Všemi dary obdarovaná

Všemi dary obdarovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295704/bmid_vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4 556 152

Všemi dary obdarovaná série

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Host

The Girl With All The Gifts , 2014

NikaMirka
04.12.2016 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a nějak nemám slov. Nejhorší je ten přetrvávající pocit strachu, protože vše v příběhu nemusí být zas až takové sci-fi. Jednou k něčemu podobnému opravdu může dojít, vzhledem k tomu, že smrtící parazazit opravdu esistuje . Čekala jsem jiný konec, ale asi nereálný, protože příběh od začátku nemohl spět k jinému konci, než k jakému dospěl.

leny.wood
04.12.2016 5 z 5

Jedním slovem - dokonalost! Skvěle propracované postavy, vývoj vzájemných vztahů. Rozhodně nic po slabé povahy, protože lidské maso je tu skloňováno velice často a v ne příliš lichotivých situacích. Žít ve světě, kde převládá parazit ovládající lidská těla, jejichž jediný cíl je vás sežrat? Díky, nechci. Ale číst o tom, fascinující. Jen do toho!

FloretFiction
01.12.2016 5 z 5

Proč zachraňovat všechny ty lidi? Proč nevzít HOUBU, nesmazat tu špinavou tabuli... a nezačít od začátku? Originální, inteligentní, dokonalé.
PS: Na You Tube lze dohledat: Cordyceps: attack of the killer fungi - Planet Earth Attenborough BBC wildlife. Doporučuji také: Zombie Snails | World's Deadliest... protože zombie jsou skuteční.

Barbarka_CZ
29.11.2016 5 z 5

Velmi originální. Po Apokalypse Z jsem si myslela, že už nemůže přijít na poli zombie apokalypsy nic lepšího, ale tahle kniha mi ukázala, že jsem se mýlila. Naštěstí. Všemi dary obdarovanou jsem vyhrála v soutěži, sama bych si ji asi nevybrala, resp. bych si jí na pultech knihkupectví nevšimla. Což by byla chyba! Líbilo se mi střídání pohledů jednotlivých postav, bylo plynulé a napomohlo tomu, aby se člověk lépe vžil do každého jednotlivého hrdiny. Stejně tak jsem si obrovsky oblíbila hlavní hrdinku, byť vlastně patřila "na tu špatnou" stranu. Zdánlivě. A ten konec! Hrůzu nahánějící a nadějný zároveň. Za mě rozhodně pět hvězdiček.

trudoš
24.11.2016 4 z 5

Britské prostředí a originální pojetí zombie apokalypsy, to jsou dva faktory, kterými si mě Všemi dary obdarovaná získala už po třiceti stranách. Připočtu-li k tomu množství skvěle zpracovaných hororových scén, jež stejnou měrou ctí klasiku, jako přinášejí do žánru něco nového, a povedenou závěrečnou pointu (i když hodící se spíše k původní povídce), nedivte se mi prosím, že jsem si knihu užil se vším všudy.
Úspěšný komiksový scenárista Mike Carey, skrývající se pod pseudonymem, si zase jednou zkusil něco nového. A jak je jeho dobrým zvykem, opět mu to šlape na jedničku. Sice lehce přestřelil počet stran v rámci poměrně jednoduché zápletky, ale zdárně to vynahradil divokým tempem vyprávění a naprosto dokonalými hrdiny. V tomhle ohledu vsadil na lety prověřené stereotypy (mrcha, strašpytel, morous, světice a naivka), s jejichž pomocí průběžně mění charakter náhledu na probíhající události. Vznikla tak svižná postkatastrofická road movie, nemající v současnosti plnohodnotnou konkurenci.

Sorrow
19.11.2016 4 z 5

Tahle knížka je prostě famózně vybalancovaná - skvělý děj, perfektní hlavní hrdinové, dostatek (ale zase ne přespříliš) akčních scén a co mě překvapilo možná nejvíc, vynikající styl. Rozhodně doporučuji! Dneska bych dala klidně 4,5

laepus
10.11.2016 5 z 5

Ale jo, nakonec dám všech pět. Je to výborné čtení s fantastickou gradací v závěru a z úplného konce pak musí spadnout čelist. Parádně zvládnuté rozložení kapitol mezi jednotlivé postavy, kdy je děj pokaždé nazírán skrze jinou postavu - cynický Parks, nezkušený Gallagher, přecitlivělá Justineaová nebo vědecky suchá Caldwellová a do toho Melanie, kterou si i přes její "touhu" po lidech musíte zamilovat. Trochu mi to tou apokalypsou a ohrožením ze strany "přírody" připomnělo Den trifidů, což beru pro tuto knížku jako velkou poctu.

ElisR1
08.11.2016 5 z 5

Nakonec se z knihy vyklubalo příjemné překvapení. Sice jsem si chvíli musela zvykat na styl, kterým je kniha napsaná, ale celkově ji můžu jedině doporučit.

katyka
03.11.2016 5 z 5

Nádherne ponurá, napínavá a krvavá záležitosť s neodolateľnou hlavnou hrdinkou, ktorú si obľúbite, aj keď má trochu neštandardné stravovacie návyky. Zlupla som ju za dva večery, pretože sa naozaj nedalo odtrhnúť. Vďaka skvelej atmosfére, filozofickému podtextu a hlbokému pochopeniu ľudí a ich reakcií sa pre mňa táto kniha radí medzi to najlepšie zo žánru.

tlllk
25.10.2016 5 z 5

kniha je prudko návyková, niečo medzi Dňom Trifidov a Resident Evil. Samotná myšlienka nie je veľmi originálna. ale malo to hlavu a pätu, kniha mala spád a hlavné postavy charakter. Ako audioknihu som ju zlupol za jeden a pol dňa.

Dragell
23.10.2016 4 z 5

Kniha nás přenáší do nemilostivé budoucnosti - postapokalyptického světa, který vnímáme skrze několika pohledů – od malé holčičky, která vnější svět nezná, přes doktorku toužící po vysvětlení, po vojáka hlídajícího bezpečnost civilistů. Co pro nás znamená život a jaké jsou v té chvíli naše hranice, za které dokážeme zajít?

Lenka.Vílka
21.10.2016 5 z 5

5/5...víc v záložce Recenze...