, které nástroj kdysi patřil. A brzy odhalí tajemství, které nejen její minulost ukáže v úplně jiném světle.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Mondscheingarten , 2013

Noctua8
10.03.2019 3 z 5

Opět milá oddychovka a romanťárna. Corina Bomann má bezesporu skvělé vypravěčské nadání. Děj je spletený ze třech dějových linií, třech různých žen, které se postupně přibližují a proplétají. Nutí vás číst dál a dál, protože v okamžiku napětí děj přeskočí do jiné doby, kde je to taky moc napínavé.
Mě ale velmi zklamal konec knihy. Konečné rozuzlení celé záhady života hlavních hrdinek a houslí s růží je smrsknutý do několika málo stránek, principem Deus ex machina. Buď autorce došla inspirace nebo na ní agent tlačil s termínem odevzdání rukopisu. Škoda. Závěrečný sprint všech těch vysvětlení proč?, snižuje hodnotu knihy.

Ishir
07.03.2019 5 z 5

Napínavý příběh od první stránky. Vřele doporučuji. Vynikající kniha.

Vydrýsek
26.02.2019 2 z 5

Hudbu miluji, příběh se zajímavou zápletkou, ale milostná scéna popsaná jako něco naprosto nechutného bez jemnosti.

Janík511
12.02.2019

Zakoupena v akci, zaujala mě krásně udělaná obálka. A ejhle, četla se dobře, děj se mi líbil. Čekala jsem s napětím, jak to celé dopadne. Je to taková oddechovka, nic nenáročného, ale pro mě vítaná změna. Určitě si ráda přečtu od autorky ještě něco dalšího.

3nitka
10.02.2019 4 z 5

Pri pátraní po tajomstve huslí síce priveľa náhod, ale na druhú stranu je občas príjemné nechať sa unášať romantikou a iba si užívať čítanie.

triatlet
05.02.2019 3 z 5

Béčková romantika.
Příběh Helen a Rosy se mi líbil. Autorka dokázala poutavě popsat prostředí Sumatry, líbil se mi motiv zvykového práva adat.
Tajemství houslí hraje jen zástupnou roli, navíc je celkem předvídatelné.
Pasáže, ve kterých vystupují postavy Lilly, Gabriela a Ellen, jsou na hraně balastu - plné frází, zbytečných popisů a pocitů. Nelíbilo se mi, jak opakovaně řešili, z kterého telefonu mají volat a podobné přízemnosti.
Závěr byl až moc překombinovaný.
Mít knížka o 100 stran a o dvě tři náhody míň byla by stravitelnější.
Překlad Jany Pecharové působí archaicky.

Lil30
31.01.2019 5 z 5

Krásná kniha, hned mě vtáhla do děje a nedokázala jsem se odtrhnout. Vše se krásně v průběhu příběhu vysvětlilo a líbily se mi obě dějové linie. Četla jsem již její Motýlí ostrov, který byl také skvělý. Těším se na u nás poslední přeloženou knihu, která mi od ní zbývá, Vůně jasmínu. Snad jich brzy bude ještě více.

lidunka1
23.01.2019 4 z 5

Včera jsem četla a četla a četla..... pět hvězdiček nedám, ale čtyři si rozhodně zaslouží.

lidunka1
21.01.2019 4 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale po pár stránkách získává kniha spád. A jak to vlastně s těmi zajímavými houslemi bylo???

vanilka231
13.01.2019 5 z 5

Wau.... Upřímně ani nevím jak přesně to popsat slovy.
Knížku jsem chtěla číst pouze na základě čtenářské výzvy, ale už teď vím, že se k ní někdy vrátím.... Nádherný příběh, krásně vykreslena minulost, která se prolíná se současností... Někdy jsem až tajila dech. Paráda. Plný počet a určitě doporučuji!

Toňula
13.09.2018 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla, a mile mě překvapila. Kultivovaný,lidský příběh o hledání klíče k dávnému tajemství, kombinace dvou časových rovin, romantika i lehké napětí, v kulise Evropy i exotické Sumatry. Určitě sáhnu po další.

Opatov
09.09.2018 5 z 5

Nadherne romanticke knizky, vsechny ktere u nas vysly. Kazdy pribeh je spojeny s historii, libi se mi prolinani dejovych linii a jako bonus cestovani do exotickych zemi. Designove nadherne obalky knih, tomu se neda odolat.

Doubravka1975
27.08.2018 5 z 5

Od Coriny Bomann jsem už četla Motýlí ostrov a teď jsem v knihovně narazila na tuhle další její knížku. Je to takový stejný styl vyprávění, kdy se přítomnost střídá s minulostí před 100 lety. Člověk by nevěřil , že takové staré housle můžou Lilly změnit život, jakmile přijde celé záhadě na kloub. Moc pěkný, tajemný příběh. A opět mě minulost bavila trochu víc.

hadenka
17.08.2018

Opět luxusní počtení,kniha mě mmoooc bavila, nádherná knížka-doporučuji.

Eliška12
06.06.2018 5 z 5

Tak tohle bylo top !
Romantický příběh spojený se záhadným příběhem mladé houslistky byl velmi dobře propracovaný . Děj byl napínavý , plný překvapení a dojemný . Celkově knihu doporučuji , protože byla krásná . Obal je taky velmi pěkný a proto dávám 5 hvězdiček. Příběh z minulosti se mi líbil víc než ze současnosti :)

bábuška
26.04.2018 4 z 5

Příběh nás zavádí na Sumatru, která byla kolonií Nizozemí, seznámíme se s nadanou houslistkou Rose, která svou láskou ztrácí své umění. O deset let později se seznámíme s dívenkou Helen, odňatou dcerou Rosinou, ale se zděděným nadáním. A tyto čarovné housle se objeví už v našem století v malém berlínském krámku se starožitnostmi a mladá majitelka se svou přítelkyní začínají pátrat o původu houslí. Je to romanticky laděná knížka, trochu si v ní zacestujeme, ale dozvíme se i spoustu zajímavého.

Knižní střípky
05.02.2018 5 z 5

Opět moc pěkná Bomannová. Jak jsme zvyklí i zde se střídá linka současná a linka minulá. Rovněž i zde se mi líbila více linka z minulosti. Bylo to moc milé odpočinkové čtení, které krásně plynulo bez hluchých míst až k rozluštění a nezbytnému finále, ve kterém se vše krásně spojilo, vysvětlilo a osvětlilo.

mariva
02.01.2018 5 z 5

Příjemný romantický, trochu záhadný příběh. Kniha se mi líbila, bylo to příjemné čtení i poznávání života lidí na vzdáleném neznámém ostrově.

Danago
21.11.2017 4 z 5

Antikvariářka Lili dostane darem staré housle a začíná pátrat po jejich tajemství. Opět je tu příběh je složený s dvou časových linií . Linie minulosti je jako vždy zajímavější. Příběh je krásně propletený a s mnoha střípků se na konci se vše složí do jenoho příběhu. Knížka je moc pěkná , krásně se četla.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Příjemné a pohodové čtení,baví mě to.