Výchova dívek v Čechách

Výchova dívek v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31892/bmid_vychova-divek-v-cechach-cbO-31892.png 3 1376 127

Mladý učitel Oskar je na tom finančně bídně, a tak přijme doučování dcery milionáře Krále. Dvacetiletá kráska Beata má potíže se světem i sama se sebou. Život učitele se mění v milostné šílenství a zběsilé kličkování mezi milenkou, manželkou a dcerou.

Vernika
27.09.2011 2 z 5

Knížka mě docela zklamala, čte se sice rychle, ale nic moc...

e-Lisbeth
25.07.2011 4 z 5

Knihu jsem četla před lety a v podstatě se mi líbila. O jiných dílech tohoto autora to bohužel napsat nemohu.

WEIL
26.06.2011 2 z 5

Něco je nepřesvědčivé, něco ujde.
Film se mi líbí víc, až na zcela bezduchou postavu manželky, kterou hraje Vilma Cibulková.

knedlik
16.05.2011 1 z 5

Zařekla jsem se, že už žádnou Vieweghovu knihu do rukou nevezmu, abych si nezkazila dojem z Báječných let pod psa. Ale jak to tak bývá, člověk namísto aby se učil, tak dělá všechno možné. A ve fázi, kdy už jsem měla uklizený celý dům a dokonce i umyté všechny toalety, jsem si řekla, že když už nám tu knihu k tomu časopisu vnutili, tak že si ji teda přečtu a třeba usoudím že autorovi křivdím. Přečetla jsem si... a nekřivdila jsem mu ani trošku a v ničem. Výchova dívek v Čechách je nejen nudná, ale navíc neustálým vměšováním citatů a jiných mouder i příšerně otravná, ač si z toho sám autor dělá místy "legraci". Děj o ničem, charakterizace postav veskrze žádná, vtipných poznámek pomálu. Nikdy už podobnou hloupost neudělám.

happy-smile
28.11.2010 2 z 5

Tak už vím, proč ta knížka stála jenom 29 Kč, a nevím, proč je u nás Viewegh tak oblíbený. Byla jsem na tohoto v současnosti oblíbeného českého autora hodně zvědavá, stejně tak hodně jsem potom byla i zklamaná. Viewegh píše takovým hodně jednoduchým stylem, který mě dost nudil, stejně jako příběh. Těšila jsem se aspoň na rozuzlení, které ale bylo odbyto na dvou stránkách, takže mi připadla celá knížka absolutně o ničem... rozhodně nedoporučuju.

Alix
30.11.-0001 1 z 5

První a poslední kniha, kterou jsem od Viewegha přečetla. Nelíbí se mi jeho styl, nelíbí se mi příběh a film už taky nikdy nemusím vidět. Omlouvám se příznivcům, ale nic s tím nenadělám.

misssicccka
30.11.-0001 4 z 5

Výborný film, výborná knížka :)