Všemi dary obdarovaná

Všemi dary obdarovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295704/bmid_vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4 555 152

Všemi dary obdarovaná série

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Host

The Girl With All The Gifts , 2014

juliesze
28.06.2022 3 z 5

Takový milý postapokalyptický příběh o dívce. Je to zaručený úspěch, když autor vloží do těžkého tématu děti - prtože na nich si dá z mnoha věcí udělat trochu srandu. Moc se mi líbil začátek a odhalování, že Melanie je také jiná. Povedené, i zajímavě zamotané. Na mě akorát moc otevřený konec.

Sanmark
27.05.2022 5 z 5

Velké příjemné překvapení. Živé postavy, zajímavý nápad, skvělé "řešení" "konce". ;-)
Těšila jsem se na čtení, a na další díl.

laura
03.05.2022 5 z 5

Ne každý, kdo vypadá jako člověk, člověk je...

Nevšední, drsné, krvavé, hrůzné... Ale také velmi překvapivé. Nabité emocemi, krutou pravdou, adrenalinem, odvahou i šílenstvím. Beznadějné a přece se špetkou naděje v jedné křehké, dětské duši...

Hned v jedné z prvních kapitol jsem si myslela, že už vím, proč se kniha jmenuje Všemi dary obdarovaná. Ale vlastně jsem to skutečně pochopila až na konci. Proč tenhle název. Proč tahle dívka. Proč Melanie...

Proč právě ona a ne někdo jiný. Dívka s duší dítěte, odhodláním ženy a odvahou a čestností vojáka.

Příběh je zpočátku pomalejší, ale brzy nabere spád, napětí se dá krájet a čtenář do poslední chvíle netuší, jak to skončí. S nadějí - nebo bez naděje?

Je to jako kdyby se Bůh nikdy ani neobtěžoval...

evilunicorn
11.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělé.Tyhle post/apo/zombie/horory mohou málokdy nabídnout něco nového do žánru, ale téhle knize se to povedlo.Asi nejvíc bych vyzvedl charaktery postav.. Každý má pro své jednání nějaké pohnutky a všechny postavy působí hodnověrně.Nápad z houbou mi přijde úžasný,stejně tak jako její evoluce, ať už v případě Melanie, nebo plodů..Násilí je tu taky docela dost, ale není to prvoplánové,vždy příběh posune dál.
P. S. Podle téhle knihy byl natočen i film, ale ten knize (jak už to tak bývá) nesahá ani po kotníky.

snimcibdim
06.02.2022 3 z 5

Nevšední příběh se zajímavým námětem, který bych na pomyslné poličce šoupla někam do sousedství s Dnem triffidů.
Podáno lehce stravitelnou formou, což je klad i zápor zároveň - nemohu se zbavit dojmu, že to je materiál, z kterého šlo dostat mnohem mnohem víc.

Charmedka
05.02.2022 3 z 5

Asi si to se zombie tématem protiřečí, ale kniha je miloučká, kapitoly vyprávěné z pohledé desetileté Melanie jsou nevinné, navíc děvčátko je hodně vnímavé, chytré a citlivé a bohužel za mě je to asi jedné plus knihy, teda ještě originální námět.

Já čekala více, mnohem více. Obtížně jsem se knihou prokousávala, do čtení jsem se nutila, protože mě to zkrátka nebavilo. Na mě málo akce, málo vypjatých situací a chyběl mi vyloženě nějaký ten wow efekt.

Gi0rgi0
13.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Jen taková poznámka na úvod - název knihy může trochu zavádět a moc nenapovídá, o čem to vlastně je - jeho význam pochopíme později. Na pozadí příběhu malé Melanie sledujeme zhroucení civilizace, zaviněné epidemií cizopasné houby. Lidstvo se zoufale snaží najít vakcínu, a to za každou cenu. Na vojenské základně jsou v přísných podmínkách drženy děti, které nákaze dokáží vzdorovat, a vědecký tým na nich provádí nelidské pokusy. Melánie si svůj předchozí život nepamatuje a okolní svět zná jen z vyprávění svých učitelů. Musí se vyrovnat s rozporuplnými pocity, které v ní způsobují nákaza (pudová chuť na lidské maso) a běžné lidské city, zvláště pak náklonnost k slečně Justineauové. Shodou okolností se nesourodá pětice lidí zachrání při napadení vojenské základny vetešáky a pokuší se zničeným světem, plným krvežíznivých nakažených monster - hladovců, projít až do Majáku, poslední baště civilizace. Lidstvu moc šancí nezbývá, ale v závěru přece jen svitne jistá naděje, víc neprozradím. Četlo se mi to velice dobře.

Nikusha
17.12.2021 4 z 5

Dlouho jsem knihu přehlížela a pak jsem se do ní pustila. Vůbec jsem netušila, že je to zombie postapo. A musím říct, že mě to fakt vtáhlo. Dobře popsané nechutnosti a příjemně děsivé scény. Závěr k zamyšlení. Ale byl tam nějaký rušivý element. Asi ta doktorka. Ale celkově vzato dobrá četba.

marra82
03.09.2021

Překvapení... od začátku, až vlastně do konce. Ten konec no... nevím. Prostě překvapení. Zároveň ale dost čtivé, tak nějak "hladce průchodné", to napětí, strach, emoce, umě vázané na vesměs dobře napsané postavy.

evineckY
31.08.2021 3 z 5

Není to zrovna můj šálek kávy, ale přesto jsem ji doposlouchala.

allart
16.05.2021 4 z 5

Nemôžem povedať, že ma kniha ohúrila, ale bolo to celkom zaujímavé. Spočiatku sa to trochu ťažkopádne rozbiehalo, naproti tomu bol záver excelentný. Chýbalo mi viac opisu príčiny nákazy. Keď Melanie prvýkrát odlákala hladovcov, pripomenulo mi to film s podobnou tematikou, akurát sa to odohrávalo v nejakej starej opustenej priemyselnej zóne, neviem či to bol film podľa tejto knihy, ani názov filmu si nepamätám. Každopádne námet bol dobrý.

hanzmb
12.05.2021 4 z 5

Dost špatně se mi tato kniha zařazuje. Je taková širokospektrální. Máte tam sci-fi základ, hororový průběh a vizionářský závěr. Navíc ten horor je průběžně uhlazován kvantem citů. Pomalu každý si přijde na své. Co mi nesedí jsou věci logického charakteru. Hrdinka z jednoduchého dítěte během 3 dnů dospěje pomalu do stádia génia. A anotace na 2. díl vůbec nenavazuje na závěr prvního.

Alma-Nacida
26.04.2021 5 z 5

To bylo nad očekávání dobré čtení, velmi uvěřitelně zpracovaný nápad, myšlenka se logicky rozvíjí a závěr je překvapivý. Z děje mi teda běhal mráz po zádech... ale troufám si pustit se rovnou do dalšího dílu.

Pavlína79
21.03.2021 5 z 5

pěkné - myšlenka, zápletka, hlavní hrdinové, ale ten konec má extra hvězdičku

Arev122
10.03.2021 5 z 5

Pěkné sci-fi čtení, děj od počátku zajímavý a napínavý, hlavní hrdinové sympatičtí. Moc se mi to líbilo.

Arwen777
19.02.2021 4 z 5

Milá postapo hororová variace na Živé mrtvé. A proč milá? Protože hlavní hrdinkou je malá, chytrá, bezbranná holčička, která s nadšením vsakuje učení, kterého se jí na uzavřené vojenské základně dostává, a nás dostává svým vnímavým pohledem na svět a přirovnáními k příběhům, o kterých se dozvídá od své učitelky. Až později zjistíme, že zas až tolik bezbranná není, ale to už nás má omotané kolem prstu.
Výborný tah od autora... v podstatě hororový příběh zjemněný napůl záporáckou hlavní hrdinkou, které ale musíte držet pěsti. Skvělé popsání světa, včetně příčiny katastrofy a velice překvapivý konec. Dobré vykreslení postav, jejich vývoj a pro nás námět k zamyšlení, jak bychom se chovali my. Občas jsou v knize i drsnější scény, ale z mého pohledu nijak přehnaně.
Za mě má tato kniha velké kouzlo, byla pro mě velkým příjemným překvapením.
A navíc velice dobře zpracována jako audiokniha.
Doporučuji všem, kteří mají chuť vybočit ze svých zajetých kolejí a zkusit něco odlišného.

Kočičáci
22.11.2020 4 z 5

Jak já jsem celou dobu tomu malému hladovčeti Melanii držela palce! Skvěle vymyšlené to bylo, napínavé jak hrom a výborně se to četlo. Musím přiznat, že postapo žánr a zombíky cíleně nevyhledávám, ale tady jsem ráda, že jsem udělala výjimku a rozšířila si své čtenářské obzory. Zklamáni určitě nebudete a já zkusím i další díl.
PS: Jen ty chyby! :-(

malpet
19.11.2020 5 z 5

Takhle si představuju dobrou sci-fi postapo knihu.
Uvěřitelný důvod nákazy, pěkně vyvedené reálie rozpadajícího se starého světa. Pár hlavních postav, které člověk stačí sledovat aniž by se musel vracet a ověřovat si kdo je vlastně kdo a co v té knize vůbec dělá. Svižný děj, co pěkně odsýpá. A závěr knihy...
Za mně 5 hvězdiček plus další za pěkně načtenou audioknihu :-)

Netti
01.11.2020 5 z 5

Moje první postapo se zombie a líbila se mi opravdu hodně. A ten závěr?! Wow!

Natali.159
28.09.2020 4 z 5

Čtivě psaná kniha, zajímavé zakončení knihy..