Žádná chvíle není poslední

Žádná chvíle není poslední https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383724/mid_zadna-chvile-neni-posledni-Dgj-383724.jpg 4 104 33

Cesta do záhrobí existuje jen jedna, a to smrt. Pokud vám někdo nabídne jinou, je to buď blázen, šílený vědec, nebo není z téhle planety. V mojí neuvěřitelné story se pravděpodobně zkombinovaly všechny tři alternativy. Vyřizoval jsem elektronickou pozůstalost po profesorovi, který se zabýval biotechnologickými neuronovými nanosystémy, když mi z jeho notebooku přeskočil do mobilu invazivní software, aniž by mě požádal o souhlas. Dostal jsem magickou kartu a stal se tak účastníkem něčeho, co připomínalo šílený larp šílené sekty. Jsem sice docela hravý typ, ale tohle byla naprostá ptákovina, které jsem se rozhodně účastnit nemínil. Až později jsem pochopil, že když už tu jejich kartu jednou mám, tak nemám na vybranou. Cíl hry – záhrobí. Jenže ti pitomci netušili, komu ji dali. Měl jsem za sebou dva roky v Afghánistánu a externě přednášel FBI v Quanticu. Jestli chtěli mazec, měli ho mít.... celý text

witko
28.01.2019 4 z 5

Moc jsem se těšil na návrat do Hetešova Balimore. Jako vždy mne moc bavila akce a hlavně dialogy. Konec jsem si představoval trošku akčněji, ale proč ne. Trošku mi trvalo, než jsem s tím zakončením vyrovnal, nicméně už se těším na další autorovu knihu.

jennefer
23.01.2019 3 z 5

Mno, četla jsem od autora lepší, ale bavilo mě to. Konec je prostě konec, jinak jsem to asi ani nečekala:-D

Balci007
18.01.2019 4 z 5

Pro mě slabší kousek, celé se mi to zdálo jaksi nedotažené. Akce byla, příběh valí jako vždy, hrdina v poho i když u Heteši spíš průměr, zápletka jakbysmet. Tak na lepší 3,5 hvězdy. Těším se na další kousek, nakoupeno mám:)

HNEDOOCKA
08.01.2019 5 z 5

Moje první a určitě ne poslední :) Skvěle napsáno, kdyby Hollywood hledal inspiraci, tady by nesáhl vedle :) Těším se na další.

Awča
28.12.2018 4 z 5

Parádní oddychovka. Hlavní hrdina je sympaťák ze staré školy, zřejmě má játra jako zvon (pozor kniha obsahuje produkt placement a vyvolává nezřízenou chuť na Jacka D a camelky :-)). Postavy nejsou vykresleny do hloubky, ale to jsem snad ani neočekávala, celkem dobře se v nich orientuje. Příběh lehce plyne, není předvídatelný, konec prima, mě se mi líbil.

McKashi
26.12.2018 4 z 5

Divnej konec,jinak zbytek klasickej Heteša:)

Stauff
03.12.2018 4 z 5

Podle mě nejslabší Hetešova kniha. Ale to neznamená, že je špatná! Četla se skvěle, příběh byl "hetešovský", ale ostatní jeho knihy byly prostě lepší.

rimar
20.11.2018 4 z 5

Hetesu mam moc rad ale mezi jeho top knihy bych tuhle neradil. Zejmena ten konec no jsem z nej trochu rozpacity. Ale za precteni urcite stoji.

kaffa
25.10.2018 5 z 5

většího hrdinu "smolaře a magora" už snad nešlo vymyslet :-D ale ten magor mě fakt bavil svýma naprosto uzemňujícíma hláškama... lidi se na mě v dopravních prostředcích divně dívali, když sem se smála nahlas :-D zároveň sem se v půlce knihy nemohla dočkat už nějakého výraznejšího posunu v tom, jak hlavní hrdina rozplétá příběh, prostě pořád se jen tak motal a nic moc nevěděl - ale přemýšlím, že je to spíš mou rostoucí netrpělivostí, kterou na sobě při četbě některých knih pozoruji... a zjišťuji, že toto je fenomén, který znamená hlavně to, že mě příběh fakt baví a že ho chci - a potřebuju! - číst dál :-)
-- SPOILER --
vývoj příběhu mě překvapil a závěr udivil... čekala sem jiný konec a i jinou náplň děje - ve smyslu že taky bude otvírat portály, putovat jimi a setká se tam s těmi, co v nich zmizeli... děsně mě zajímalo, co je tam na druhé straně - čemuž anotace na obálce moc neodpovídala... z pohledu anotace zklamání, z pohledu četby samotné - super nepředvídatelné dílo, to mám rádo :-))

pafčaodřeky
27.09.2018 3 z 5

Moje prvotina od autora (díky za doporučení znalci v Arrakis) a jsem spokojená. Hrdina je krapet předvídatelný, jednoduchý chlastometr, nu, aspoň sympaťák, místy i vtipný. Části, kde se hrdina zaobírá životem, dcerou, hospodou, hudbou jsou téměř-ať nepřechválím-dokonalá. Fantasy část román trochu sráží dolů, je v ní určitá nedomyšlenost, nepropracovanost.......jo a už jen drobnost: vřele bych pro příště doporučila vynechat zvířecí zdrobněliny pro označení roztomilých ženských částí (čumáček, tlapička, kožíšek), je to iritující a k takovému drsňáku se to nehodí (ono se to nehodí k žádnýmu chlapovi). Lepší tři hvězdy a jsem navnaděna na další.

michal3736
07.09.2018 4 z 5

Heteša opět nezklamal a příběh skvěle graduje, sledujeme klasického autorova hrdinu, který stojí sám proti všem. 4 hvězdy standartně za konec knihy, který by snad mohl být jiný ale přesto palec nahoru

jan8470
04.09.2018 4 z 5

Jedinou vadou na kráse by mohl snad být jen závěr knihy. Ten je na můj vkus až příliš otevřený.
Žádná chvíle není poslední, nepatří mezi autorovy nejlepší romány, ale jako iniciační kniha pro potencionální nové čtenáře je absolutně postačující. A ti skalní? Ti si zase budou chrochtat blahem jako v posledních letech vždy.

Drowned
23.08.2018 5 z 5

Přiznám se hned v úvodu, že pro Hetešu mám ohromnou slabost. Už jsem se nemohl dočkat až se v novém příběhu vydám na výpravu po ulicích Baltimoru se zapálenou camelkou v ruce a s pachutí v ústech po ranní dávce Jacka Danielse. A věřte, že Brokilon neuvěřitelně natahoval moji netrpělivost do trýznivé bolesti...

"Žádná chvíle není poslední" je kniha opět s originálním příběhem a strhujícím nepředvídatelným dějem, tak jak to umí jen Heteša. Vše doplňují skvěle napsané a vtipné dialogy, u kterých jsem se místy výborně bavil. On hlavní hrdina Luc Degardin je jako správce elektronických pozůstalostí správný sympaťák a s nikým se nemaže, tak jako život s ním. Doporučuji tuto knihu k přečtení a těším se na další dílo mistra Heteši.