Zahrada v měsíčním svitu

Zahrada v měsíčním svitu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240675/bmid_zahrada-v-mesicnim-svitu-gUm-240675.jpg 4 338 102

Když antikvářka Lilly dostane darem staré housle, které jí údajně patří, je velice zmatená. Neumí si vysvětlit, proč právě ona má zdědit - jak se záhy ukáže – velice slavný nástroj. Cítí však, že ty housle změní její život, když se pokusí záhadu vypátrat. Vydá se po stopách odkazu úchvatné houslistky, které nástroj kdysi patřil. A brzy odhalí tajemství, které nejen její minulost ukáže v úplně jiném světle.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Mondscheingarten , 2013

KnihomolkaOli
23.07.2021 4 z 5

Ano, souhlasím s některými komentáři, že má hlavní hrdinka až moc štěstí při svém pátrání po původu houslí… ale proč ne? Podle mě by se měli všichni chovat mile a ochotně k ostatním a pomoct když je to v jejich silách. Pak by to pro nás nebylo tak nereálné, že se někdo cizí chová hezky k někomu cizímu. Pro mě příjemné čtení s pár až moc telenovelovými prvky.

intelektuálka
19.07.2021 4 z 5

V létě je doba odpočinkového a romantického čtení - a tak jsem odložila Michelangela a pustila se do čtení o původu starobylých houslí....

Pěkně sestavený a prolínající se příběh mne navedl k cestování /aspoň po mapě v době zmatků kolem covidu /....

A tak jsem se z Berlína dostala do Anglie, dále pak do italské Cremony - matky všech starých a kvalitních houslových nástrojů - a skončila jsem na exotických indonéských ostrovech ....

Vyprávění o precizních houslových interpretkách se mi líbilo - a ráda jsem si poslechla houslový koncert Vivaldiho ....jen tu tajemnou sonátu jsem neobjevila ...

Bylo to pěkné odpočinkové čtení za zvuků hudby....

stejsdan
10.05.2021 3 z 5

Knížka pro milovníky předvídatelných romantických příběhů, což není můj šálek čaje.
Dočetla jsem ze zvědavosti, jak to s houslemi dopadne, přiznám se, že rozvláčné a zdlouhavé pasáže typu mám mu napsat mail nebo zavolat a kdy s ním asi půjdu na večeři jsem přeskakovala..., ale za připomenutí Vivaldiho čtyř ročních období a za zajímavý nápad s houslemi s růží dávám 3*.

OnlyFour
09.05.2021 2 z 5

Zúfalo ma to nebavilo....

Mája873
29.04.2021 4 z 5

...Pátrání po historii krásných, starých houslí, které dostane hlavní hrdinka od záhadného muže který tvrdí, že jí patří. A následné nalezení notového listu se skladbou : Zahrada v měsíčním svitu ji zavedou Anglie k její přítelkyni, kde se cesta mění na delší putování na Sumatru, odkud pocházela původní majitelka houslí Rosa Gallwayová... Knížka je napsaná retrospektivně, takže současně sledujeme i smutný příběh Rosy...knížka se mi líbila, ráda se k ní zase někdy vrátím

Josh
25.03.2021 5 z 5

Nechápu, proč má tato kniha nejen tak málo %, ale také čtenářů, zvláště když ji srovnám s nedávno dočtenou knihou od Iony Grey, která u mne propadla….

V této knize je nejen opravdu zvláštní a originální nápad ohledně historie houslí, ale především příběh vlastně ve 3! časových rovinách bráno generačně. Tohle, když někdo „uhlídá“ kdy má co prozradit, aby to zůstalo stále tajemné a kdy už máte vědět, že úspěchu v hledání bylo dosaženo a stále má čtenářskou pozornost to klobouk dolů!! Proč pochybovat kolik má postava „štěstí“ při hledání nebo že potká milé a nápomocné lidi? Jsme až tak zdeptaní dobou, lidmi, společností?

Za mne jediná „výtka“, a to je silné slovo je že postavy řešily určitou situaci tím, že buď utekly nebo někoho „vyhodily“ ze života. Myslím, že každý čtenář to pozná, ale také zná…. Důvody jsou stejné v knize jako v realitě :o) Zkuste být součástí tohoto krásného příběhu, především ze začátku 20.století a nechte na sebe působit záhadu i kouzlo doby. To vše se autorce prostě povedlo!!

LadyToTy
13.03.2021 4 z 5

Příběh velmi zajímavý, líbilo se mi vraceni do minulosti a rozkrývání tajemství houslí. Ale chyběly nějaké zádrhely. Měla jsem pocit, ze hrdinka měla moc štěstí, ale přála jsem jí to, ne,že ne ???? Kniha se mi moc dobře četla.

ivka67
21.02.2021 4 z 5

HEZKÉ VYPRÁVĚNÍ

85098211
14.02.2021 5 z 5

Další nádherná kniha, která mne hned od začátku strhla do svého víru a nepustila až do úplného konce. Tentokrát je v ní sice trochu moc náhod, které se projeví hlavně v závěru vyprávění, ale to autorce s lehkým srdcem odpustím ;-). Protože jinak je kniha neskutečně čtivá a osudy, o kterých pojednává, strhující. Autorka zde rozvinula tři linie, které spolu nejdřív (aspoň zdánlivě) nemají nic společného. Ale postupně a na konci už úplně se propojí do jednoho jediného příběhu. Nejvíc mne zaujal příběh Rose, který začíná v roce 1902. Linka ze současnosti, tj. z roku 2011, je však tentokrát také dobře rozvinutá. Lilly se s podporou své přítelkyně Ellen vydává po stopách houslí, které jí byly vtisknuty do rukou se slovy, že jí patří... Kniha je opravdu krásná, ale většina osudů v ní končí tragicky. A na závěr mi bylo smutno a líto všech těch, které potkal nešťastný osud. A že jich byla celá řada... A ještě jednu skutečnost musím ocenit - autorka vždy všechny linky krásně uzavře, i když už to čtenář skoro ani nečeká ;-). A to je mi opravdu moc sympatické :-). Kniha si pět hvězdiček plným právem zaslouží, doporučuji ji hlavně romantickým duším - a já definitivně autorce zachovám věrnost a časem si zase nějakou její další knihu přečtu.

Zlatinka.Emilly
15.01.2021 5 z 5

Retrospektivní pohled do roku 1902 a 1910 přináší čtenáři opravdu parádní zážitek, kdy příběh třemi linkami postupně odkrývá tajemno. Rozhodně to není poslední kniha, kterou jsem od Coriny Bomann přečetla.

Lacrimma
20.10.2020 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední... Miluju retrospektivní příběhy. Kniha skvěle napsaná, napínavá, čtivá - prostě vše co mám ráda. Doporučuji.

ken-zo
10.10.2020 2 z 5

Námět hezký, historická linka zajímavá a poutavá, ale k tomu navázaný příběh ze současnosti opravdu nezaujal. Celkový dojem snížil velmi kostrbatý překlad.

MariN14
03.08.2020 3 z 5

Velmi zajímavý námět a hezký romantický příběh. Akorát bych jednu nevhodnou scénu smazala...

Joyce24
26.07.2020 5 z 5

Opět autorka napsala krásný příběh, kde se střídá minulost se současností, je zde popsána krásná příroda exotické země a je rozluštěno tajemství nádherných, starých houslí.

Elulilinka1
12.07.2020 5 z 5

Suverénně má nejlepší kniha roku 2020. Napsána dokonale. Téměř jsem se nemohla odtrhnout. Miluju retrospektivu. Dva příběhy dvou neobyčejných žen. Vřele doporučuju!

m_martina
27.06.2020 5 z 5

Mám ráda, když v knize hraje určitou roli hudební nástroj. A zde autorka napsala krásný romantický příběh, který se mi moc líbil a nedokázala jsem se od něj odtrhnout. Doporučuji.

Terka18
08.04.2020 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, příběh pohladí po duši a příjemně se čte. Je to takové krásné čtení, které plyne samo. Krásy přírody a různé země, které Lily navštíví při odhalování záhady je jednoduše napsáno, žádné zbytečně protahování. Autorka má všechny knihy, které se krásně a jednoduše čtou .

milena8281
28.03.2020 5 z 5

Nádherný příběh. Asi je to takové nenáročné oddychové čtení, ale všechny příběhy přece nemusí být dramatické a plné zvratů. Vždyť občas má každý v životě období, kdy věci pohodově plynou. A některé z postav si zvratů a dramat užily dostatečně. Lilly si podle mě zasloužila, aby se jí do cesty pletli ti správní lidé s pomocnou rukou.
Po dočtení mě napadlo, že housle vlastně klidně mohla dostat i Ellen - a bylo by to i logické, protože ona měla k houslím blíž než Lilly - uměla hrát na housle a věnovala se jejich restaurování. To by ale byl jiný příběh.
Užila jsem si každou stránku a pokud se mi dostane do ruky další kniha této autorky, s chutí si ji přečtu.

anibeni
19.02.2020 4 z 5

Krásný a čtivý příběh a i když jsem velmi brzo začala tušit souvislosti, nevadilo mi to..

Unka
08.02.2020 5 z 5

Za mě nádherný příběh, který čtenáře vtáhne do děje natolik, že se vžije do obou rovin - kapitol popisujících minulost a kapitol ze současnosti a neví, které tajemství by chtěl rozplést dříve. Na knize se mi líbilo i to, že byla poutavá do samého konce. A to, že skončila rozuzlením celé záhady darovaných houslí snad žádného nadšence o pohodové čtení neurazí.