Všemi dary obdarovaná

Všemi dary obdarovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295704/bmid_vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4 555 152

Všemi dary obdarovaná série

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Host

The Girl With All The Gifts , 2014

Janadvorackova
11.04.2017 5 z 5

Jsem spokojená. Žádná klasická zombie honička ve stylu: "tady je tlupa, tak ji pobijem a pak se schováme, protože děláme kravál a přižene se sem další." Tohle mi nevadí v jednom konkrétním zombie seriálu, u něhož se dají ještě k tomu provádět třebas i nějaké ty domácí práce, ale v knize na tohle téma by mě to štvalo.

Příběh jsem slyšela a zapůsobil tím snad ještě lépe, než kdybych četla. Každá z důležitých postav "má svůj hlas," a některé až nebezpečně moc přemýšlejí. Hlavně zvláštní nemrtvá Melánie, původně odchycena k výzkumu prováděném na vojenské základně.

Poměrně rychle se v příběhu dostaneme od pobytu v cele a popisů běžného dne a vyučování - ano, i nemrtvé děti chodí do školy, k toulání krajinou, návštěvě města (postrachu uprchlíků před zombíky) a i na nějaké ty honičky a hledání potravy všeho druhu dojde.
Jak už to tak ale bývá, věci se zkomplikují a časem je většinou nutné se přesunout jinam. Jenomže v okolí číhají hladovci, cíl je daleko a Melanie se občas musí nakrmit.

Mimochodem, ta pasáž s kočičkou... to bylo hnusný :).

Jizi
09.04.2017 4 z 5

Páni. Teda jako: PÁNI! Jak je možné, že mi tenhle skvost tak dlouho unikal? Jistě, příběh postapokalyptické Pandory - malé, nemrtvé Melanie - lze číst jako zombie-horor, ale byla by to věčná škoda, navíc čtenář, jenž čeká hlavně drsné scény plné nechutností, bude nevyhnutelně zklamán. Všemi dary obdarovaná totiž navzdory tomu, že v ní vystupují zombíci a svět, který po sobě zanechá pandemie parazitické, vraždící houby, není vlastně vůbec knihou o zombících a světě po pandemii parazitické, vraždící houby. Je to především skvěle vystavěný, napínavý příběh o odlišnosti, o tom, že se vždycky vyplatí investovat do druhých a důvěřovat, že je lepší pomáhat a že v boji o přežití jsou okamžiky (a není jich málo), kdy není možné říct, kdo má pravdu a co je správné, co je jen honba za ukojením ega a co otázka vyššího principu a co (a kdo) všechno by za onen vyšší cíl měl (a musí) být obětován. Je to kniha plná perfektní logické imaginace, jejíž závěr je třešničkou na dortu (přiznávám, že jsem se celou dobu bála, jak to dopadne, protože nejednu dobře rozehranou dystopii, sci-fi a fantasy pohřbil naprosto debilní konec). Všechny postavy jsou kouzelně živé, zdařile budovaná atmosféra vás nutí neustále pokračovat v cestě vyprávěním, stejně jako Hladovci ústřední skupinku troskami Anglie. Výborný překlad a skvělá interpretace Kláry Sedláčkové Oltové, Dany Černé a Vasila Fridricha dělají z audioverze lahůdku, která vás i přes maskovák bude sakra přitahovat.

Princezna22
25.03.2017 5 z 5

Melanii jsem si strasbe oblíbila, i když byla zla ( byla svým způsobem i hodná,jak se to vezme) .. Nebylo zde použito názvu,jako zombie což,nevím zda nebyla chyba u překladatele ( ale název typu hlodavec, mě děsně rozesmál), zombiky mám prostě ráda a jedné scény v knize mi ještě teď mrazí na zádech. Pro mě maximální spokojenost,kord když jsem se dozvěděla, že je film... Knižní podoby jsem se nebála, ale určitě na obrazovce, či v kině ( pokud to bude v ČR) se budu u tohohle příběhu maximálně bát!! Jsem nadšená.... :-)

barlow
06.03.2017 5 z 5

Napínavá postapo, která se čte jedním dechem. Vcítit se do zvláštní holčičky s podivnými stravovacími návyky bylo více než snadné. Navíc musím pochválit autora za jeho invenci, protože každá kapitola je psána jiným jazykem podle toho, kdo je hlavním hybatelem dané části. Jednorázovka na víkend.

GingerOne
03.03.2017 2 z 5

Na základě recenzí tady i jinde jsem po knize sáhla a čekala jsem vlastně něco trochu jiného, než jsem dostala. Příběh byl čtivý, ale nijak zvlášť mě nepohltil, žádného hrdinu jsem si nedokázala tak úplně oblíbit a námět mi připadal místy prostě dávno vyčerpaný. Bohužel ani konec pro mě nebyl překvapivý, protože jsem ho uhodla hned na začátku knihy. Není to poprvé, co jsem se setkala s příběhem s podobným rozuzlením (knihy, filmy, seriály), takže mi to připadalo přirozené. Nakonec mě vlastně nic moc nepopohánělo knihu číst, ale dočetla jsem a na odreagování asi dobré, ale mně nic nového nepřinesla a brzy na ni zapomenu.

Márinka
21.02.2017 5 z 5

Recenze: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/kdyz-konec-znamena-zacatek-7420

cukrovka
19.02.2017 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha. Střídání pohledů jednotlivých postav pomohlo lépe se vžít do jejich vnímání situace. A hlavní hrdinka Melanie ač patřila určitým způsobem k těm zlým, byla úžasná.
Konec je pro lidstvo hrůzný i nadějný zároveň. Nic už nebude stejné.

sonycat
18.02.2017 4 z 5

Vyborna kniha. Jedna z tych, co vas nutia zrychlene obracat a hltat stranku za strankou, aby ste sa uz dozvedeli ako to dopadne a zaroven lutujete, ze ju este stale necitate, ze nema aspon 1000 stran...pekne chvile som stravila s Melaniou, jej milovanou ucitelkou, so serzom Parksom a zvyskom nepocetneho ansablu..hm, teraz co citat? Knih ( a kvalitnych) so zombie tematikou vela nie je...Apokalypsa Z, Svetova vojna Z su uz davno precitane na policke a teraz ktoru citat? :). Mate niekto radu? ;)

Rinoa18
31.01.2017 5 z 5

Surový příběh z postapokalyptické budoucnosti, v níž se z nakažených lidí stala monstra libující si na mase těch zdravých. A že už jich zbývá jenom hrstka. Děj příběhu má spád, těžko se od něj odtrhnete, a ačkoliv popisuje něco, co se nestalo a pravděpodobně ani nikdy nestane, je až nepříjemně životně realistický. Zvlášť konec mě dost rozsekal. Všem, kteří si na podobných příbězích libují, vřele doporučuji.

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Při výběru této knihy jsem si nebyla úplně jistá tím, co od ní mohu očekávat. A teď po poslední stránce, po přečtení posledního slova můžu říct, že se mi líbila a jsem ráda, že jsem po ní sáhla :-) Celou dobu jsem uvažovala, jak to celé může skončit, ale pointu jsem neuhádla ani zdaleka. A přitom byla ve své jednoduchosti a holé, nemilosrdné logice jedinou možnou.
Pokud máte rádi příběhy, které v extrémních podmínkách ukazují, jak snadno se může rozostřit hranice mezi bytím a nebytím člověkem, sáhněte po této knize.
Přečtěte si příběh o holčičce Melanii, která by se raději jmenovala Pandora. Ponořte se do vyprávění o hladovčátku, které nakonec otevřelo svou vlastní "Pandořinu skříňku" - ale ne z marnivé a neodolatelné zvědavosti - nýbrž proto, aby na troskách starého světa dalo vzniknout světu novému.

rybizka
28.01.2017 5 z 5

Výborná dystopie,propracovaný děj i charaktery postav. Zas trochu jiný pohled na zombie. Od začátku čtivé a poutavé,celý děj se nese v ponuré atmosféře. Nečekaný a uvěřitelný konec.

Pigface
26.01.2017 5 z 5

Knihu jsem bral do ruky jako jednu z mnoha, se zvědavostí, co na ní všichni vidí. To jsem pochopil už po několika stránkách. Excelentně napsaná "roadstory"! Nic není v příběhu napsáno nudně, nic zbytečně. Mnohokrát použitý a možná i trochu devalvovaný námět je v knize podán čtivou a především uvěřitelnou formou až z něj nejednou zamrazí a vy si řeknete sakra proč by ne? Příběh se skládá rychle jak kostky z Lega. Když je stavebnice pohromadě, skoro jste smutní, že je hotovo. A to doslova.

Pavlína67
25.01.2017 5 z 5

Dobře napsaný příběh, napínavý, zvlášť ke konci. To jsem hltala jednu stranu za druhou, abych zjistila, jak to všechno dopadne. Každá z hlavních postav knihy mi měla co říct a se všemi jsem se loučila nerada, jak postupně odcházely. Závěr mě přímo nadchl... naděje na obnovení světa byla vložena do rukou dětí a jejich učitelky. A to tak dobré, že v Melanii vzbudila touhu po poznání, chuť se učit a dívenka při své inteligenci pak už snadno propojila teorii s praxí a zvládla všechno pochopit a vyřešit. A hlavně - měla ji ráda. A Melanie ji. Proto ta malá dokázala překonat sama sebe, svůj hlad...
Myšlenka, že láska člověka k člověku je síla, která dává naději na záchranu světa, to už jsem někde četla..., i když hladovci a roboti... no, trochu rozdíl tu je :-)

bosorka
19.01.2017 4 z 5

Nejsem zcela cílová skupina, ale můžu říct, že mě tohle zombie road movie docela bavilo. Odsýpá to pěkně a je vcelku jasné, že vznikl i film, celý příběh má hodně filmovou konstrukci. Možná ale i trochu předvídatelnou, což z mého pohledu ubírá pár procent. Hodně bavila úvodní část, seznamování se světem po Kolapsu je zábavné a čte se jedním dechem. Trošinku drhla střední část, kde mě nečekalo nic překvapivého. Konec zase povedený a díky němu také dám 4*, i když optimálně bych hodnotila 70 %.

cace
16.01.2017 2 z 5

Začátek mě chytnul, ale nejsem na tenhle typ knih - odložila jsem v polovině. Jde o nápad, napětí, ale nic to nezanechá.

missana
12.01.2017 5 z 5

Jednoduché ale pěkně propracované čtení...a hlavně rychlé, velmi velmi rychlé :D Za dva dny bylo po všem :D Dlouho jsem něco nesfoukla takovým fofrem. Četlo se to samo.

Joges
08.01.2017 4 z 5

Zajímavý námět z dystopické budoucnosti, příjemný autorský styl, nápadité vyprávění příběhu prostřednictvím několika hlavních postav, vyvážený kontrast brutality a soucitu a nečekaný závěr dělají z knihy téměř povinnou četbu pro všechny fanoušky sci-fi, hororu a vyznavače zombie. Do zmíněné skupiny nepatřím, proto dávám jen čtyři hvězdy. Pominu li však averzi k tématu, musím uznat, že je kniha skutečně dobře napsaná.

anndy
27.12.2016 4 z 5

Zajímavé a napínavé čtení s ještě zajímavějším a pro mě neočekávaným koncem

JanaDor
17.12.2016 5 z 5

Kniha je originální, perfektně zpracovaná, nenašla jsem žádné hluché místo a závěr je zajímavou tečkou za příběhem. Je ponurý, ale prosvítá v něm i jiskřička světla. Kdo máte rádi dobře napsanou knihu s propracovanými postavami o budoucnosti, co by bylo kdyby, určitě si ji přečtěte.

Lokina
07.12.2016 5 z 5

Kniha má zvláštní styl psaní, který mě neustále nutil číst dál a dál. Měla jsem co dělat, abych se neustále neotáčela, jestli za mnou není hladovec. To britské ponuré prostředí dává knížce ještě víc strašidelnou atmosféru. Já jsem s knihou spokojená ;-)