Zabíječ démonů

Zabíječ démonů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15039/warhammer-zabijec-demonu-15039.jpg 5 296 33

Warhammer - Gotrek a Felix série

Po boji se skaveny v Nulnu se Gotrek s Felixem připojí k výpravě, která míří na sever a má za úkol nalézt ztrácené trpasličí síně v Karag Dumu. Oba přísahají, že najdou nebo položí životy při pokusu o jejich nalezení. Strašlivé Pustiny chaosu překonají v gondole experimentální trpasličí vzducholodi. Do hry však vstupuje nové, strašlivé zlo, jehož démonická síla po věky dřímala v hlubinách pod městem.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Polaris

Daemonslayer , 1999

Jirka92333
23.08.2017 5 z 5

Velmi napínavé fantasy plné akce a strhujícího děje!!! Je to teprve třetí kniha co jsem z téhle série přečetl. Ale už teď vím že jsem si Gotreka a Felixe velmi oblíbil.

Gordonlord
27.03.2017 5 z 5

Nejlepší kniha o Gotrekovi a Felixovi. Fůra epických soubojů, jednoduchý a poutavý příběh, hlavní padouch, z kterého mrazí, neskutečně vtipný trolobijce Snorri, kterého si každý musí oblíbit, fůra krve, bitev, hlášek, skvěle napsaných postav, kouzelné interakce mezi oběma hlavními hrdiny a ten závěrečný souboj ...to je jeden z nejmocnějších a nejepičtějších závěrečných bojů, které mi kdy fantasy žánr nabídl. Skoro jsem při čtení stál na nohou a řval "Gotreku jo, jo, kurva jo!!!"
Takhle to má vypadat ! Korunovační klenot žánru akční fantasy, na který do své nejdelší smrti nedám dopustit !

jan14s
23.03.2017 5 z 5

Asi nejlepší díl co jsem četl.

Franc
18.03.2017 4 z 5

Skvělý počin. Tato kniha mě opravdu bavila od samého začátku po poslední tečku. Hrdinové mají svůj cíl a zatím si jdou hlava nehlava. Žádných zbytečných řečí a dějových kudrlinek v tomto případě netřeba.

Kdo chce fantasy s potoky krve a maratónem useknutých hlav, jež nemají právo být déle na krku svého nositele, nechť je ujištěn, že drží tu správnou knihu. Možná si budete říkat, že to zní kýčovitě a četba takové knihy je ztráta času, ale věřte, že někdy může být opak pravdou.

Na rozdíl od předchozích dílu ztrácí kniha nádech povídkovosti a jedná se o ucelený příběh. Tím spíše si knihu užijete, protože co tak slibně začíná záhy nekončí. Autor navíc přišel s novými hrdiny a je třeba přiznat, že to byla trefa do černého. Souhlasím s komentáři níže, že postava Snorriho Nosohryze je to nejlepší, co mohlo tuto knihu potkat. Jak se říká, není malých rolí. A toto rčení se v této postavě naplňuje bezezbytku. Tak troch podezřívám autora, že bylo jeho záměrem tímto způsobem propašovat do knihy trochu toho britského humoru. Hlášky Snorriho jsou věru kouzelné. Je zbytečné je tu uvádět, protože by jste si mohli ťukat na čelo se slovy, jak o něčem takovém může člověk prohlásit, že je to vtipné. Leč počkejte, až Vám na nich spočine zrak v kontextu děje. Pak seznáte, že s takovou postavou, která by nebyla středem všeho dění, ale zároveň knihu tolik obohacovala, jste se již dlouho nesetkali.

Takže už jenom kvůli němu musím knihu doporučit k přečtení.

Hadati
25.09.2016 4 z 5

V třetím díle se Gotrek a Felix vydávají na nebezpečnou výpravu do zemí ovládané Chaosem, kdy se přidávají k výpravě trpaslíků do legendárního trpasličího města, které před dvěstě lety padlo pod armádami temnot. Během tohoto dobrodružství také můžeme sledovat osudy jejich dalších nepřátel, kteří se projeví i v dalším pokračování. Přestože příběh neměl tolik vtipu jako v Zabíječi skavenů, i tak se jedná o další drsnou řežbu. Konečně se také více dozvíme o armádách Chaosu, a také, kde a jak Gotrek ke své magické sekeře přišel.

Nigol
02.08.2016 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů. Souhlasím s Boldrickem - Snorri Nosohryz je postava, která mě opravdu bavila od začátku do konce. Gotrekovo volání: "Snorri, ty idiote, na něj platí jen runové zbraně." a to, jak Snorri i přes to toho démona mlátil obyčejným kladivem a sekerou, to je Don Quijote v boji s větrnými mlýny jak vyšitý. Parádní, parádní, parádní.

Miro.slav
20.07.2016 5 z 5

Taktiež sa pripájam k názoru, že tretí diel je vrcholom Kingovej série o Gotrekovi a Felixovi. Tento príbeh má všetko, čo má poriadna fantasy mať. Trpaslíci? Sú tu, okrem Gotreka pribudne obratnosťou a vtipom nadaný Snorry Nosohryz, šialený mechanik Malakai Makaisson a mnoho iných. Plus dlho stratená pevnosť v Pustinách Chaosu - Karag Dum. Temný nepriateľ? Nie jeden, ale hordy. Nehostinné miesto? Pustiny Chaosu, nech sa páči. Príbeh je prešpikovaný humorom, akciou, a samotný záver ponúka fenomenálne meranie síl, kde opäť sčasti hviezdi Felix.

Nezabudnuteľná hláška: „Vylil jsi mi pivo,“ řekl Gotrek Gurnisson.

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Další zářez na toporu Gotrekovi sekery a další vydařený díl této velkolepé ságy...

Boldrick
23.02.2014 5 z 5

Zabíječ démonů je jeden ze tří nejlepších dílů této úžasné série. Přibyl ten nejsilnější žijící trolbijce, Snorry Nosohryz, postavička s přehledem zastiňující Gotreka, jenž je silný hlavně kvůli sekeře, samozřejmě nic proti němu je to stále frajer, ale Snorry je větší :-) jen mu chybí ta sekera. Finální souboj s Krvežíznivcem je úžasný. Povinná četba snad i pro nehráče WfB.

panwitz
01.02.2014 5 z 5

Jako příznivec a hráč WfB je pro mě toto asi dosud nejlepší díl. Je to odpočinkové čtení a proto jsem uvažoval mezi 4 a 5, kdy 5 dávám opravdu dobrým knihám. Zde se nechám unést a dám 5, už jen pro trpaslíky a Snorriho :)

ThePetinka
09.12.2013 3 z 5

Během předchozího dílu jsem začala mít určité pochybnosti ohledně Gotrekovi hrdinské smrti. Myslím si, že asi jen tak nepřijde, což je divné. Pokud je totiž někdo takový maniak jako on a zároveň se obklopuje maniaky, jakými jsou Snorri a Felix, tak prostě nechápu, jak je možné, že ta hledaná smrt je stále v nedohlednu. Očividně už to však patří k příběhu stejně, jako Felixovi věčné avantýry a každodenní kocovina všech trolobijců.
Mám pocit, že autor se od poslední knihy vypracoval. Příběh nikde nevázne, není už ani rozdělen na navzájem nezávislé epizody a je snad ještě vtipnější, ale… veliké ALE, má otevřený konec. Nemám to ráda, je to jen reklama na další díl. Laciná reklama.
Je to knížka spíš pro kluky, takže je plná pěkně nechutných scén s krví a střevy a mozky. Měla jsem pocit, že to docela jde, dokud nepřišla scéna, ve které démon požírá srdce krále trpaslíků.Tak trochu jsem pak nemohla spát. Dost mi také vadí všechny ty scény s šedým věštcem. Duševní pochody skavenů nikdy nepatřily mezi moje oblíbené pasáže!
Knihu bych vám doporučila pouze za předpokladu, že máte rádi slaboduché příběhy o mlácení skřetů, protkané minimem čehokoliv jiného. Je to takový oddychový, leč poměrně vtipný příběh.

Boryvan
19.10.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih celé ságy o Gotrekovi a Felixovi.

serpent6
29.08.2013 4 z 5

Třetí kniha ze série Zabíječe mě naprosto pohltila a takřka mi neumožnila přestat číst až do poslední stránky. V tomto díle je čtenář konečně více seznámen s civlizací trpaslíků, která jindy zůstávala pod rouškou tajemna. Jak už je u Zabíječe zvykem, bojů, krve a useknutých hlav není nikdy málo, ale to už k této sérii patří. Pro všechny věrné čtenáře Warhammerovek a zvláště Kingových Zabíječů.

trpaslíci meč a magie démoni Warhammer hrdinská fantasy

William King
anglická, 1959