Vyvolávač deště

Vyvolávač deště https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8373/bmid_vyvolavac-deste-vfE-8373.jpg 4 351 67

Rudy Baylor studuje posledním rokem práva a v rámci praktických seminářů navštíví klub, kde se scházejí nesolventní důchodci, kterým bezplatně poskytne právní poradu. Jedním z jeho klientů je rodina Blackových. Jejich syn Donny má leukémii a umírá, poněvadž mu pojišťovna odmítá zaplatit transplantaci kostní dřeně. Rudy ale shromáždí důkazy o tom, že její postup je protizákonný. V soudním sporu pojišťovnu zastupuje význačný právník, který začátečníka Rudyho nepokládá za vážného soupeře. Ale ten se rozhodne spor za každou cenu vyhrát.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

The Rainmaker , 1995

Getupaa
10.09.2019 4 z 5

Knížka je bomba a film je sra*ka.

Za přečtení to rozhodně stojí. Možná vás bude štvát, jak tam chtějí s lidma vychcat.

Ale jestli si pustíte film... to budete teprve nas*aný :)

Ales.BD
01.09.2019 4 z 5

Nečekaně zábavné a zajímavé, navzdory tomu, že z velké části popisuje hnusné praktiky amerických právníků a pojišťoven. Audioverzi skvěle načetl Ondřej Brousek. Stejně mě ale celou dobu napadalo, že by hlavní problém neexistoval, kdyby nejmocnější země konečně objevila zdravotní pojištění. Stále také zůstává v platnosti, že kdyby přes noc všichni právníci zmizeli, byl by svět lepší místo.

Jessica007
26.08.2019 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Napínavý, zajímavý a hlavně lidský příběh z právnického prostředí. Hlavnímu hrdinovi jsem fandila celou dobu.

1amu
02.08.2019 4 z 5

Naprosto souhlasím s tím co napsal ve svém komentáři WeeWar. Ano do jisté míry "pohádková sondička" do advokacie USA. Ale John Grisham si brzy osvojil důležité ponaučení: Nesmíš naštvat své čtenáře ! Piš to co si přeje většina ! Nedovedu si představit, jak by vypadal prodej knihy v opačném případě. Proto máme rádi pohádky, ale je tomu ve skutečnosti tak vždy ?

pavels36
02.08.2019 5 z 5

Naprosto úžasný příběh. Právnické prostředí i pro ty, kteří nejsou odborně zdatní. Tady autor opravdu zabodoval, neboť celou knihu čtete s absolutním zájmem.Příběh neměl žádné extrémně hluché místa a autor se vyznal jak v oblasti zdravotnictví tak i v oblasti práva. Skutečně doporučuji ke čtení, žádný krvák a žádná akce typu hrdina co je nejdokonalejší na světě.Hlavní postava má spousty chyb a autor pracuje se skutečnou realitou v dané době.

soupik2012
04.06.2019 5 z 5

Román Vyvolávač deště mne nesmírně bavil a to i přesto, že jsem byla ochuzena o napětí. Znám totiž filmové zpracování a to se velmi striktně drží této knižní předlohy. Kniha je napsaná velmi poutavě, ale samotný závěr mi ne zcela sednul. Víc by se mi líbilo, kdyby kniha končila hned po soudním procesu. Poslouchala jsem audioknihu a přestože to pro pana Ondřeje Brouska byla vůbec první audiokniha na které se podílel, tak jí čte tak mistrovsky, že je to naprosto neuvěřitelný zážitek a vřele všem tuto audioknihu mohu doporučit.

p.pavlina
28.05.2019 4 z 5

Kniha se mi kupodivu líbila. Myslela jsem si, že mě právnický příběh nebude bavit, ale spletla jsem se. Opravdu mě to bavilo a je vidět, že autor má zkušenost s právničinou a ví o čem mluví. určitě si od autora přečtu ještě další knihy.

gossipavlina
26.11.2018 5 z 5

Jako vždy 5*, J.G. nezklame.

Hasko
28.12.2017 2 z 5

Advokátní hantýrka mě nebavila, některé pasáže jsem proto přeskakovala. Ale jinak zajímavé čtení ..

WeeWar
19.08.2017 5 z 5

Todlecto mi přišlo jako hodně fajn čtení, poučně napínavá, jistěže do velké míry pohádková, sondička do advokacie made in USA, kde právo frčí jak namydlenej blesk, hlava nehlava, možná jen ta Hlava 22. Přežít v tom je pak jen o znalosti, píli, vůli, drzosti advokáta a penězích na jeho zaplacení.

angelice
17.07.2017 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Pak jsem se nemohla odtrhnout. Pane bože, člověku se obrací žaludek, když čte o praktikách, které zabijí mladíka bez výčitek svědomí, protože korporace mají postup. Postup, který schválně utlačuje spodní vstvu, protože ví, že je chudí zneužití lidé nebudou žalovat. Soucítila jsem s rodinou chlapce a hlavně celou dobu věřila v Rudyho, že i přes to, že se mu v životě pokazilo tolik věcí dokáže potopit pojišťovnu. Autor zároveň umí zasadit do příběhu i vtipné situace. Během závěrečné scény u soudu jsem některé pasáže četla dvakrát, jak jsem si nemohla vychutnat pocit zadostiučinění a asi se celou dobu při čtení škodolibě usmívala, na druhou stranu však ani nedýchala, jak jsem se bála o výrok poroty. V knize jde o nehumánní chování pojišťoven, život právníků, těch začínajících i profesionálních, těch se svědomím i bez něj o a penězích. Protože peníze byly podnětem všech machinací, které zabránily uzdravení chlapce s leukémií a tedy jeho nevyhnutelnou smrt.

Jája92
24.02.2017 4 z 5

Šokující kniha, velmi smutná a tragická, ale na druhou stranu jsem nesmírně ráda, jak si dokázal Rudy poradit s tak obrovským soupeřem a celou dobu jsem tajně doufala, že to dopadne v jeho prospěch.

moudivlacek
26.09.2016 4 z 5

Krásná ukázka ze světa právníků v Americe. Skvěle vylíčený příběh boje chudého začínajícího právníka, který nemá lehký život ani začátek své praxe, a velké bohaté pojišťovny. Promítne se tu i pár malých příběhů, i ty mají co říci.
Tak na okraj tu je i začínající láska k mladé vdané týrané ženě.
Jak vše skončí? Čtěte a uvidíte.

haski
09.08.2016 5 z 5

Dobrá kniha, dobře a nenásilně se čte. Líbí se mi spisovatelův styl.

Veeris
28.07.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, čte se jedním dechem. Člověk má velký požitek z toho, jak záporné postavy dostávají na pr*el:D Byla to má druhá kniha od tohoto autora a zřejmě má v oblibě reálné konce, žádné - všechno dobře dopadlo.. Super

Misan1993
30.08.2015 5 z 5

Tento příběh jsem prožil s Rudym Baylorem. Neuvěřitelně propracovaná knížka, která dá čtenáři víc než jen zážitek.

tomkoutsky
10.07.2015 5 z 5

Souhlasím s většinou komentářů zde, čtivé, poutavé, do poslední chvíle se člověk nenudí.

vorenus
16.08.2014 4 z 5

Nikdo neumí psát tak poutavě ze soudních síní jako pan G.A miluji jeho konce u jeho ranné tvorby.Snad moc neprozradím, když napíšu, že u něho si člověk nemůže být jistý ani na poslední stránce, protože vždy může přijít překvapení z nečekaného rozuzlení.

panjan
29.07.2014 3 z 5

Milé, naivní, předvídatelné, kýčovité a plytké. Pohádka pro dospělé i s ponaučením na závěr: Vždy se postavte nadnárodním společnostem tak, jako se David postavil Goliášovi a určitě zašlapou do země nejen Vás, ale i vašeho psa s jeho boudičkou.

aneleh18
11.02.2014 5 z 5

To je prostě celý Grisham. Čtivý, donutí člověka se s hlavním hrdinou úplně ztotožnit a držet mu palce, ať to dopadne jak chce.
Četla jsem už asi potřetí. A určitě ne naposledy.