Černé léto

Černé léto https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445431/bmid_cerne-leto-oEm-445431.png 5 721 177

Washington Poe série

Tilly a Poe jsou zpět – při policejním vyšetřování, které dostává Washingtona Poea do velkých potíží. Před šesti lety sehrál jako policejní důstojník v Cumbrii velkou roli v případě vraždy dcery slavného šéfkuchaře Jareda Keatona. Ačkoli její tělo nebylo nikdy nalezeno, Poe byl přesvědčen, že Keaton zabil svou osmnáctiletou dceru Elizabeth v restauraci, kterou společně vedli. Porota souhlasila a Keaton byl odsouzen na doživotí. Nyní se ale se žena, která se prohlašuje za Elizabeth Keatonovou, přihlásila místnímu policejnímu důstojníkovi. Jak se mohl Poe tak mýlit? Nebo nemýlil? Je stále přesvědčen, že měl o Jaredovi Keatonovi, okouzlujícím psychopatovi, pravdu. Ale s tolika důkazy, které se hromadí proti původnímu vyšetřování, je jeho práce těžší, než by si dokázal představit. Když však má na své straně Tilly, šance by se měly překlopit v jeho prospěch. Poe se chystá pracovat svým vlastním jedinečným způsobem a doufá, že najde chybu v Keatonově zjevně dokonalém plánu. Právě v momentě, kdy věci začínají pro Poea vypadat zvlášť bezútěšně, se Černé léto doopravdy projeví, a to díky mazané práci s příhem. Centrem dění je opět Cumbria, která v autorových rukou žije i dýchá a je důležitou součástí příběhu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Black Summer , 2019

Katania
22.02.2021 5 z 5

Skvěle napsaný příběh plný záhad, se kterými si lámete hlavu až do konce! Těším se na další díl. Tilly a Poe jsou skvělá dvojka.

Trustty
14.02.2021 3 z 5

Takže..........já ani vlastně nevím jestli se mi kniha líbila nebo ne. Četla jsem jí přes týden a to se mi u poutavého příběhu nestáva :))
Loutkové divadlo bylo o dost lepší a přesto Černé léto nebylo špatné. A stejně jako uživ.BariEli velké ALE :)

BariEli
09.02.2021 4 z 5

Líbila! Má to ale jedno velké ALE. Nevím proč, ale vůbec se mi nečetla lehce. Příběh měl v sobě všechno, nechybělo ani jedno písmenko... tak proč jsem se tak natrápila? Chybělo mi tam takové to flow, kdy čtete a čtete a nechcete knihu odložit, i když už je skoro ráno.

Gabriela5685
30.01.2021 5 z 5

Čtivý, poutavý a napínavý příběh, mě osobně se líbilo víc Loutkové divadlo, ale i přesto, dávám plný počet. Autorovy knihy jsou pokaždé jistota dobrého čtení.

olina132
29.01.2021 4 z 5

Chytlo mě to od první stránky a nenudila jsem se ani chviličku :-)

FejKýý
22.01.2021 4 z 5

Tak pan autor mě příběhem velice dostal! Trochu jsem se bála do druhého dílu jít. S Loutkovým divadlem jsem měla velký problém, moc mě nebavil + vrah byl strašně předvídatelný. Tady jak to nakonec bylo jsem vůbec neuhodla jako to hlavní jo ale to okolo vůbec. Začátek mě zmátl teda úplně. K tomu ale nechci nic více říkat kvůli spoilerům. Takže jsem dala šanci druhému dílu a nezklamal! Takže už vyhlížím kdy u nás výjde třetí autorova kniha. Moc se těším.

Kristulda
17.01.2021 5 z 5

Tak druhá kniha od tohoto spisovatele přečtená a zaslouženě plný počet hvězdiček. Excelentní čtení.

rodak
16.01.2021 5 z 5

Velmi chytře napsaný thriller. Jsem moc spokojený, propracovaný děj, sympaťáci v hlavních rolích i jsem se občas zasmál. A měl hlad, když se jedlo tolika chodové menu až na ty varlata...

Miška74
13.01.2021 5 z 5

Opět pecka. Washingtona Poe a Tilly mám fakt ráda. Taková nesourodá dvojce a jak pěkně jim to vyšetřování jde.
Knížka je napínavá od začátku až do konce. Případ je hodně zamotaný, ale při čtení jsem se neztratila. Vše pěkně navazuje, postupně se odkryvaji stopy a hledají se způsoby, jak udělat něco, co vlastně udělat nejde. Nakonec do sebe vše krásně zapadne.
Doufám, že bude brzy přeložen i další díl ze série, protože už se na něj moc těším.

lucie5197
08.01.2021 4 z 5

Na další díl s Tilly a Poem jsem se těšila, sice je to klasická až skoro klišé dvojice detektivů, ale sympatická. Chytlo mě to od první stránky a nenudila jsem se ani chviličku. Lehce mě zklamalo, že kniha postrádala to napětí co měla předešlá, od začátku bylo jasné, kdo je pachatelem, doufala jsem, že tam dojde k nějakému velkému převratu, ale v tomhle případě se to nekonalo, žádné velké ohromení. Ale nijak to tím neztrácí na kvalitě, o to více to bylo promyšlenější, nebyla tam žádná nevysvětlená místa, vše bylo objasněné a vše do sebe zapadalo. Jsem ráda, že má první letošní knížka nezklamala! :)

Erlif
08.01.2021 4 z 5

Pokračován příběhu Washingtona a Tilly. Tilly už tu bohužel nemá tolik vtipného prostoru jako v jedničce. Na začátku opět rychlý rozjezd, člověk knihu hltá, ale pak mi to přišlo takové pomalejší, zdlouhavější... Přesto se to pořád dobře četlo. Craven umí plánovat zvraty, napětí, zaskočil mě? Ani tentokrát se mu to nepovedlo! Po Carterovi jsem byla ve střehu! :-)

Adýsek69
06.01.2021 5 z 5

Crawen opět nezklamal. Bylo to čtivé a hlavně řádně vysvětleno. Poe je super a doufám, že bude další díl.

Kačka_knihomol
03.01.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsem se kvůli vysokému hodnocení hodně těšila. Nevím, čím to bylo, ale ze začátku mě čtení moc nebavilo a chvíli trvalo, než jsem se do příběhu dostala. Nicméně potom to už byla jedna velká jízda, kdy se mi nechtělo knihu vůbec odkládat. Postava Tilly je podle mě hrozně zajímavá a pro detektivky poměrně neobvyklá, ale o to více mě osobně baví. Poe je takový "detektivní klasik". Knihu hodnotím velice pozitivně a určitě si v budoucnu koupím i další díly této série.

Bee240
31.12.2020 4 z 5

Poslední kniha tohoto roku dotčena.
Začnu tím že jsem četla první díl a tím je Loutkové divadlo...ze kterého jsem byla nadšená a velmi jsem si oblíbila Washingtona a Tilly.
Černé léto není tak brutální jako předchozí díl takže je to zase něco úplně jiného. Opět se setkáváme s Washingtonem, který čelí starému případu a bojuje s názorem že poslal do vězení nevinného. I když on sám je přesvědčen že se tehdy nezmílil. Jde mu o krk tak se rozhodne požádat o pomoc a tady se setkáváme s Tilly a její bravurní myslí. Spolu se pak ponoří do zapeklitého případu a nejedou jde opravdu do tuhého. Příběh je nápaditý a čtivý i bez brutálních vražd a opravdu mě velmi bavil. Měla jsem své teorie jak to bylo s dívkou která měla být šest let mrtvá, ale znenadání se objevila....a samozřejmě jsem se mýlila jako vždy.
Odhalování pravdy poctivou policejní prací mě bavilo a rozhodně se tato série řadí mezi mé oblíbené.
Kdo nečetl rozhodně doporučuji jak Loutkové divadlo tak i Černé léto.

netopýrek
29.12.2020 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Poe a Tilly opět nezklamali. Výborný příběh, líbil se mi styl psaní a myšlenkové pochody šech členů týmu.
Prostě paráda.

lucakuca
29.12.2020 5 z 5

"Máme problém Poe.... " Proč nejsem překvapený? To je přece soundtrack k mému životu.

Originální případ, geniální padouch a hlavně Poe s Tilly a jejich chtě nechtě vtipná komunikace :-)

Jiparis
23.12.2020 5 z 5

Pro mě nový autor, příjemně překvapil. Neotřelý námět, zajímavé prostředí a v neposlední řadě výborný tým vyšetřovatelů, z nichž každý je specialistou na určitý obor. Souboj mozků, který ukáže, kdo je nakonec chytřejší.

Hella
19.12.2020 4 z 5

Pecka! Jakože fakt velká. Od první stránky chytne a nepustí dokud není dočteno. Doporučuji.

ArwenAragorn
17.12.2020 5 z 5

85%
Ale...zjistit, jak může být někdo naživu i mrtvý...no, to bylo jiné. To byla skutečná výzva.

Thriller byl tak neuvěřitelně čtivý, že se mi jen těžko odkládal. Promyšlený do poslední stránky. Zápletka je úžasná. Moji oblíbenci Poe a Tilly musí objasnit zdánlivě nevyřešitelnou záležitost. Dívka, z jejíž vraždy byl obviněn její otec, i když tělo se nikdy nenašlo, se najednou objeví živá. Tihle dva se s tím poperou opravdu bravurně. A dozvěděla jsem se i něco z vyšší gastronomie. Pohybujeme se totiž ve světě šéfkuchařů.
Knížku ráda doporučím k přečtení.

zazvorka
14.12.2020 5 z 5

Prima čtení. První díl se mi přesto líbil o něco více, zdál se mi vyváženější, hladce plynul. Více jsem si vychutnala prostředí a lidi. Tento díl se mi jeví více akční a spletitý, což samozřejmě není na škodu, mně to však vyhovovalo méně. Jde ale zajisté o subjektivní preference, knihu samotnou hodnotím výborně. Koupě nelituji, ráda se k ní někdy vrátím. Vřele doporučuji!

vraždy thrillery napětí krimi britská literatura

M.W. Craven
anglická, 1968