Vyděrač

Vyšetřovatele BHA Jeffa Hinkleyho požádá o pomoc nejlepší steeplový jezdec současnosti Dave Swinton. Byť je přátelství mezi žokeji a vyšetřovateli krajně neobvyklé, oni dva jsou výjimkou a Jeff se tedy hned za Davem vydává na návštěvu. Než se však stačí dozvědět nějaké podrobnosti o tom, proč miláček národa vypustil závod, pokusí se Jeffa někdo zabít – a vše nasvědčuje tomu, že to byl právě Dave! O pár hodin později je ale hvězda sportovního nebe nalezena mrtvá. Noviny se plní palcovými titulky o sebevraždě a Jeff se pouští do případu, o kterém vlastně nic neví......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292041/vyderac-jcA-292041.jpg 3.943

Jeff Hinkley (2.)

Front Runner (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Jara 56

U me dobrý, ba co dím víc než dobrý, líbilo se mě a s klidným svědomím doporučuji přečíst, kdo má tento žánr rád.

elcapitano
15.09.2017

Takové nějaké napůl: celkem akční, čtivé, z dostihového prostředí (jak jinak, že?) Ale nějak moc postav, děj se najednou nečekaně rozkošatěl mezi dva příběhy, postupně jsem se trochu ztrácel kdo a proč...
Navíc si úplně nepotrpím na prvoplánové rekvizity, takže bývalý příslušník afghánských speciálních sil v hlavní roli, soukromé tryskáče a dědička miliardového impéria v poslední třetině knihy?

Disease
30.08.2017

Zpočátku mi to přišlo tak nějak průměrné a víceméně recyklované téma ze starších knih tatíka, ale rozuzlení to přece jen zvedlo.

AlčaVaca
23.07.2017

Prostě "Francisovka", nezklamala :-)

vysypanel
19.03.2017

Výborná kniha - geny se nezapřou :-) Přečetl jsem za pár dní, i když jsem si ji zaevidoval už dávno. Vcelku napínavě napsané. Doporučuji

KikinkaV
26.02.2017

Moje první Francisovka a doufám, že ne poslední, ale také doufám, že ani nejlepší... Příjemná oddychová detektivka u které se bohužel téma dostihů jaksi ztratilo...

rm
18.02.2017

No, tak mě se to líbilo

raty
04.01.2017

Nekomplikované, příjemně odpočinkové čtení, které zabaví a pobaví. Jediné co mi nesedlo je let letadlem, hrátky v posteli a potápění tři týdny po operaci třinácti bodných ran, proříznutých střev a aorty. Jestli to v Anglii takhle funguje, tak klobouk dolů před jejich zdravotnictvím :-).

Danuše7
01.12.2016

Nádhera, těším se na další knihu. Francisové to maji v genech.

MajkaCZ
02.11.2016

Podle mě nejslabší Francisův román. Doufám, že další bude lepší.

Hella
20.10.2016

Mám sice slabost pro oba Francise, ale tohle byl takový slabší odvar lepších časů. První půlka dejme tomu, tam se ještě semtam nějaký kůň či dostih vyskytl, ale v druhé polovině jsem se v podstatě totálně ztratila v britských daňových předpisech ve vztahu k britským ne/rezidentům a opravdu, ale fakt :-) mě předložená zápletka nebavila.

Schonecke69
07.09.2016

Francise budu číst pořád :-)

čef
15.08.2016

A stejně si přečtu každou další francisovku i když ty první od táty byly o dost lepší a téma koňských dostihů je pro mne téměř vyčerpané. Samotná četba těchto knížek je totiž tak příjemná, bez zádrhelů a zbytečných obav!

alzbeta4340
16.07.2016

Za mě absolutní spokojenost. Velmi dobře se to četlo, byla to taková typická "Francisovka", včetně podrobných popisů, kterým vlakem hlavní hrdina cestuje. Závěr se mi líbil, také budu ráda, když se s Jeffem ještě někdy potkáme v další knize.

Jana K
07.07.2016

Kniha se četla perfektně, příběh hezky ubíhal a ani na okamžik nenudil, stále se něco dělo. Pravdou je, že nakonec nabral trochu jiný spád (jak píše čtenářka v komentáři přede mnou), než se dalo očekávat, ale na kvalitě to rozhodně neubralo a nijak mi to nevadilo. Kniha se mi líbila určitě více než předcházející Ohrožení se stejným hrdinou.
Jeffa jsem si oblíbila, rozhodně bych nebyla proti, kdyby se opět objevil v některé z dalších Felixových knih, určitě by se mohl velmi dobře stát jeho Sidem Halleym.

mala49
19.06.2016

Tak nevím.
Dočetla jsem, ale jsem z toho docela rozpačitá.
Začátek dobrý, skoro jako za časů pana otce. Dostihy, spousta koní a lidí kolem nich, dost slušná zápletka.
Ale pak to nabralo směr až nepochopitelný a konec s celým příběhem prakticky nesouvisející, jen rozuzlení odbyto na jedné stránce.
Ty předchozí knihy celkem šly, ale tohle byl docela tvrdý náraz.

dostihy detektivky

Felix Francis