Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26505/bmid_will-trent-genesis-3ZK-26505.jpg 5 439 92

Will Trent série

Bývalá soudní patoložka Sára Lintonová se přestěhovala, aby zapomněla na tragickou minulost a začala nový život. A jako lékařka v městské nemocnici má opravdu pocit, že se jí to daří – ovšem jen do okamžiku, kdy na oddělení přivezou těžce zraněnou ženu.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

Genesis , 2009

kahuda01
08.11.2019 5 z 5

Po předchozím slabším kousku je tento díl opět TOP! Užil jsem si to, ale celou dobu jsem měl pocit, že už jsem knihu někdy četl (i když to není vyloučené).

Evule *
21.10.2019 5 z 5

Skoro celou dobu jsem si říkala, že tenhle díl je ten nej, ale bohužel konec knihy mi přišel trochu uspěchaný, přesto velmi dobré čtení...

pepa4081
28.09.2019 3 z 5

Z knihy mám pocit, že autorka věnovala víc času problémům, které mají se svým rozháraným životem vyšetřovatelé a doktorka Sára, než samotnému zločinu. Zápletka mi přišla zbytečně brutální a také trochu klišovitá. Konec je pak rychlý a v některých detailech až těžko uvěřitelný. Karin Slaughter umí psát, ale přece jenom mám oblíbenější autory. Za mne průměrná detektivka.

patricia8137
08.08.2019 5 z 5

Kniha Genesis je tretím dielom série kníh od Karin Slaughter. Ako sa dalo čakať, ani tento diel ma nesklamal. Má výborne prepracovaný a napínavý dej. Autorka sa nebojí popísať hrôzy, ktoré páchateľ spôsobil, až z toho behá mráz po chrbte. Skvelé čítanie, určite odporúčam.

petraj30
25.07.2019 5 z 5

Opět skvěle napsaná detektivka, nemůžete přestat dokud nedočtete. Asi poprvé jsem správně odhadla vraha, ale konec mě opravdu překvapil.
Angie mě začíná štvát díl od dílu čím dál víc. Amandě musím dát ještě šanci, ale nelíbí se mi, že pořád proti Willovi něco má, je mi ho strašně líto. Faith byla taky občas na ránu, ale musím přimhouřit oko kvůli "těhotenství" - velice mě zajímá, jak to s ní bude v dalších dílech. Sáře moc fandím, aby se s Willem dali dohromady a pořádně mu ukázala, jak se má správná partnerka chovat

raffi
12.04.2019 4 z 5

Som trošku sklamaná. Druhý diel (Nic nebude jako dřív) bol výborný, ale tu sa už autorka nevyvarovala chýb a to jej nejak neviem odpustiť. Keď je raz Trent človek, ktorý si pletie pravú a ľavú, tak predsa nemôže na ulici dostať informáciu, že hľadaný dom je párkrát doľava, párkrát doprava a bum bác - dom v pohode nájde... A to nehovorím o tej hlúposti s vodičákom obeti, čo visela na strome - druhá obeť bola nahá, ale táto mala nejakým spôsobom u seba vodičák (časom sa naviac bavia, že bola unesená z domova - asi nie som najchytrejšia, ale vodičák doma u seba fakt nenosím...). No, ešte by som mohla chvíľu pokračovať (bohužiaľ).
Ale aby som nebola len kritická, veľmi oceňujem dávkovanie informácií, kedy sa ku koncu knihy naozaj zaťahuje slučka a logicky z toho vypadne páchateľ.
Zaujímavé sú aj témy, ktorých sa zatiaľ táto séria dotýka. Je príjemne vedieť, že si autorka dá tú prácu, aby každá kniha bola o niečom (spoločenské problémy - tu najmä poruchy príjmu potravy), nie iba o zločinoch a vzájomných vzťahoch postáv.

barusak1
05.04.2019 5 z 5

Jako vždy pecka

rengers
22.01.2019 4 z 5

Detektivní příběh o zvrhlém zabijákovi žen, které jsou úspěšné v práci a finančně soběstačné.
Bohužel jenom v práci, soukromý život se jim hroutil.
Autorka velmi dobře popisuje chování a důsledky těžkého života v dětství všech zúčastněných v příběhu, které se promítají v dospělém věku. Smutný příběh, ale poučný a zajímavý.

anája
03.10.2018 5 z 5

Čtu už několikátou knihu této autorky a zase bomba, mě naopak postava Sáry baví moc a doslova hltám každou její postavu.Za mě pět jedniček.

DericCaster
28.08.2018 5 z 5

Další Trentův případ a další problém jak tu knížku odložit... Autorčin styl mi vyložýeně sedí a také mě baví sledovat život agenta Trenta.

petra4080
19.04.2018 4 z 5

A zase Sára, té už se asi opravdu nezbavíme :-( Bez této postavy z GC bych se klidně obešla.
Zápletka skvěle vymyšlená jako vždy, brutální, jako obvykle. Postavy výborně vykreslené do detailů, vše promyšlené. Spisovatelku mám opravdu ráda a tohle se jí opět povedlo.

esfinge
05.03.2018 5 z 5

Detektiva Willa Trenta jsem si opravdu oblibila a i tato kniha od Karin Slaughter se cetla skvele. Par drsnejsich mist tam tedy bylo... Urcite si prectu dalsi dil, zajimaji me osudy nejen Willa, ale i Faith a Sary

Gibis
16.02.2018 5 z 5

Prostě opět skvělý Will Trent....nedovolí vám knihu odložit, dokud nedočtete poslední stránku.

Macek58
15.02.2018 4 z 5

Co ke knize dodat, další povedená kniha autorky plná napětí i když místami trošku drsnější.

Jája92
03.02.2018 4 z 5

Další napínavé čtení od skvělé autorky.

Dresia
23.12.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala asi před 8 roky na Vánoce od svých starých rodičů, kteří vůbec nečtou, náhodná volba, a byla jsem nadšená :))

lenča232
18.10.2017 5 z 5

Napínavá od samého začátku.Další skvělá kniha od této autorky.

moudivlacek
17.10.2017 4 z 5

Willa jsem si moc oblíbila, jen mě tady moc mrzelo, jak se všichni okolo něj do něj tak naváží a ponižují ho. Já ho obdivuji, kam to dotáhl se svým handicapem. Navíc umí jednat s oběťmi, snaží se ovládat, i když tady mne trochu překvapil, ale vůbec ho za to neodsuzuji.
Faith a Amanda mě překvapily, tady jsem se na ně trochu zlobila za chování k Willovi, jsem zvědavá, jak to bude dál s Faith.
Rovněž Sára bude v dalších dílech velmi zajímavou postavou vzhledem k Willovi.
Každopádně velmi zajímavý příběh, a hlavně děsivý. I když člověk není oblíbený, nikdo si nezaslouží umírat takovouto krutou smrtí.
Jsem zvědavá na další díl. Každopádně tento mohu jen doporučit.

Agatha84
20.08.2017 5 z 5

Tak tahle autorka mě začíná bavit. Jako první jsem četla Druhou oběť, takže postupuji trošku neorganizovaně,ale nevadí. Detektivky,jak mají být! A moc mě baví i linie soukromého života všech zúčastněných vyšetřujících :-)

ZuK1
13.08.2017 4 z 5

Kniha udržuje v neustálém napětí a nutí člověka číst pořád dál a dál ... zvědavá jsem i na další vývoj osudů Willa Trenta, Faith a Sáry ...

detektivní a krimi romány

Karin Slaughter