Východ měsíce

Východ měsíce https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536376/bmid_vychod-mesice-661aba0ea76db.jpg 4 37 8

Ostrodráp a jeho společníci jsou právě v polovině své strastiplné výpravy. Loučí se s Půlnocí a vydávají se na cestu zpět do lesa, aby svým klanům vyřídili, jak se mohou zachránit před zkázou. Jenže ve skalách na ně číhá smrtící nebezpečí Dostanou se všichni v pořádku domů?

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Albatros (ČR)

Moonrise , 2005

E-liška2013
26.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Moc hezká knížka. Proč umřela zrovna Pírka? Ta by byla šťasná s Vránkem

Knihomolka223
27.04.2021 5 z 5

Boží! Napínavý, možná někdy i trošku smutný, ale skvělý příběh. Moje oblíbená série.

Lusa
27.02.2021 5 z 5

Druhý díl opravdu napínavý a zajímavý, pomalu se to začíná rozjíždět.

Knihomolka_M
16.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Tenhle díl byl takový... nezajímavý. Popravdě, hrdinové druhé série mi moc k srdéčku nepřirostli - rádoby determined Ostrodráp, malá otravná Veveruška (i když ta se zlepšila), clever and nevýrazná Pírka, true determined Zlatuška. Vránek mi přišel jako dost otravný, ale pochopitelný kocour a cítila jsem s ním. Postava Hroma mi úplně nesedí i přes jeho originální, neuvěřitelný charakter, který nás doprovází celou knihou. Jako hej, to vážně?! Už od začátku pozorný nebo alespoň trochu chytrý čtenář ví, že stříbřitá kočka je Pírka. (Nebo nevím, kdykoli si ji představím, tak v ní vidím Stříbrnku... a Hrom mi zní zase jako srst barvy asfaltu. Sorry, ale to, že máš mokrou srst, ti opravdu nezmění její barvu. Z biologie mám dvojku a žádnou kočku nemám, ale tohle ví každej.)
Nemám nejmenší tušení, která z Hunterek tuhle knihu psala, ale moc práce si s ní nedala. Je to zdlouhavé, utahané, troufám si říct, že i nudné...
Ale hej, cheer up! Protože minimálně já mám v sobě stále naději, že se série začne vyvíjet lépe a vlastně mě dost zajímá, jak to dopadne, tak rating nedám tak hrozný. Koneckonců, bylo to příjemné, pohodové čtení a autorka dokáže přece jen trochu pracovat s napětím.

6591
03.12.2020 1 z 5

Nejprve jsem se ke čtení musela nutit, popravdě tato kniha není jednou z tich na které jsem dostala závislost a musela ji pořád číst bez přestání až do konce.... ALE asi po 200 stranách mě tam zaujalo něco kdy jsem se ktomu čtení nemusela tak nutit. Popravdě nedoporučuju.
Ta první * je za obálku, jako skoro u všech knih této i minulé série je překlásná
Tu druhou * berte jen jako půlku hvězdy. Důvod druhé * je to že mi příjde že si to jednu nezaslouží...

Bára2003
05.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Opět perfektní díl už se moc těším na další díl, bohužel si budu muset dlouho počkat.
Možná SPOILER
Bylo mi moc líto Pírky, a chudák Vránekk moc jsem jim jejich lásku přála. A co se týče ostatních klanů a dění v táboře Hromových z toho jsem měla smíšené pocity...

Netopýr_5
29.08.2020 5 z 5

Kniha splinla má očekávání z předchozích příběhů. Příběh gradoval až do konce knihy. Z určitého pohledu je obsah této knihy neuzavřený a vybízí tudíž ke čtení dalšího dílu. Bohužel Albatros má tendence vydávat knihy z této série v delších časových intervalech, což je určitě škoda.

Dorota09
27.08.2020 5 z 5

Super kniha, autor ukončí knihu v tom nenapínavějším už se těším na další díl jen mě štve, že vždy musím čekat půl roku na překlad dalšího dílu.

Erin Hunter
americká