Vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/826/bmid_vysetrovaci-komise-0br-826.jpg 4 207 30

Vynikající žokej Kelly Hughes dojede v důležitém dostihu až druhý za naprostým outsiderem. Dobře ví, že to byla jen náhoda, ale kdosi se postará o to, aby se případ dostal před vyšetřovací komisi Jockey Clubu. Obviněný Hughes a trenér Cranfield mohou jen s hrůzou přihlížet, jak se proti nim kupí jeden podvržený důkaz za druhým. Komise jim odebere licenci a zdá se, že pro oba život vlastně skončil - v dostihovém sportu už nemají šanci. Jenže Kelly Hughes se nevzdává, hodlá všem dokázat svou nevinu a získat zpátky licenci pro sebe i pro Cranfielda. Stopa ho zavede až mezi nejvýše postavené členy aristokratického Jockey Clubu, kteří před světem pečlivě skrývají skandální a dekadentní tajemství. Jak souvisí jejich pokleslé choutky s Hughesovým falešným obviněním? Může Kelly věřit půvabné Robertě, dceři trenéra Cranfielda, že mu nabízí nezištnou pomoc - a snad i něco víc? Brzy se mu krutě potvrdí, že ve svém pátrání míří správným směrem. Unikne jen o vlásek jisté smrti, když se ho někdo pokusí otrávit a jeho auto na přejezdu smete vlak... Známý román Vyšetřovací komise je zasazen do populárního a vzrušujícího prostředí dostihových závodů a dokazuje, že dílo klasika thrilleru DICKA FRANCISE stále nestárne.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Enquiry , 1969

3nitka
16.05.2016 4 z 5

Perfektná. Dobrý nápad, hlavný hrdina opäť veľmi sympatický, žiadne hluché miesto. Napínavý príbeh, ale žiadne prílišné brutality, ktoré sú teraz v móde.

Jack93
18.08.2015 5 z 5

Skvělý, napínavý příběh od začátku do konce. Jedna z nejlepších Francisových knih vedle Chladné zrady, Smrti favorita, Sida Halleyho a dalších. Upřímně - všechny jeho knihy mám moc rád a nikdy se mi nestalo, že by mě některá z nich zklamala. Je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů a vždycky se na čtení jeho knih těším, protože jsou oddychové a nabídnou pořádnou dávku napětí, promyšlené zápletky, sympatického hrdiny a překvapení.

Hodně oceňuji také to, že jeho hrdinové se sice vždy točí kolem dostihů, ale pokaždé v jiné roli - jako (profesionální i amatérští) žokejové, novináři, trenéři, přepravci koní, kuchaři, malíři atd. Rozmanitost profesí a osudů hlavních hrdinů je nesmírně pestrá, a proto je každá kniha Dicka Francise originální.

raty
23.07.2015 5 z 5

Pan Francis mě nikdy nezklamal. A tato kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem, patří k jeho nejlepším.

Koka
11.03.2015 5 z 5

Pan Francis patřil k těm šťastným autorům, kteří si hned při zahájení své spisovatelské kariéry našli svou parketu, té se drželi a byli v tom dobří a pořád lepší. Ani jeho tzv. slabší kusy nikdy neklesly pod jistou hodně vysoce nastavenou laťku.
Prostředí dostihů a všechno kolem závodní dráhy a technického zákulisí znal dokonale. Včetně všech reálných i potenciálních leváren, které se - když jde o peníze, slávu a prestiž - u každého sportu vyskytnou. Proto jsou jeho knihy tak přesvědčivé a působí jako autentické záznamy reálných příběhů. Ve Vyšetřovací komisi však kromě jezdeckého sportu a sázení naťukl i téma jiných, mnohem méně důstojných vášní, což působilo malinko účelově. Ale detektivka - příběh i jeho podání - je skvělá a zaslouží v rámci žánru nejvyšší ocenění.

C.N.C.
26.01.2015 5 z 5

Pro mě po Smrti favorita, která je naprosto fenomenální a byla i mou první Francisovkou, jasný favorit a i přesto, že jsem pak přečetl prakticky všechny Francisovy romány, tak tento patří mezi ty nejlepší.

Půca4
11.08.2014 5 z 5

Kniha byla super.. je to už třetí, kterou čtu od Dicka Francise a bylo to trochu odlehčení od vražd v minulých dílech.. Dávám 5 hvězd, protože si to kniha zaslouží!

Lenny33
29.07.2014 4 z 5

Má druhá kniha od tohoto autora a rozhodně lepší výběr než poprvé! Opravdu super. Už při druhé knize jde poznat jakým stylem autor píše a na čem své knihy staví.
Příjemná, hodně napínavá četba. Ne vyloženě nějak extra, ale určitě hodně dobrá, kterou je radost číst. 3,5*

LPG
04.01.2014 4 z 5

Neuvěřitelné. Knihu jsem dostal darem a bylo by smutné jen ji odložit. Přečteno jedním tahem a to jsem se o koně nikdy nezajímal. Opravdu fantasticky čtivě napsané. Moje první kniha od Fancise, ale rozhodně ne poslední. Doporučuji

studentice
15.06.2013 4 z 5

Klasická "francisovka" v dobrem slova smyslu. Knížky pana Francise miluji a vždycky když narazím na nějakou, kterou jsem ještě nečetla, mám obrovskou radost. Nejsou tak drastické jako současné detektivky a dobro tam vždycky zvítězí nad zlém. Jsou to takové napínavé pohádky pro dospělé:)

vitavita
09.03.2012 4 z 5

Dkázat svou nevinu je někdy velký problém ...