Zabij mě líp

V dalším souboru edice Česká povídka se šest autorů pustilo do hororu, který v české literatuře příliš nezdomácněl. Dosud nepublikované povídky neděsí čtenáře oživlými mumiemi či hrůznými vetřelci z vesmíru ani tu netečou potoky krve. Ale tajemství, vraždy, záhadná úmrtí i napínavý děj v souboru Zabij mě líp nechybí. V pravdě hororové zážitky čekají pětici studentů, kteří přijedou strávit mrazivé Vánoce do starého zámku, v příběhu Milana Urbana. Smrt jako odplatu ``připravili`` adrenalinovým řidičům Iva Pekárková a Ondřej Neff. To je však jediné, co jejich texty spojuje. Rukou neznámého vraha umírá v malém americkém městečku jedna dívka za druhou méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1032/zabij-me-lip-1032.jpg 3.234
Horory, Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Listen

Beebee

Kniha mne nadchla. Kousek Leslie je opravdu nejsilnější, skoro Kingovka. Na tu nepůjde zapomenout. Ostatní jsou drobet méně "husté", ale přesto mají překvapivé pointy, jeden příběh měl pointu mlžnou jak opar nad Lužnicí... Jinak hodně povedená drobná knížka. Honza Jandourek má povídku listopadově zimomřivou, když domyslíme, že by to bylo třeba v našem městečku... třeba u souseda...

Ennie
27.06.2016

Kniha mi bohužel nepřišla moc zajímavá. Většina povídek na mě působila nedotaženě. Byly tam náznaky, ale něco tomu chybělo.

minimonisek
05.11.2014

Kniha se četla poměrně rychle, ale trochu mě zklamaly ty konce, přišly mi takové hodně zmatené. Nejlepší povídka byla Kousek Leslie Wildové, ta byla napínavá a hlavně měla překvapivý konec.

Ony
10.05.2013

Povídka Martina Koláře Kousek Leslie Wildové mi připadla nejkompaktnější, nejvynalézavější a vlastně i nejstrašidelnější. Zbytek antologie je takový rozpačitý – slibné začátky, ale příliš zmatené konce (no, nebo to bylo jen na mě moc složité). Ještě mě zaujala Jandourkova Místnost, ale ta je zas až moc stručná, přestože její námět docela má grády.

Brambu
09.09.2011

Velmi zajímavé povídky... Smrt, přichází v mnoha podobách a za velmi prapodivných okolností. Trošku strašidelné, ale rozhodně zábavné.

horory antologie hororu

Autoři knihy