Zrod Hordy

Zrod Hordy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32575/bmid_zrod-hordy-6cy-32575.jpg 4 393 36

World of WarCraft série

Orkské klany kdysi dávno žily v idylickém světě nazývaném Draenor v relativním míru se svými záhadnými sousedy – draenei. Velitelé Plamenné legie však měli s oběma nic netušícími rasami jiné plány. Démonický pán Kil´jaeden rozehrál temnou partii s cílem nejen vyhladit všechny draenei, ale zároveň s úmyslem spojit všechny orkské klany v jedinou nezastavitelnou sílu poháněnou nenávistí a touhou po zkáze.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Rise of the Horde , 2006

Adriane
14.08.2017 4 z 5

Kniha mě do sebe vtáhla velmi rychlým tempem. Krásně napsaná, čtivá, jednoduchá, s příběhem. Jako milovnice hry WOW jsem byla nadšená. Myslím, že by ale také mohla zaujmout "nehráče", kteří jen zkrátka milují fantasy. FOR THE HORDE

SimaX
08.04.2017 5 z 5

Kniha je napsána velice čtivě, děj má parádní tempo a příběh je strhující. Tuto knihu jsem zvolil jako první díl celé série. I když jsem dlouholetým hráčem hry WoW nikdy jsem příběh nesledoval. To co jsem se v knize dozvěděl vzbudilo můj obrovský zájem o to co se bude dít dál. Knihu bezvýhradně doporučuji.

Zapinka
21.03.2017 5 z 5

Zrod hordy mě velice bavil. Konečně se člověk dozvěděl i něco víc o těch kteří nebyli zrovna ti nejpopulárnější hrdinové ( oproti klasickým Night/Blood elfům,apod.).

Gandalff007
11.09.2016 4 z 5

To lepší ze světa WarCraftu.

Schullerka
21.08.2016 4 z 5

Christie Golden prostě za orky psát umí. Ze všech knih ze světa Warcraftu, co jsem zatím přečetla, je tahle a Vládce kladu nejlepší. Popisuje události předcházející příchodu orků na Azeroth a co je vlastně zač Outland, takže kniha podává docela dost zajímavých informací.

Co mi vadilo bylo ''zvířecí chování'' orků. Samec a samice mi byli trochu proti srsti. :D (V předchozích komentářích je zmíněno, že se jedná o čin překladatele. Takže to nevytýkám autorce.)

Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

Zrod Hordy je nedílnou součástí herního světa warcraftu, který by si povinně měli přečíst všichni hráči, kteří se nestydí za to, že o tomto světě vůbec nic neví. Kniha je zábavná, čtivá a odhaluje nám spoustu ze světa Azerothu.

Bedikk
21.06.2016 4 z 5

Tato kniha pro mě byla velkým překvapením. Některé postavy by sice zasloužily více prostoru (Orgrim) a překlad je trochu slabší, ale rozhodně mi to nijak nezkazil. Funguje to skvěle a už tak zajímavému světu dává další rozměr, který je natolik lidský, že jsem se do orků opět zamiloval. Alespoň do jednoho z nich.

Andreanis
04.12.2015 5 z 5

Opět velmi čtivá skvělá knihy :) Tato autorka je zárukou kvality :)

Widow Embalmer
29.05.2015 4 z 5

Jako doplňkovej produkt k novýmu World of Warcraft: Warlords of Draenor vychází i story, co vyváděli tihle zelenáči, než se vyklubali v Azerothu. A přestože WoW nehraju, Warcrafťácký knížky mi pořád mají co říct. Obzvlášť, když jsou od Goldenky. A dost postav právě ze Zrodu hordy se má objevit v chystanym filmu Warcraft. Hlavně Clancy Brown jako Blackhand... to bude nářez. ZA HORDU !

karel3856
13.05.2015 4 z 5

Tato kniha se určitě řadí mezi nejlepší kousky ze světa Warcraftu. Bohužel jak je dobrým zvykem pana Netoličky tak v jeho překladu jisté pasáže vyznějí spíše jako přírodopisný dokument ze života primátů než jako fantasy literatura. Dovolím si citaci: "Hned další ráno šel za Drakou s tím, že jí pozve, aby s ním šla na lov. Sama. Oba věděli co to znamená. Samec a samice spolu na lovu, to byl namlouvací rituál" Knihy jako je tato by si zasloužily lepší překlad, nebo alespoň důslednější korekturu. Jinak pokud budu hodnotit pouze děj tak bych jí doporučil každému kdo se o příběh zajímá.

Gupi
04.02.2015 4 z 5

Na začátku knihy jsem měla trochu problém pochopit, kdo je kdo a 'vo co go'. (WoW nehraji, knihy mi doporučil kamarád a varoval mě, že když to budu číst na přeskáčku, tak budu zmatená. - Jo, jsem. :D) Ale potom se to zlepšilo a bavilo mě to.

Jacob123
15.12.2014 5 z 5

Z Warcraftu sem četl dvě knihy, tuto a Arthase. Musím říct, že po přečtení knihy sem začal jinak vnímat orky a chudáky draeneie :(, kteří jsou od té doby jedinou rasou, kterou ve wow hraju :), tohle si opravdu nezasloužili. Kniha mě vážne dostala a draeneie sem asi 10x obrečel, můžu vřele doporučit fanouškům wowka, určitě to nesmíte opomenout :D.

Roux
07.12.2014 2 z 5

Ačkoliv jsem začala jinak pohlížet na orky a dokonce si za ně i zahrála, nic to nemění na faktu, že kniha je spíše nudná. Jediná ze světa Warcraft, kterou jsem četla, ale určitě i poslední. Tohle mě opravdu příliš nenadchlo. Chyběl tomu pomyslný náboj.

betys6914
20.09.2014

Když teď procházím Outlandem, vidím všechno v naprosto jiných barvách, ať žijí příběhové questy!

Ardein
09.01.2014 5 z 5

Pohled na národ orků, než se z nich stala krvežíznivá monstra v moci démonů. Nádherný pohled do minulosti, kdy si říkáte, že ho měli tenkrát zabít a byl by klid. Koho? Přečtěte si knížku! :-P

Jedna z nejlepších WoW knížek, co se mi dostala do rukou.

petrt80
05.12.2013 4 z 5

Zatím jsem považoval Vládce klanů za nejlepší knížku ze série Warcraft ale Zrod Hordy se mu minimálně vyrovná.Vřele doporučuji!

WarCraft herní adaptace

Christie Golden