Velký Boj

Toto je vyprávění o Velkém Boji... O tom, jak nomové, bytůstky ne větší než čtyři couly, bojují s člověkem o "svůj" kamenolom. Jak znovu hledají Cestu Domů a utíkají na Jekubovi s dlouhým krkem, obrovskou zubatou tlamou a velikými boubelatými pneumatikami...

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17184/velky-boj-17184.jpg 4242

Vyprávění o Nomech 2.

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno · Magnet Press (ČR)

Diggers · 1990

Kniha Velký Boj

pipetka5566
08.11.2017

Po prvé co jsem měla tu čest setkat se s Nomi a rozhodně to nebylo naposled :-).

Sidonie
03.01.2017

Novější překlady NA SHLEDANOU, NA NEPŘÍTELE a NA CESTU jsou nesrovnatelně lepší než VELKÁ JÍZDA, VELKÝ BOJ, VELKÝ LET.

hildegardaA
17.08.2016

Bylo to vtipné, Pratchettovské, roztomilé, ale děj byl pomalý a s knihou Na shledanou by mohla být klidně spojená, je to zbytečně rozdělené do dvou knih.

repli2dev
17.04.2016

Příjemné oddechové a celkem krátké čtení o Nómech, zmenšených lidech se všemi jejich vlastnostmi.

Autor místy přidává lehkou společenskou a náboženskou satiru, takže ani smích při čtení rozhodně nechyběl.

walter5002
10.06.2015

První díl se mi líbil víc, ale i tak stále výborná dětská knížka, kterou jsem si rád přečetl i jako dospělý. Samotný nápad úplně originální není, příběhů o malých lidech se najde spousta, ale přesto je tam spousta skvělých detailů, které dělají Pratchettovy knížky něčím víc.

A jen tak na okraj - syn, momentálně ve čtvrté třídě, přečetl tuhle knížku za jediné den ve škole. Prý tu poznámku za čtení pod lavicí bere. ;)

alisie
13.02.2015

Smála jsem se u ní méně, než u prvního dílu Na cestu, ale i tak to bylo velmi příjemné čtení, co se vešlo do každé kabelky nebo batohu.

Pawlisman
04.09.2014

Pro fanoušky Pratchetta povinnost, jinak si klidně vemte něco jiného na čtení. Ale jako prázdninová pohoda do kapsy, proč ne.

Dandulka
24.07.2013

Skvělé pokračování, tak jsem zvědavá, jak to skončí! Doporučuji stejně, jako byly tyto knížky doporučeny mě!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015