Vzorný syn

Vzorný syn https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449532/bmid_vzorny-syn-JmU-449532.jpg 4 100 34

Jednoho brzkého rána probudí šestadvacetiletého Judžina podivný kovový zápach a telefonát od jeho bratra, který se ptá, jestli je doma vše v pořádku – uprostřed noci totiž volala jejich matka. Judžin nedlouho poté objeví její mrtvé tělo ležící v kaluži krve pod schodištěm v jejich stylovém soulském apartmánu. Předešlou noc si však příliš dobře nepamatuje, jelikož celý život trpí záchvaty a má problémy s pamětí. Vše, co si vybavuje, je chabá vzpomínka, v níž matka volá jeho jméno. Křičela snad o pomoc? Nebo prosila o svůj život? Pro Judžina tím začíná zběsilé třídenní pátrání po tom,co se té noci stalo, ale zároveň odhaluje i tajemství svá a své rodiny. Šokující a návykový psychologický thriller Vzorný syn zkoumá s neuvěřitelnou naléhavostí záhady mysli a paměti i pokroucený vztah mezi matkou a synem.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Good Son , 2016

Nikolda
11.03.2020 2 z 5

Bohužel, nepovedlo se mi dočíst. Sice jsem překonala rozvleklé popisy na prvních cca 50 stránkách, ale to neustálé ponižování hlavní postavy vlastní matkou a celá atmosféra knihy, mě jen utvrdila v tom, že na tohle čtení asi nemám.

dlabikk
14.02.2020 1 z 5

Na mě to bylo až moc velké psycho. "Judžine!" na každé straně pomalu dělalo psychopata ze mne. Musela jsem si dát na pár dní od knihy pauzu ... dlouhé pasáže, pořád vše dokola. Nudné a zmatené.

monci6485
25.11.2019 2 z 5

Kniha, která doslova páchne krví. Chudák Judžín se s tím musí vypořádat téměř na každé stránce (i na té poslední) a tak teda chudák čtenář trpí s ním. Styl psaní a dlouhé opisy ničeho mi taky nesedlo. Děj je ale zajímavý.

MMacicekk
16.11.2019 4 z 5

Autorka napsala syrový thriller, kterému vévodí atmosféra korejského života vyšší vrstvy, jež se střetává s šílenstvím vystupujícím z všudypřítomné mlhy, která obklopuje chlapcovu mysl. Příběh je prostoupen mnoha nečekanými zvraty, které vás mnohdy vyvedou z míry a rozhodí vaše ustálené životní hodnoty. Když se u některých drsných scén zasmějete stejně jako hrdina smějící se u brazilského filmu Město bohů (který je mimochodem vynikající), leknete se, zda není šílenství v této knize nakažlivé. Autorka si vás omotá kolem prstu a budete chtít té krve více a více! Pokud milujete thrillery, nevadí vám krev a drsné příběhy, rádi zkoušíte nové autory, nebojíte se delších kapitol ani neobvyklého příběhu, rozhodně dejte šanci Vzornému synovi, jenž má ruce ušpiněné od krve.

Aghatte
30.09.2019 5 z 5

Já jsem si knihu přála k narozeninám (květen), dlouho jsme si na ni dělala "náladu". Ta přišla teď. A nelituji.
Je to psycho, ale jiné, než čekáte. Je tam mrtvý otec, bratr, matka, teta, nevlastní bratr....Všude samá krev - občas. Ale o to tu nejde. Jde o to zvíře v nás (v každém).
Prvotřídní jazyk autorky mě uchvátil. Něco už jsem za život přečetla, ale její cit pro popis prostředí, krajiny, situace, pocitu, nálady, atmosféry, je to úplně plastické, jako film, vidím to před očima. Myšlenkové pochody, retrospektiva, věci myšlené a vyslovené. Neotřelá slovní spojení, trefná pojmenování, koncert pro čtenáře.
Oscilujete mezi sympatiemi a zděšením k hlavní postavě. Chvíli je příšerný psychopat, chvíli chudáček k politování. Děsíte se hlubin lidské duše, temnony, která nás pohltí, když se přestaneme ovládat, když evoluce, hlavně selekční tlak, zavelí.
Člověk je nejslabší jedinec v popírání vlastních potřeb - tak to je přesné. Co dokážeme, čeho jsme schopni, abychom dosáhli toho, co si přejeme, co si myslíme, že si zasloužíme, co chceme, co musíme mít, co nám (co, kdo, život?) dluží...
Čtenářská lahůdka - doporučuji. Doufám, že vydají i ostatní (zatím) tři díla této skvělé autorky v češtině.

ZimníLidé
23.09.2019 2 z 5

Upřímně? Divím se, že jsem knihu vůbec dočetla... Na mě to podrobné pitvání a opakujících popisků v první kapitole bylo až moc...někdy mě to vyloženě ubíjelo a nudilo.Další kapitoly byly o něco lepší, ale stále takové bez šťávy. Celkově kniha mně nesedla, nebavila....

Wladimirski
13.09.2019 3 z 5

Zavražděná matka, před časem mrtvý bratr a otec, kdo je má na svědomí? Jsem to já - Judžin? Epilepsií a výpadky trpící syn Judžin? Psychopat? Predátor? Jak se s tím vypořádám sám vůči sobě? Tetě? Adoptivnímu bratrovi? A další otázky a mrtví přicházejí...
Taková anotace je pravdivá a vyvolá dojem exkluzivního thrilleru, ale já jsem ten dojem z vlastní četby neměl.
Změny časoprostoru vyprávění, retrospektivní odbočky apod - takový způsob vedení děje mi nevyhovuje, neudrží napětí a těžko se do něj začíst. Obzvláště pokud si do knihy "nelehnete" na víkend ale čtete po 50ti stranách před spaním.
Posledních 80 stran ale bylo přímějších, napínavějších a poutavějších, podněcovalo zájem o rozuzlení.
Epilog a Doslov vykreslí celkový obraz, myšlenku a podtext a hodnotím je jako velmi přínosné pro finální posouzení díla.

evik_svistik
19.08.2019 5 z 5

Knihu jsem četla do Čtenářské výzvy, ale měla jsem ji na svém seznamu již předtím. Bravurně vybroušený thriller pohledem psychopata. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

Madelisi
19.08.2019 4 z 5

Po Hříšnici můj druhý psychologický thriller. Tento je ještě mnohem více propracovaný, během pár stránek se skáče z minulosti do přítomnosti a zpátky. Jen mistrovstvím autorky z toho nevznikl guláš.
Od začátku víme, co vzorný syn udělal, ale přesto jsem pro něj hledala polehčující okolnosti. Doufala jsem, že není taková stvůra. Bohužel jsem se mýlila. Přesto si myslím, že nevlastního bratra mu snad bylo líto.
Tato knížka byla napínavá a líbilo se mi, jak jednotlivé střípky Judžinovy paměti vytvořily výsledný obraz.

lehaje
20.07.2019 4 z 5

Velmi zajímavá knížka. Velmi drsná. Člověk je celou dobu vrahovi v hlavě. Popis činů je tedy hodně drsnej a konec je velmi překvapivý.

jasmína
16.07.2019

Souhlasím naprosto s komentářem dawson321.

dawson321
30.06.2019 2 z 5

Bohužel jsem se nemohl do knihy začíst. Autorčin styl psaní mi prostě nesedl, což je pro mě hlavním mínusem knihy. (Nevím, jestli je to takhle u všech korejských autorů, nebo je to specifikum pouze této autorky). Pro mě další překážkou ve čtení jsou pouze 4 kapitoly v samotné knize a nekonečně dlouhé odstavce.
Nicméně samotný příběh mi přišel zajímavý. Největším plusem knihy je jednoznačně detailní vykreslení psychopatické povahy a charakteru, ovšem za ten styl psaní musím knize dát pouze dvě hvězdičky...

Beky
10.06.2019 4 z 5

Přiznám se, že to pro mne bylo mírně náročnější čtení, než kterékoliv jiné thrillery, kde děj vyloženě "odsejpá". :-) Ale je to dobře!
Protože člověk alespoň zaměstná mysl ... A pokládá si otázky, na které vlastně postupně dostává odpovědi. :-) Napětí je od samotného začátku. Celý příběh je opředen tajemnem a nečekanými zvraty :-).
A ten konec - co vám budu povídat ... :-)))

antonin0999
30.04.2019 4 z 5

Tato kniha jednoznačně potěší všechny, kteří chtějí číst něco neobvyklého. Vzorný syn má ruce od krve. A čtenář se ocitá v jeho hlavě. Není to vždy úplně příjemné čtení, ale je to zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat.
Jihokorejský styl rozhodně není z marcipánu.