Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4207 4207

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

motolka
30.06.2017 5 z 5

Moc pěkný psychologický thriller. Opravdu jsem si ho užila. Doufám, že spisovatelka vydá víc podobných knih.

Jen jedna technická poznámka. Kdo Jackovi a Grace uklízel celý rok barák, když Grace nesměla z pokoje ven a boháč Jack asi těžko celý barák šůroval sám :D

lukasguran
29.06.2017 5 z 5

Opravdu skvělá knížka, všem doporučuji! Velmi rychle Vás kniha vtáhne do děje a nelze přestat číst.

Gibis
29.06.2017 5 z 5

Už dlouho jsem neměla z knihy tak mrazivý pocit hrůzy a beznaděje....psycho thriller jak se patří! Doporučuji!

mandari
29.06.2017 5 z 5

Jedním slovem masakr - neskutečné psycho. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nemohla se odtrhnout. Rozhodně ji všem doporučuji.
Myslím, že ve mě zůstane ten zvláštní pocit ještě pěkně dlouhou chvíli. Představa, že se toto pravděpodobně i někde děje, je neskutečná...

maryberry06
28.06.2017 5 z 5

V záplavě psychothrillerů je tenhle opravdu bomba!! Nejde se odtrhnout.

maya.mm
28.06.2017 4 z 5

Luxusni psycho :) :-D Urcite doporucuji,ja jsem se nemohla odtrhnout.
Vzdy se naslo neco,co mi otevrelo pusu jeste vic dokoran :)

Daenerys
28.06.2017 4 z 5

Mno, slušný psycho! A rozhodně čtivé! Měla jsem jako eknihu a tak mě překvapil poměrně brzký konec - stále jsem si myslela, že čtečka ten čas dočtení vypočítává špatně... a ono nééé, přišlo mi to takové najednou useknuté, konec zbytečně zbrklý. Jinak moc pěkně podané, líbilo se mi střídání kapitol z minulosti a současnosti a jejich postupné sbližování.

Vladísek
28.06.2017 5 z 5

Skvělé čtení. Konečně psychothriller, ze kterého mrazí od začátku až do konce. Je vůbec možné, aby byl někdo takhle zvrácený a okolí to nevnímalo??!! Při čtení jsem neustále vymýšlela varianty, jak by mohla Grace z toho pekla uniknout a doufala ve šťastný konec. Na tuto knihu - obávám se - mi 5* nestačí. Doporučuji. A co hlavně: lidé by měli být více všímaví ke svému okolí, může to zachránit život.

ElenaM
27.06.2017 5 z 5

Woow! Jak už bylo řečeno v komentářích, je to jedna velká psychojízda. První kniha, ze které mi bylo opravdu zle, na zvracení a velice úzko. Po celou dobu čtení mě přepadala velká úzkost a frustrující pocit bezmoci, že nemám jak bych Grace pomohla z té bezvýchodné situace. A to zřejmě má psychothriller splňovat - a to splnil na 110 %.
Příběh je velmi dobře vystavěn na detailech, kterých si čtenář všímá ač si to sám neuvědomuje. Na konci to zapadne do sebe. Prolínání přítomnosti a minulosti udržuje čtenáře v napětí. Jak jsem už psala, z knihy mi bylo zle a uvažovala jsem dokonce, že ji odložím, ale to se NEDALO... člověk prostě MUSÍ číst dál, aby věděl, jak to dopadne. Přiznání Jacka mě utvrdilo v tom, že je to naprosto chorý člověk a psychopat, který je navíc velice chytrý a že to Grace bude mít hodně těžké, protože takový člověk se nezastaví před ničím. Líbila se mi postava Milie, která uvažovala jasněji než Grace i přes svoje postižení a jen to dokuzuje, že lidi s nějakým postižením nežijí mimo náš svět a je potřeba je brát jako uvažující bytosti, které vnímají, co se kolem nich děje. Grace mi byla sympatická... velice chytrá mladá žena, která udělala jen tu chybu, že se zamilovala do nesprávného muže a ještě si ho velmi brzy vzala. Fandila jsem ji po celou dobu...! Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají! Na dokonalost už nějakou dobu nevěřím a nechápu, že to nebylo podezřelé jejím přátelům.
Nevím... ať napíšu cokoli, nedokážu vyjádřit svoje pocity k této knize. Každý si to musí přečíst a udělat si svůj názor sám. Těžko se to popisuje.

Katschka
27.06.2017 5 z 5

Dokonalé!

petaSk
26.06.2017 3 z 5

Přečteno za dva večery, kniha má ale spoustu děr. Děj je vyprávěný z pohledu hlavní hrdinky, s níž zažíváme týrání a izolaci. Jedná se o sugestivní zážitek a celou dobu jsem čekala, jak se ze své situace dostane. Zvraty přišly na začátku a pak na konci, a uprostřed jen přešlapování na místě. Chyběla gradace, jak v ději, tak uvnitř postav, jako kdyby se autorka bála přitlačit. Ačkoliv zde tak měla aspoň dost prostoru pro vybarvení postav, ty zůstaly stereotypní a ničím výrazné, nebylo zde ani vidět, že by hrdinku situace psychicky poznamenávala. Situace se opakovaly jen v drobných variacích, stejně tak pocity a vnitřní pochody postav. Místy byl příběh dost přitažený za vlasy a dedukční schopnosti některých vedlejších postav pro mě až nadpozemské. Jedná se o chytlavou knihu, která stojí za přečtení, ale také o průměr s otřepaným tématem, bez výrazné formy, ale nadprůměrně čtivý.

jeani001
26.06.2017 5 z 5

Skvěle propracovaný thriller, který popisuje naprosto dokonalý pár, tak dokonalý, až se vám tato dokonalost od první stránky nezdá a pomalu odkrýváte Jackovu zvrácenost a bezvýchodnou situaci, ve které se Grace ocitla. A jako žena musím říct, že jsem se do Grace opravdu vžila a celý příběh jsem prožívala s ní (celé dva dny, jelikož je kniha natolik čtivá, že ji prostě neodložíte... :-) ). Rovněž střídání pasáží z minulosti a současnosti přidává knize další hvězdu, protože se díky této dvojité perspektivě lépe dokážete ponořit do příběhu a pochopit chování jednotlivých postav. A nelze se nezmínit o Gracině sestře Millie, která je, ač se to nemusí na první pohled zdát, také velmi důležitou a hlavně skvělou postavou.
Takže za mě 5 hvězd! :-)

Illaa
26.06.2017 5 z 5

Tahle knížka se opravdu povedla. Začínalo to tak spořádaně a nevinně. Jak se pomalu odkrývaly nechutnosti, které se v domácnosti Jacka a Grace děly, tak mi tuhl úsměv. Takto vtažená do děje jsem nebyla hodně dlouho.

hs777
26.06.2017 5 z 5

​Kdo ví, co se děje za zavřenými dveřmi a lze někoho přesvědčit o zrůdnosti bezchybného charismatického úspěšného advokáta, který obhajuje ženy týrané svými partnery, že vězní vlastní manželku? Nelze, a proto si musí Grace poradit jinak. Tak moc jsem jí fandila, že jsem nemohla přestat číst. Doufám, že v mém okolí se za zavřenými dveřmi neskrývá žádný takový psychopat.

Kačenka29
26.06.2017 5 z 5

Kniha, která se čte sama :-) Super napínavý příběh.. Doporučuji!!!

lenkaabooks
25.06.2017 4 z 5

Jaké štěstí, že jsem dnes měla volno. Protože jsem celý den jen četla a četla. Jack byl psychopat, mistrně ovládající svou ženu Grace strachem o její sestru. Navenek dokonalý pár, ve skutečnosti psychický teror. Za zavřenými dveřmi se někdy dějí neskutečné věci.

Cituska
25.06.2017 5 z 5

Musím se přiznat,že už se mi dlouho nestalo,abych knihu přečetla za dva dny,ale toto nešlo odložit ;-) parádně čtivé,svižné dobré téma, které bylo parádně zpracováno,doporučuji!

ladycatelyn
25.06.2017 3 z 5

Knihu nezatracuji, způsob vyprávění mohl být lepší, dočetla jsem jí, ale už jsem jen byla zvědavá jak se z toho hlavní hrdinka dostane. Knížku jsem zavřela s pocitem, že se k ní již nevrátím. ALE... ať chci nebo ne, příběh se mi dostal pod kůži a ještě týden po přečtení se přistihnu, že o něm přemýšlím. Status quo: není to žádný zázrak, ale přečíst si to můžete :-)

LibraryGirl
23.06.2017 5 z 5

Skvělá psychojízda! Kam se hrabou Manželé odvedle nebo Dokonalý cizinec. Tato kniha je naprosto famózní. Děje se tam tolik špatného, že se mi chtělo ji několikrát odložit, ale zase jsem věděla, že když přestanu, tak to bude velká chyba. Za zavřenými dvěřmi vám nedovolí spát, musíte ji dočíst až do konce, i když už jsou tři ráno a vy vstáváte brzy do práce. Doporučuji!

Nemám ráda Džordže Kúnyho.

evke
23.06.2017 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, nemohla jsem přestat číst a pořád jsem se k ní vracela, dokud jsem jí nepřečetla celou. Suprové prolínámí minulosti a přítomnosti. Jackovo přiznání zhruba v polovině knihy mě dostala, až z toho mrazí. Jen doporučuji!!!