Záhada sedmi ciferníků

Záhada sedmi ciferníků https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60306/bmid_zahada-sedmi-ciferniku-lPU-60306.jpeg 4 325 42

Policista Battle série

Zámožní manželé Cooteovi mají rádi společnost mladých lidí, a tak jich pár pozvou těsně předtím, než jim vyprší nájemní smlouva na sídlo Chimneys. Jeden z nich, Gerry Wade, má velké problémy s ranním vstáváním. Kamarádi si na něj vymysleli malý žertík – nakoupili osm budíků a nastavili je v jeho pokoji na 6:30. Druhý den ráno očekávají jejich mohutné řičení, které ale na Gerryho nemělo pražádný vliv. V tu dobu už totiž byl mrtvý. A jeden budík chyběl…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vesmír

The Seven Dials Mystery , 1929

konicekbily
12.01.2021 5 z 5

Detektivka z počátku tvorby autorky. Podle mne se tenkrát rozhodovala, jakou cestou se má vydat, který hrdina to bude a jaké prostředí to bude. V této knize, přestože se odehrává většinou na anglickém venkově, vytváří zápletku s ekonomickými a mezinárodními vlivy. Ale zápletka je až moc dokonalá, spletitá a možná překombinovaná a na to, podle mne, ještě tehdejší čtenář nebyl připraven. A tak se vydala v jiných sériích do obyčejného anglického, převážně venkovského prostředí, a pověřila slečnu Marplovou a nesmrtelného Hercula řešením "obyčejných" zápletek, kterým každý čtenář bude rozumět. Správné strategické rozhodnutí autorky! A opět podle mého, na této knize se učili autoři moderních současných thrillerů - jak otáčet průběh děje o 180 stupňů!

evik_svistik
01.11.2020 5 z 5

Mé první setkání s knihou od A. Christie, četla jsem výhradně kvůli čtenářské výzvě, ale určitě nezůstane jen u této. Jsem zvyklá na současné detektivky, proto jsem se bála, že mě tahle starší tvorba bude nudit, ale naopak byla geniálně promyšlená. Na každé stránce neteče krev, hlavní hrdinové nemají moderní vyšetřovací metody, ale přesto je čtenář v napětí a na konci překvapen.

LahoferRose
19.09.2020 5 z 5

Páni! Ani se mi nechce věřit, že jde o jednu z Agáthiných prvotin. Ta kniha má vše - sympatické i záhadné postavy, tajemství, skvělý britský humor, dobrou zápletku, žádné zbytečně krvelacné výjevy jak je v dnešních detektivkách, ale hlavně to rozuzlení! No řekněte, koho Agatha totálně nezblbla? Tohle byla naprostá paráda!

Hotovson
19.05.2020 5 z 5

Pěkně napsáno a vymyšleno. Opět jsem nic neuhád, jako vždy, ale bez těch nečekanejch zvratů na konci by to nebylo ono.

AnselmaAlois
29.04.2020 5 z 5

Podle mě jedna z nejlepších knih Agathy Christie, i přesto (nebo právě proto?) že byla jednou z jejích prvotin. Dokonalé!

olívoil
05.01.2020 5 z 5

Ani slečna Marplová, ani Hercules Poirot…………...ale opět úžasná detektivka Agathy Christie………..víc není třeba dodávat

čef
13.09.2019 5 z 5

Kniha z počátků kariéry této veleznámé spisovatelky a již tak výborná. Spousta anglického humoru, duchaplnosti a reálií britského způsobu prožívání života lepší společnosti meziválečné generace. Možná v jejím díle prvně nikoliv však naposled zde máme chytrou mladou dívku, která se usilovně snaží rozmotávat klubko tajemství. Samozřejmostí je napínavý průběh pátrání a překvapivý závěr. Tuto spisovatelku nelze než chválit i za toto dílo z jejích začátků.

Kat9
11.08.2019 5 z 5

Detektivka, trochu spletitá, v níž si s vámi autorka opravdu pohraje.

petraj30
25.07.2019 5 z 5

Ze začátku, jsem knihu moc nechápala, ale potom jsem knihu nemohla odložit, bylo to úžasné. Agatha je prostě jen jedna

slaska77
04.08.2018 4 z 5

Agatha Christie si zase se čtenářem hezky na konci dílka pohrála, ale škoda, že se to nedá říci o prvních 90 % knihy. Prostě mi tentokrát nějak nesedlo a napětí či dobrodružství jsem necítila. S největšími klenoty Agáthiny tvorby se nedá vůbec srovnávat. Zase je to 89 let stará kniha a pořád se dá slušně číst, o jaké knize současnosti by se to dalo říct. Takže ty 4 hvězdičky za mě z úcty k autorce a s trochu provinilým pocitem, že tentokrát byla chyba spíš i na straně čtenářky a jejího hektického letního programu.

haki34
18.11.2016 3 z 5

Nebyla tak uplne mym salkem caje...

Marian27
11.06.2016 3 z 5

Zo začiatku zmätená, chaotická detektívka s veľkým počtom postáv ktorá ma príliš nebavila. Po večierku v Abbey sa to však zmenilo a príbeh dostal úplne nový rozmer a už to bolo vynikajúce čítanie. Koniec ma úplne prekvapil, podozrieval som kade-koho ale to čo nám pani Agatha nachystala ma úplne dostalo. Tu vraha myslím že neodhalí nikto! Z postáv mi najviac sadol lord Caterham a doteraz sa smejem na jeho hláškach.

tola
10.06.2016

Napínavý příběh s překvapivým koncem.

Aknel26
09.05.2016 4 z 5

Spíš vtipná než napínavá detektivka se spoustou sympatických i trochu svérázných postav a jako vždy zajímavým rozuzlením.

KiyomiAsuka
25.04.2016 5 z 5

Luxusní kniha s neodhalitelným koncem! :)

me.odstiny.knih
24.07.2014 4 z 5

Dost mě překvapil konec, ani na chviličku jsem tu osobu totiž nepodezřívala.... moc doporučuji Agatha byla prostě skvělá spisovatelka která nikdy nesklame.

AndyZaza
08.07.2014 4 z 5

Knížka se mi četla svižně. Příběh byl zajímavý a odhalení pravého pachatele bylo překvapivé. Knihu doporučuji.

Lisbon
18.11.2013 5 z 5

Jestli má někdo rád knížky s nepředvidatelným koncem, tak tuhletu vřele doporučuji. Způsob, jakým Christie celý případ vyřešila je obdivuhodný. Ani ve snu by mě takové řešení, které je naprosto logické a zajímavé nenapadlo. Skvělá knížka - klidně řeknu, že to je perlička Agathy Christie.

studentice
16.06.2013 2 z 5

Agatha Christie napsala mnoho knih, některé jsou úžasné, některé jsou slabší a tato byla pro mě bohužel tou slabší.

Dumicek
21.12.2012 5 z 5

Další z perfektně napsaných děl od Agathy..Prostě bomba!