Wehrmacht: Pěchota 1939–1945

Wehrmacht: Pěchota 1939–1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482857/bmid_wehrmacht-pechota-1939-1945-qSK-482857.jpg 3 5 2

Organizace armády, vznik a vývoj pěších divizí, oblastní členění, obvody a velitelé. Bojová taktika, pěchotní družstvo v akci, formace a fáze útoku, protitankové prostředky. Uniformy & výstroj, hodnosti a barvy druhů vojsk, označení na náramenících, medaile, odznaky a insignie. Německý voják, vybavení pěšáků i důstojníků, zbraně, kolová i pásová vozidla, osobní dokumenty. V letech 1939 až 1945 sloužilo v německém pozemním vojsku bezmála 13 milionů mužů, kteří bojovali na ohromném území prakticky celé Evropy a severní Afriky. Přísahali věrnost Adolfu Hitlerovi a svému slibu také dostáli: více než čtyři miliony z nich padly a dalších více než pět milionů bylo raněno. Poté, co mašinerie Wehrmachtu v letech 1939–1941 dobyla většinu Evropy, zaměřil nacistický diktátor svoji pozornost na Sovětský svaz, kde však německá armáda během dvou krutých zim u Moskvy a Stalingradu přišla o svůj výkvět. Fakt, že se i po těchto porážkách dokázala proti spojenecké přesile udržet až do roku 1945, byl výsledkem kvalitního výcviku, důsledné indoktrinace mužstva, jedinečné obranné taktiky a osobní statečnosti jednotlivců. Tato publikace nabízí vyčerpávající informace o prostých vojácích, kteří v letech 1939–1945 bojovali za německé vítězství. Podrobně mapuje nejen jejich výcvik, organizaci, výzbroj a výstroj, ale i uniformy, vyznamenání nebo bojovou taktiku. Poutavý text, který nabízí fascinující vhled do života obyčejného německého pěšáka, doplňují stovky fotografií a ilustrací.... celý text

Abraxas666
02.01.2024 4 z 5

Kniha ma celkom prekvapila. Prehľadná, zrozumiteľná, dobre sa číta. Môžem odporučiť laikovi aj pokročilejšiemu záujemcovi o históriu nemeckej WW2 armády.

p3tris
29.09.2023 4 z 5

I když je mojí doménou spíše letectvo, i o pěchotě mám zevrubné vědomosti. A tohle je přesně ten typ publikace, který mi je doplnil a některé prohloubil. Kniha je dělena do přehledných kapitol, zabývajících se výcvikem, organizací vojska, výstrojí, výzbrojí nebo taktikou. To vše přehledně popsané bez nějakých zásadnějších nepřesností nebo chyb. Za svou příznivou cenu se v knihovničce vojenského nadšence rozhodně neztratí.