Za siedmimi divmi sveta

od:


KoupitKoupit eknihu

Prijmite od nás pozvanie na cestu za siedmimi divmi sveta, na ktorej vás čaká vzrušujúce putovanie palmovými hájmi na brehoch Nílu i výstavnými sálami parížskeho Louvru a Britského múzea, prašnou púšťou Mezopotámie i modrými vlnami Egejského mora, slnečnou Heladou a Malou Áziou a dostaneme sa až na čarovné ostrovy Rodos a Faros v Stredozemnom mori. Okrem toho spoznáte aj ďalšie, neoficiálne divy sveta. Rozprávanie o siedmich divoch sveta vás zavedie do dávnych čias a zoznámi s tromi hlavnými kultúrnymi oblasťami staroveku: egyptskou, mezopotámskou a gréckou. Okrem toho budete mať možnosť pozrieť sa dnešnými očami na diela, ktoré antický svet považoval za najväčšie výtvory ľudského umu a rúk. Zostáva nám len ľutovať, že ich už dnes nemôžeme vidieť na vlastné oči... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32523/za-siedmimi-divmi-sveta-32523.jpg 4.8102
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Perfekt
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
jaroiva
14. června

Kdysi jsem měla půjčené z knihovny, zamilovala jsem se díky knize do celé této doby v rámci učiva dějepisu.
Možná nastal čas, abych si ji znovu přečetla.

PaulaHortensie
10. června

Na gymplu jsem ji hltala. Mám ji v knihovně a nedala bych ji za nic

KnihovniceVěra
29. dubna

Konečně jsem dočetla tuhle knihu z dětství, kdy mi připadala hrozně zdlouhavá. Nenáviděla jsem totiž dějepis, protože jsme se museli šprtat všechny letopočty nazpamět a archeologie mi přišla jako nejnudnější věc na světě.
Překvapilo mě, že je to cestopis s velkým exkurzem do historie a divy světa jsou vždy až na konci kapitoly jako třešinky na dortu.
Ze všech Zamarovského knih, které jsem četla, má tahle nejvíc komunistické propagandy.
Na svou dobu vynikající přehled historie včetně časové osy!

david5746
16.07.2017

Pro dítko dobrodružné povahy to bylo něco neuvěřitelného. Vzpomínám hlavně na geniální ilustrace.

Atanone
06.05.2017

Kniha,která stárne se mnou..vlastně bych měla říct,že já stárnu s ní,protože je přece jen kapánek starší,než já.
Pro mě jedna z dalších knih,co mě v mládí přitáhly ke starověku a souhlasím se Sandikem,že je to místy takové "nahoru-dolů". Za totáče nám určité politické komentáře nepřipadaly divné, protože to tak nějak patřilo k věci a koneckonců tato kniha opravdu je o starověku.Ani v místech,o kterých mluví už to je všechno jinak..

Sandik
23.01.2017

Poněkud rozporuplná kniha... Četli jsme ji teď se synem a vlastně mě trochu překvapuje, že v dětství tolik lidí (včetně mě) tak uchvátila. Zamarovský je místy až neuvěřitelně rozvláčný, pedantsky vypočítává obrovskou spoustu neznámých jmen, místy neuvěřitelně odbíhá od tématu a líčí věci zcela nesouvisející, a tak všelijak podobně. Přesto je jeho kniha nesmírně živým obrazem a právě proto určitě stojí za to ji číst. Problematická místa, především ta, kde komentuje soudobou politickou situaci, a to jednoznačně z pohledu komunistické ideologie, je přitom také třeba tak nějak "odfiltrovat". Prostě a jednoduše, svět není jednoduchý a i tuhle knihu je třeba "číst s porozuměním"... Celkový dojem: 85%

lábuska1
19.05.2016

Moje první kniha o Egyptu = moje "srdcovka".

IYv
01.03.2016

přidávám se...dárek od babičky k vánocům. Také jsem chtěla být archeoložkou a také mi zůstalo postižení dějinami.
Rodičům vděčím za kvalitní literaturu v dospívání, své paměti za to, že si dnes spoustu jmen pamatuji, též letopočtů a událostí. Pro mě tohle nikdy nebyla a nebude nuda.

Gold351
20.08.2015

Můj příběh je podobný, jak ho popisuje "woodward". Kniha byla dárkem k narozeninám a chytla mě tak, že jsem pak hledala další Zamarovského knížky. I já chtěla být archeoložkou nebo alespoň studovat historii. Nevyšlo to, nakonec jsem vystudovala úplně něco jiného, ale historie je mým celoživotním koníčkem. V. Zamarovský má u nás v knihovně čestné místo...

woodward
28.06.2015

"Za sedmi divy světa" jsem dostal asi ve třinácti letech, nejspíš k vánocům. Příběhy hledání a objevování, jakož i jména Carter, Champollion, Koldewey, Grotefend atd. ve mě probudila zájem o dějiny a ten už mě neopustil, přestože jsem se nestal archeologem, jak jsem tehdy, několik týdnů po přečtení této knihy, jednoznačně zamýšlel.

mineralka
10.10.2014

Jsem na tom jako uživatel ripo :-)

adelinka
10.01.2014

všetkých sedem divov pekne opísaných...túto knihu som čítala ešte ako veľmi mladučká a vtedy ma úplne fascinovali pyramídy....a zostalo mi to podnes....

ripo
29.12.2013

Výborná kniha, ktorú som ako mladý chlapec prečitál aspoň tri krát ...

keselylenka
31.10.2012

Tato knížka mě kdysi inspirovala k tomu, abych se začala zajímat o historii, kterou jsem nakonec i vystudovala. Kniha se skvěle a čtivě napsaná, jako ostatně všechny knížky od pana Zamarovského.