Krvavý boľševník

Krvavý boľševník https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431141/bmid_krvavy-bolsevnik-Byd-431141.jpg 4 123 42

Vzdor série

Vražda Olofa Palmeho (1986). Geijerova aféra. Škandál zbrojovky Bofors. Záhadná smrť novinárky Cats Falckovej (1984). Pád Carla Algernona, inšpektora pre vojenskú techniku, pod vlak metra (1987). Nedávna história Švédska je plná škandálov, záhad a nevyriešených zločinov... Po otcovej nečakanej smrti v plameňoch domu sa Sara sťahuje z Örebra do Štokholmu. Chce sa vyrovnať s minulosťou a začať nový život. Spočiatku ide všetko dobre: prácu v kaviarni vymení za zamestnanie v PR agentúre a úbohú izbu na predmestí za luxusný byt v Östermalme. V kancelárii náhodou nájde otcove dokumenty a zamotáva sa do spleti nebezpečných intríg, kde ľudia nie sú tými, za ktorých sa vyhlasujú. Čoskoro je však vystavená zvláštnym, znepokojivým udalostiam a hrozba proti nej a jej rodine je čoraz hmatateľnejšia. Uvedomuje si, že nemôže nikomu veriť. Niekto si myslí, že práve ona je rozhodujúcim kľúčom k niečomu dôležitému, ale kto to je? A o čo vlastne ide? Sara hľadá súvislosti a odpovede, ale pravda je príliš nebezpečná a boj jednotlivca proti mašinérii moci riskantný.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Blodlokan , 2018

Baruš111
15.05.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila,jenom některé novinové články byly nudné. Těším se až vyjde další díl, určitě si ho přečtu.

myreadingplace
20.04.2020 4 z 5

Knihu jsem kupovala s nevědomím, že se jedná o trilogii, proto mě závěr na jednu stranu zklamal, na druhou mi zůstalo tolik otázek, že bych si další díly chtěla přečíst. Je mi ale jasné, že právě to byl autorčin záměr. Líbil se mi nápad s novinovými výstřižky, o to víc, že jsou skutečné, ale číst je všechny, byla poměrně ztráta času.
Hlavní hrdinka mě moc výrazně neoslovila a čekání na to, kdy se konečně probere a začne s tím vším okolo ní něco dělat, bylo dlouhé... Myšlenka, že nemůže nikomu věřit se mi líbila, ale o to víc jsem nechápala, že dokázala věřit kamarádce Belle. A právě k té postavě Belly mám i po přečtení nějvětší skepsi a přišla mi špatně uchopená.

zazvorka
29.02.2020 2 z 5

Další díly číst nebudu, stačilo to (obzvlášť pasážemi z novin jsem přesycená). Kdyby bylo méně výstřižků a autorka více prostoru věnovala charakteristikám postav, ocenila bych to. Kniha mne nevtáhla do děje, některé situace příliš nepřesvědčí. Celkový pocit mám, jako bych se snažila pochutnat si na bramboráku bez česneku.

Ticiana
18.02.2020 5 z 5

Za mne úplně skvělá kniha. Měla spad a kdyz uz to začalo strhnout přišel zvrat. Novinové články mne taky zaujali jelikoz všechny vyšli (sice jsem to neoverovala, ale budu tomu věřit). Sara byla skvělá, oblíbila jsem si i Bellu i kdyz jsem ji moc nevěřila a těch osob je v tom příběhu vic. Zakončení prvního dilu je solidní, hlavní linky uzavřené ale tajemství zůstává. Uz se tesim na další díly.

Cherr
18.02.2020 1 z 5

Bohužel musím dát 1 hvězdu. Kniha mě zklamala. Novinové články jsem ke konci už přeskakovala. Zaujalo mě až posledních 40 stránek, kdy se v knize začalo něco dít..

gordon13
07.02.2020 5 z 5

Ačkoliv politice vůbec neholduji a knihám s tímto tématem se vyhýbám, musím přiznat, že mě příběh od první stránky velmi zaujal. Skvěle napsaná napínavá kniha, opravdu se těším na další díly a doufám v důstojný konec co nezklame...

Jordyz
27.01.2020 4 z 5

Kniha byla velice čtivá a napínavá. Konspirační teorie a politika mě nebavily a těžko se mi četly. Přesto knihu hodnotím kladně a určitě si přečtu i další díl. Krkolomný konec přičítám právě tomu, že se jedná o knihu ze série.

mysterygirl
19.01.2020 3 z 5

Knihu jsem hltala. Byla napínava, ale ten konec mi nějak nesedl

RMarkéta
10.01.2020 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Asi jsem něchtěla hned přistoupit na autorčinu hru. Pak se něco zlomilo, já se do knihy zakousla jako pitbul a zhltla ji. Taky jsem si myslela, že půjde o román a on se z toho vyklubal psychothriller, který klamal tělem. Je doplněný o spoustu novinových ústřižků. Nebylo mi z nich dobře po těle, protože nebyly vyfabulované. Najednou to všechno, co se odehrávalo, do sebe zapadlo jako dobře namazané soukolí. Nicméně, pár otázek mi zodpovězeno nebylo, takže si musím počkat na další díl a jak jsem se dozvěděla, jde o trilogii. Tak si pak netrpělivě počkám i na ten poslední. No, co se dá dělat.

evonra
30.12.2019 3 z 5

Ráda čtu ten typ knihy, kdy u postav nevím a tápu, co je pravda, co fikce, paranoia. A asi proto jsem si mé čtenářské podvědomí nechala nalákat na skvělé čtení. Ale .... i když to zpočátku vypadalo velmi zajímavě, zvrtl se téměř celý příběh do zbytečných a neuvěřitelných kombinací, které ve finále ani nebyly vysvětleny či rozluštěny... Pokud to byl úmysl nalákat na další díl, na mne to, bohužel, moc nezafungovalo, byť závěr grády měl...

axspevak
23.11.2019 3 z 5

To je tak kdyz mam velka ocekavani.Bohuzel nebyla naplnena.Omlouvam se autorce za negativni hodnoceni,ktere bude nasledovat.Opravdu si myslim,ze muselo dat praci knihu privest k zivotu a vymyslet smysluplny pribeh,ktery bude na pokracovani,bude napinavy,bude mit hloubku a presah do soucasnosti.Jsem rada,ze nekomu to prislo dobre.Mne ne.Obavam se,ze pokracovani pobezi bez me ucasti.Kniha mela podle me uzasny potencial,nektere pasaze uz vypadaly,ze knihu v dobre obrati,libily se mi ty casti,kdy Sara nevi, co vidi,co se ji deje a jestli blouzni nebo jde o spiknuti,ale pak to uplne vysumelo zakomponovanim spousty politickych clanku,ktere si ani nepamatuji. Zadne emoce to ve mne nezanechalo,klidne jdu cist hned neco jineho.

cornetka
17.11.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě příběh zaujal-sama jsem nevěděla, co se mohlo Saře stát nebo jestli je opravdu blázen? Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat v dalším díle.

petaSk
05.11.2019 3 z 5

Kdyby thriller zůstal na osobní lince, kdy hrdinka z žumpy vstupuje do úžasného světa a začnou se ji dít podivné věci, líbil by se mi thriller víc. Ve chvíli, kdy se děj začal ubírat konspiračním směrem a do knihy se dostávaly články, které Sára čte, mě kniha přestávala bavit. Čtené materiály byly nudné a konec zbrklý.

Terez25
24.10.2019 4 z 5

Zvláštní kniha, která ve mě zanechala protichůdné pocity.
Poměrně dost mě nudily úryvky z novin, byť jsem si vědoma toho, že příběh dotvářely. Čtení zajímavé, nicméně nevím, jestli budu číst následující díly. Spíš asi ne.

Refadora
21.10.2019 4 z 5

Těžko hodnotit..chvílemi jsem si říkala, že to je jedna z nejlepších a nejpropracovanějších knížek, které jsem v poslední době četla, ale na druhou stranu v knížce byly i slabší momenty (především některé novinové výstřižky). A také se mi těžko hodnotí knížka, která v podstatě nemá rozuzlení- objasněná byla jen menší část zápletky, proto nemůžu posoudit, do jaké míry má děj hlavu a patu. Styl psaní autorky se mi ale opravdu líbí a líbí se mi, že jde do hloubky v myšlenkách hlavní hrdinky a její někdy neočekávané chování vždy patřičně okomentuje. Líbil se mi i popis vztahů hlavní hrdinky- i když předpokládám, že v tomto případě si přijdou na své spíš čtenářky ženského pohlaví.

rodak
20.10.2019 3 z 5

Dal bych tři a půl.Čekal jsem zřejmě něco jiného.Bylo to hodně orientováno na Švédsko.Ne že bych si o něm něco nepřečetl,ale citace z novin byly vyloženě rušivé.Uvidím zda přečtu další díly.

Lethania
19.10.2019 4 z 5

Naprosto fascinující mrazivý thriller, který ve mě zanechal rozporuplné emoce.
Za prvé jsem vůbec nevěděla, kam se tento příběh bude ubírat, protože všechno bylo - ano, přiznejme si to - trochu podivné a chování hlavní hrdinky nepochopitelné a naivní.
Mlhavé náznaky postraumatické stresové poruchy ohledně dřívějšího znásilnění byly poněkud vágní a neúplné. Zvláštní však může být i to, jak je možné, že se hlavní hrdinka Sara neubránila násilníkovi, když prošla vojenským výcvikem. Tak snadné by to mít neměl, ne?
Přitom se pořád zmiňuje, že je vojačka a přitom se chová nelogicky a vystrašeně.
Za druhé musím zmínit i přítomnost novinových článků, kterých sice v knize bylo hodně, ale mě osobně to nevadilo (i když nejsem odborník na švédskou politiku a jména jednotlivých zástupců kromě Olofa Palmeho mi nic neříkaly). Konečně něco originálního. Plusové je i to, že jsou založeny na pravdě.
A konec? Zrovna skončil v tom nejlepším. Rozhodně si přečtu další díl.

Krtek19
17.10.2019

Výborná kniha

Morsie
15.10.2019 5 z 5

Vždycky jsem si říkala, jaké to asi je, když se kolem vás dějí divné věci a vy začínáte být paranoidní. Už to vědět nechci, tahle kniha mi to dostatečně znázornila.

A znázornila a nabídla toho ještě daleko víc!

Užívala jsem si každou stránku a byla jsem zcela pohlcená napětím. A jen jsem četla a zírala s otevřenou pusou.
Krvavý květ je výborný moderní psychologický thriller, který má myšlenku, čte se sám, je absolutně napínavý, nevšední a vždycky mrazivý.

Užila jsem si každý řádek a už se těším na pokračování.

biairicia
29.09.2019 4 z 5

Důvodem, proč jsem sáhla po této knize, byla věta: Pro všechny, kterým se stýská po Mileniu. Stýská a laťku dal Stieg Larsson vysoko. Takže za mě Milenium určitě lepší. Ale i tak knihu hodnotím kladně, hlavní postava mě bavila. Co za mě knize mega ubíralo, byly citace novinových výstřižků. Většina z nich mě hrozně nudila a otravovala :( Mimo ně byla kniha celkem napínavá a psycho :) Takový konec samozřejmě nechceš, ale vzhledem k tomu, že jde o serii, se to dalo čekat. Aaaa...

thrillery Švédsko nový začátek švédské detektivky

Louise Boije af Gennäs
švédská, 1961