Šarlatový lev

Šarlatový lev https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14071/sarlatovy-lev-14071.jpg 4 42 4

William Marshal série

V Anglii na sklonku dvanáctého století se po předčasné smrti krále Richarda Lví srdce ujímá vlády jeho nevyzpytatelný a zákeřný bratr Jan. Mezi nejvýše postavené šlechtice anglického dvora patří William Marshal, neohrožený rytíř, který si nade všechno na světě cení cti a přísahy. Jan se bez jeho podpory neobejde, ale v hloubi duše žárlí na rytířovu neposkvrněnou pověst i jeho legendární udatnost. Marshal, který se oženil s mladou kráskou Isabelou, zatím prožívá okamžiky nezkaleného štěstí. Temperamentní a svéhlavá Irka je svému manželovi rovnocennou partnerkou, milenkou i přítelkyní. Oběma se zdá, že pevnost jejich pouta nemůže narušit nic... až do chvíle, než žárlivý král vznese krutý požadavek...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Scarlet Lion , 2006

Sarah01
11.01.2017 5 z 5

Život tohoto rytíře by vydal na deset jiných, podle mého největší muž Anglie, žádný král mu nesahá ani po kotníky.

odpadlice
16.08.2016

U této knihy mi ukápla nejedna slzička pro šlechetného a zásadového člověka,který se opravdu mohl cítit být pravým rytířem!! :(

Dádulka67
17.05.2012 5 z 5

Úžasná kniha plná emocí, naprosto dokonale popsané události, které přímo vtáhnou do děje. Smekám před autorkou a vřele doporučuji četbu této knihy.

soukroma
13.05.2012 5 z 5

Velmi dobře napsaný román (nikoli hlavně pro ženy) o skutečné postavě středověké Anglie. I když z textu není úplně zřejmé, že se jedná o dobu Richarda Lví srdce a následně jeho bratra Jana Bezzemka (tato přízviska se v knize vlastně vůbec neobjeví), není to podstatné. Hlavní hrdina je sice také politicky a mocensky vysoce postavený, ale hlavně je to vysoce mravní člověk a právě o jeho morálním konání a vedení celé velké rodiny - milující výrazně mladší ženy a deseti dětech, které se všechny dožily dospělosti (až na výjimku byly již v dospívání velmi zodpovědné a nezapřely vzory svých rodičů) - celý obsáhlý román vypovídá. William Marshal se dožil (nejen na tehdejší dobu) velmi vysokého věku a téměř do poslední chvíle vedl bitvy, zásadně ve jménu krále, kterému na počátku své kariéry složil svůj slib, byť se tento král k němu řádně nechoval. Svůj slib nikdy neporušil, ctil jej nadevše a jeho rodina jej respektovala. Měl velké štěstí na láskyplný vztah a rodinné zázemí, přesto v posledních chvílích svého života naplnil další slib z mládí a zemřel jako zasvěcený člen templářského řádu, nikoli v manželčině objetí.