Poustevník

Poustevník https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372662/bmid_poustevnik-G4h-372662.jpg 4 278 61

William Wisting série

Poustevník je zločinec na útěku. Vyhlédne si člověka, kterého nebude nikdo postrádat, ukradne mu identitu a dál žije jeho život. Ani Viggo Hansen, Wistingův soused, nikomu nechybí, a tak už čtyři měsíce sedí mrtvý před televizí. Vzápětí policie najde další tělo. Zatímco Hansenova smrt zaujme jen novinářku Line, Wistingovu dceru, nález druhé oběti spustí největší pátrací akci v dějinách norské kriminalistiky, při které musí pomoci i FBI. Další díl série slavného severského spisovatele a bývalého kriminalisty.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hulemannem , 2013

Aknit
19.03.2021 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a byla jsem příjemně překvapena. Čtivé a napínavé, bavilo mě to. Škoda toho konce, představovala jsem si větší propojení obou linií. Od tohoto autora si ale určitě ještě něco přečtu.

stanislav0373
12.03.2021 4 z 5

Perfektně namluvená audiokniha od Zdeňa Kupky. Blaho na uši. Tento tandem autor/čtenář jistě neslyším naposledy.

Bohužel, samotný příběh, ač zajímavý a neotřelý, mi v akčním konci knihy vyšuměl jako lepší průměr. Nicméně, pořád je to parádní čtení, ne že ne :-)

dalia1769
26.02.2021 5 z 5

Výborná detektivka, která je i předlohou velmi zdařilého seriálu. Napínavé a čtivé od začátku do konce.

janina66
24.02.2021 5 z 5

HODNĚ dobrá detektivka. Přiměřeně napínavá a výborná originální zápletka. Dvě linie vyšetřování. Line pátrá po minulosti zemřelého souseda Vigga a její otec po sériovém vrahovi. V napínavém konci se vše propojí. Poslouchala jsem audioknihu. Chystám se na další knihu.

ddkk
10.10.2020 5 z 5

Konečně detektivka, která mne k sobě přikovala a nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Žádné zbytečné odbočky, jen dvě souběžné linky policejního a novinářského pátrání, které se na konci setkaly. A navíc, tentokrát se mi hledaného sériového vraha nepodařilo uhádnout dříve, než mi to autor prozradil.

Výborná kniha, plný počet a doporučuji.

Scathia
02.09.2020 4 z 5

Dobře napsaná detektivka, autor umí velmi hezky vykreslit prostředí a atmosféru. Děj byl dobře spáditý, ne zcela předvídatelný, ale zase ne příliš zamotaný. Dobrá oddychová detektivka.

lencin
01.09.2020 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Hezky se četlo.

Lumír23
10.07.2020 5 z 5

Jo, tohle mě bavilo, to bylo zase rychlé čtení, i s možností odhalit vraha.

pajaroh
09.07.2020 3 z 5

Opravdu ostatní lidé vnímají samotu tak strašně smutnou a nešťastnou, když si ji jedinec sám zvolí? Nechápu...
Jinak v příběhu postupně graduje napětí, reálie jsou dobře popsány, ale akce je až příliš. Především ta novinářská superdcerka mi neseděla.
Chtěla jsem dát severské krimi trochu šance a nedštít jen síru, nicméně potvrzuje to, co si o ni myslím. Fajn čtení pro životem či prací upřemýšlené lidi, protože u tohoto příliš přemýšlet netřeba.

Metla
15.06.2020 4 z 5

Typicky severskou krimi beru podle následujících bodů:
A) Zasmušilá atmosféra, jakýsi nádech osamělosti až deprese
B) Netradičním způsobem znepokojivá vražda (obvykle se neomezí na jednu oběť)
C) Důkladný detektiv s týmem profesionálů, nesmí chybět schopné ženy
D) Zdůrazňování, jakou v té Skandinávii mají zatracenou kosu (postavy imrvére nosí teplé svetry, zapínají si bundy až ke krku, dýchají si do zkřehlých dlaní, brodí se závějemi atd.)
E) Občasné melancholické zadumání
“Poustevník” má vše z výše uvedeného v dostatečném množství. Stárnoucí inspektor vyšetřuje nález těla pod vánočním stromkem, zatímco jeho dcera se žene za sólokaprem v podobě zemřelého souseda, mumifikovaného při sledování televize. Obě linie se plynule střídají, doplňují, prolínají, příběh šlape zvolna, jako by se prodíral sněhovou nadílkou, přičemž stopy mnohokrát mění směr, pohybují se v kruzích, končí ve slepé uličce nebo přešlapují na místě, v závěru pak nesou známky sprintu.
Tápání a výstřelů do tmy bylo na můj vkus až moc, postavy mi byly poněkud ukradené a hledání zabijáka jsem se proto účastnila relativně vlažně, ani akčnější finále mi nezvedlo tepovou frekvenci. Snad jsem jen nebyla ve správném duševním rozpoložení.
Hodnocení se mi zase rozkročilo na neoblíbené hraně tři hvězdy jsou málo, čtyři příliš. Kniha nemůže za mou blbou náladu, tak jí prsknu vyšší cifru a nakouknu sem za několik týdnů - na inspekci, co jsem si z děje zapamatovala. Jestli v paměti zůstane pouhá ohlodaná kostra, bude se odečítat. 70%

Paulmain
15.05.2020 5 z 5

Zajímavé, dobře čtivé, dobrá zápletka. Doporučuji.

pet_pet
30.04.2020 4 z 5

Kniha se dobře čte, děj rychle utíká, ale něco mi tam chybí :-) Každopádně zkusím přečíst ještě něco z této série.

veronika9761
15.04.2020 5 z 5

Zatracene ctivej kousek.

mekkinka
14.04.2020 4 z 5

Pěkná kniha. K přečtení bych ji doporučila

Gugu
11.04.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorem a stručně řečeno, výborná detektivka, přečteno za den. Oddechovka, co mě nepustila, příběh měl spád, nebylo nudného místa. Trochu mi dělala problém jména, norská, švédská, ale nic, za co bych ubrala hodnocení. Za mě super.

Titas9001
16.01.2020 4 z 5

Bavily mě dvě linie vyšetřování. Poutavě napsáno, správná atmosféra pro dobrou detektivku. Pachatele jsem neodhadla. Jednu hvězdu ubírám za poněkud uspěchaný a chaotický závěr.

E_Lan
02.12.2019 4 z 5

Konečně dobrá detektivka. Dobře rozjeté vyprávění je dostatečně napínavé a tak ani chybějící hlubší psychologie postav není tolik na škodu. Co mě na knize zaujalo je pak reálnost příběhu a osamění některých lidí. Celkově velmi dobrá kniha.

Patapuf
19.11.2019 4 z 5

Ze začátku je to takový na rozjezd, ale po čase už to pěkně odsýpá... Plus za to, že se autorovi povedlo mě svést jiným směrem a tudíž byl pachatel někdo jiný než koho sem tipoval... jinak je to klasická severská detektivka... je to celkem ponurý, smutný se spoustou sněhu a zimy...

sipkulka
27.10.2019 5 z 5

Moc fajn knížka ;)

Marfiel
27.07.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka. Mé druhé setkání s autorem. Po trochu nudném, zdlouhavém Zaslepení tohle se povedlo. I novinářka Line mi připadala daleko sympatičtější. A obě příběhové linie autor umně propojil. Palec nahoru za to gradující a zároveň uvěřitelné finále.