Vyděrač

Vyděrač https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292041/bmid_vyderac-0E4-292041.jpg 4 69 21

Jeff Hinkley série

Vyšetřovatele BHA Jeffa Hinkleyho požádá o pomoc nejlepší steeplový jezdec současnosti Dave Swinton. Byť je přátelství mezi žokeji a vyšetřovateli krajně neobvyklé, oni dva jsou výjimkou a Jeff se tedy hned za Davem vydává na návštěvu. Než se však stačí dozvědět nějaké podrobnosti o tom, proč miláček národa vypustil závod, pokusí se Jeffa někdo zabít – a vše nasvědčuje tomu, že to byl právě Dave! O pár hodin později je ale hvězda sportovního nebe nalezena mrtvá. Noviny se plní palcovými titulky o sebevraždě a Jeff se pouští do případu, o kterém vlastně nic neví...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Front Runner , 2015

jarin58
13.03.2024 5 z 5

A já byl na rozdíl od ostatních docela spokojen.

Luigi1
28.04.2023 3 z 5

Tak to se Felixovi moc nepovedlo

kokrokr
01.10.2020 3 z 5

Dávám tři a půl bodu. Kniha dokáže zaujmout a dobře se čte.

Mystifica
22.08.2020 3 z 5

Klasická francisovka. Oddechová detektivka, která se dá přečíst za den nebo dva, odehrává se v dostihovém prostředí - tentokrat částečně a obsahuje romantickou dějovou linii. K dobru lze přičíst to , že jsem do posledních stránek nevěděla kdo je vrahem.

jprst
19.05.2020 3 z 5

Jedna z autorových slabších knih, taková směsice, kde je dostihové prostředí spíše jen okrajové, nechybí ani prvky červené knihovny a hlavní hrdina je prostě nezničitelný. Nicméně spád to má a určitou míru napětí také.

Jara 56
23.02.2018 4 z 5

U me dobrý, ba co dím víc než dobrý, líbilo se mě a s klidným svědomím doporučuji přečíst, kdo má tento žánr rád.

elcapitano
15.09.2017 3 z 5

Takové nějaké napůl: celkem akční, čtivé, z dostihového prostředí (jak jinak, že?) Ale nějak moc postav, děj se najednou nečekaně rozkošatěl mezi dva příběhy, postupně jsem se trochu ztrácel kdo a proč...
Navíc si úplně nepotrpím na prvoplánové rekvizity, takže bývalý příslušník afghánských speciálních sil v hlavní roli, soukromé tryskáče a dědička miliardového impéria v poslední třetině knihy?

Disease
30.08.2017 4 z 5

Zpočátku mi to přišlo tak nějak průměrné a víceméně recyklované téma ze starších knih tatíka, ale rozuzlení to přece jen zvedlo.

AlčaVaca
23.07.2017 5 z 5

Prostě "Francisovka", nezklamala :-)

vysypanel
19.03.2017 5 z 5

Výborná kniha - geny se nezapřou :-) Přečetl jsem za pár dní, i když jsem si ji zaevidoval už dávno. Vcelku napínavě napsané. Doporučuji

KikinkaV
26.02.2017 3 z 5

Moje první Francisovka a doufám, že ne poslední, ale také doufám, že ani nejlepší... Příjemná oddychová detektivka u které se bohužel téma dostihů jaksi ztratilo...

rm
18.02.2017 5 z 5

No, tak mě se to líbilo

raty
04.01.2017 4 z 5

Nekomplikované, příjemně odpočinkové čtení, které zabaví a pobaví. Jediné co mi nesedlo je let letadlem, hrátky v posteli a potápění tři týdny po operaci třinácti bodných ran, proříznutých střev a aorty. Jestli to v Anglii takhle funguje, tak klobouk dolů před jejich zdravotnictvím :-).

Danuše7
01.12.2016

Nádhera, těším se na další knihu. Francisové to maji v genech.

MajkaCZ
02.11.2016 2 z 5

Podle mě nejslabší Francisův román. Doufám, že další bude lepší.

Hella
20.10.2016 2 z 5

Mám sice slabost pro oba Francise, ale tohle byl takový slabší odvar lepších časů. První půlka dejme tomu, tam se ještě semtam nějaký kůň či dostih vyskytl, ale v druhé polovině jsem se v podstatě totálně ztratila v britských daňových předpisech ve vztahu k britským ne/rezidentům a opravdu, ale fakt :-) mě předložená zápletka nebavila.

Schonecke69
07.09.2016 5 z 5

Francise budu číst pořád :-)

čef
15.08.2016 5 z 5

A stejně si přečtu každou další francisovku i když ty první od táty byly o dost lepší a téma koňských dostihů je pro mne téměř vyčerpané. Samotná četba těchto knížek je totiž tak příjemná, bez zádrhelů a zbytečných obav!

alzbeta4340
16.07.2016 5 z 5

Za mě absolutní spokojenost. Velmi dobře se to četlo, byla to taková typická "Francisovka", včetně podrobných popisů, kterým vlakem hlavní hrdina cestuje. Závěr se mi líbil, také budu ráda, když se s Jeffem ještě někdy potkáme v další knize.

Jana K
07.07.2016 5 z 5

Kniha se četla perfektně, příběh hezky ubíhal a ani na okamžik nenudil, stále se něco dělo. Pravdou je, že nakonec nabral trochu jiný spád (jak píše čtenářka v komentáři přede mnou), než se dalo očekávat, ale na kvalitě to rozhodně neubralo a nijak mi to nevadilo. Kniha se mi líbila určitě více než předcházející Ohrožení se stejným hrdinou.
Jeffa jsem si oblíbila, rozhodně bych nebyla proti, kdyby se opět objevil v některé z dalších Felixových knih, určitě by se mohl velmi dobře stát jeho Sidem Halleym.