Všemi dary obdarovaná

Všemi dary obdarovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295704/bmid_vsemi-dary-obdarovana-WJV-295704.jpg 4 556 152

Všemi dary obdarovaná série

Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou... Desetiletá Melanie žije spolu s dalšími dětmi na vojenské základně, kde se pod přísným dohledem vzdělává. Nadprůměrně inteligentní dívka miluje staré řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse, který hlídá děti jako dráb, nesnáší. Stejně jako doktorku Caldwellovou. Ale bez nich to asi nejde, když je základna obklopena zpustošenou krajinou, kde stejně jako ve zbytku země vládnou hladovci — kanibalistická monstra, jež při honu za lidským masem nic nezastaví. Základna je však napadena a Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi, doktorce Caldwellové a vojínu Gallagherovi se podaří utéct. Společně se vydávají na cestu do Majáku, posledního místa v Británii, které se podařilo od nákazy zachránit. Jenže budou Melanii v Majáku chtít, když ji v blízkosti lidí popadá zoufalý hlad, jaký ještě nezažila?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Host

The Girl With All The Gifts , 2014

karavela
18.10.2017 5 z 5

Velice čtivě napsaná kniha s netradiční,velmi sympatickou hlavní hrdinkou.

parvitas
17.10.2017 5 z 5

Prvé strany som čítala s teplotou, takže mi je jasné, že pozornosť nebola 100%, ale jednoducho stalo sa a všade som čítala „hlodavci“ (namiesto „hladovci”) a teda chvíľu (dosť dlhú) mi nebolo jasné, prečo sa pred nimi chránia plotom (jedine že by boli zmutovaní, všakáno) a tak pani učiteľka si nemôže ísť na lúku natrhať kvietky pre deti v špeciálnej škole, ehm, väzení... toľko moja chrípková dyslexia :)
A teraz niečo o knihe:
Je naozaj fajn, že som si nepamätala, o čom to má byť. :) Užila som si prekvapení presne v tých momentoch, kedy mali prísť a bolo to úžasné.
Skupina detí, sirôt, ktore majú taký tvrdý režim, ako žiadni iní väzni. Nevedia však o čo sú pripravené, pretože nič iné nepoznajú, a ak áno, tak len teoreticky a z obrázkov. Celé roky vidia len svoju izbu, sprchy a jedlo raz týždenne a v pondelky až piatky sú pripútané na kresle a vyučujú ich rôzni učitelia, či doktori. V soboty im hrá hudba celý deň, no nesmú sa inak dorozumievať medzi sebou. Prísna izolácia a preprava spútaných detí sa koná pod dohľadom ozbrojených vojakov. A ak náhodou nejaké dieťa odvezú, už sa nevráti...
O ČO TAM, SAKRA, IDE?!?!?!?!
Jasné, pokusné vtáčatá, ale prečo, a ako, a kde, a čo sa deje, to som sa dozvedela postupne. Preto sem ani nejdem dávať anotáciu, lebo prezradí oveľa viac ako ja. :)
Melániu som si zamilovala. Jej príbeh som prežívala, akoby to bolo moje vlastné dieťa. Nevinné, poslušné, inteligentné dieťa. Ale postupne zisťuje, že svet okolo netvorí iba chodba s dvermi na oboch koncoch. Jej vzťah k jednej učiteľke je čistá láska. Túto časť som si mimoriadne užila, bolo to také pekné.
A potom príde zmena, keď ju, Melániu, vezmú na opačnú stranu chodby, do dverí, ktoré vedú von... a odvtedy už nič nie je po starom.
Môj rebríček Top-best-zombie kníh sa rozširuje!

tonysojka
27.09.2017 5 z 5

Nemám rád tyhlety zombie věci protože mi to z principu připadá pitomé,ale tenhle příběh je tak dobře odvyprávěn,že mu musím dát plnou palbu.Velmi příjemné překvapení!!!

Kortexo
23.09.2017 4 z 5

Velice dobře napsaný horor, u kterého je jistotou, že vznikne film.Dobře napsané postavy a logický děj v apokalyptickém světě je vzácností, kterou je potřeba ocenit.
Silně tato kniha připomíná děj playstation hry: The last of us.

Lumine
16.09.2017 4 z 5

Čte se to skvěle. Rozhodně se to čte prakticky samo, protože se v příběhu stále něco děje a zkrátka se nenudíte. Postavy mají pěkně vystavené osobnosti, které se dále v příběhu vyvíjí a vyvíjí se uvěřitelně a zkrátka vše krásně sedí.
Chtěla bych dát 4,5, ale taková volba tu není. Těch 80% dávám za konec a trochu opomenutou linii s vetešáky, kteří byli zajímavým námětem ke zkoumání. Jinak je to vážně skvělá kniha na oddych.
Zkrátka a dobře je to zombie apokalypsa plná krve, vraždění, ale i nějakých těch citů. Paráda.

Archie
08.09.2017 5 z 5

Tak takhle rychle jsem snad v zivote knihu nezhltnul. Bylo by to pomerne tradicni post-apo, kdyby nebylo originalni a uzasne hlavni hrdinky - maleho hladovcatka, a vypravecskeho citu pana spisovatele. Kniha sleduje jen 4 postavy a Mike Carey presne drzi prst na toku deje tak, aby vypravel poutave putovani, vykreslil stav sveta po virove nakaze a predevsim rozehral emocionalni jizdu uvnitr party sledovanych charakteru. Zaver je pak dostatecnym dovetkem a dojemnou/vypecenou pointou na zaver. Naprosto skvela knizka. Dobre rano slecno Justineauova.

HORTID
31.08.2017 4 z 5

Ta obálka je teda něco...jinak se to čte pěkně, lehká drhnutí odpouštím a hlavní hrdinku si nejde nezamilovat.

rajen
30.08.2017 5 z 5

Pro mě jednoznačně pecka. Nikdy jsem tento žánr nečetla a k této knize mě dovedla čtenářská výzva. Díky za to. Kniha mě neskutečně vtáhla, fantazie pracovala naplno. Hledala jsem každou volnou chvilku, kdy se můžu ke knížce vrátit. Hodně krát jsem se i zasmála, skvělý humor v tom celém hnusu. Skvěle napsáno. Tak to vidím já, která fakt není v této tematice doma a nikdy nic o zombíkách ani jiné postapo nečetla.

SOBOL
23.08.2017 4 z 5

Oceňuji dobrý spád příběhu, kterému pomáhá minimum postav a rozumná délka knihy.

Halka2
18.07.2017 5 z 5

Dočetla jsem knihu Všemi dary obdarovaná a......nemohla jsem se začíst do jiné knihy. Koneckonců postapokalyptická literatura patří mezi mé oblíbené, která na mne vždy zapůsobí hlubokým dojmem ( Malevil, den Trifidů...).
Tento thriller na vás působí na všech frontách. Udržuje vás v napětí každou kapitolou, stránkou, nutí vás přemýšlet o lidské povaze tak jiné a různé v krizových situacích.
Dávám 5* a doporučuji i čtenářům, kteří ještě tento žánr nečetli.

Kuki007
08.07.2017 4 z 5

Kniha je hrozně čtivá, příběh velmi rychle utíká a vy s každou další stránkou chcete zjistit, jak to bude celé dál. Zároveň se jedná o velmi propracované dílo, což je krásně vidět na jednotlivých biologických popisech apod.

V konečném důsledku se ale některé postavy občas chovají ... zvláštně. Ano, mluvím o vás, slečno Justineauová. Chápu, že se snažila Melanii chránit a zároveň ji hnal stín minulosti, ale přece jen, občas mi u ní chyběl pud sebezáchovy.

A tak proto i přes veškeré kvality této knihy uděleny "pouhé" čtyři hvězdičky. :)

maruschka
26.06.2017 5 z 5

Dejte tomu dítěti najíst!

Renaat
22.06.2017 5 z 5

Moje první kniha tohoto žánru, díky Čtenářské výzvě. Velké překvapení pro mne, že i tento žánr se dá číst. Opravdu mne to bavilo a ani na okamžik jsem nezaváhala, že bych nedočetla. Jako velký bonus vidím biologickou zápletku. Bohužel se nemohu zbavit pocitu, že toto se může stát i ve skutečnosti.

MiaMahoney
21.06.2017 3 z 5

Hodnocení originálu, český překlad neznám.

elenai
18.06.2017 4 z 5

Můj první román od Careyho a myslím, že ne poslední. Postapo tematika patří mezi mé oblíbené, takže jsem si knihu s chutí přečetla a rozhodně nelituju. Příběh je dynamický, pořád se něco děje, akorát některé ženské postavy byly fakt na facku, tedy kromě Melanie. :-D

jarynek
14.06.2017 5 z 5

Postapo knihu už jsem hodně dlouho nečetl, ale tato mne opravdu zaujala. A to nejen vykreslením možné budoucnosti, ale především charaktery a vzájemnými vztahy všech hlavních hrdinů. Právě v popisu vývoje jednotlivých postav je hlavní síla knihy, čemuž vévodí Melanie a její uvědomování si vlastní odlišnosti.

martin3724
14.06.2017 5 z 5

Vynikající postapo kniha :)

luckomar
18.05.2017 2 z 5

Začátek knihy mě hrozně zaujal a bavil... po chvíli a asi za polovinu knihy už mé nadšení vyprchávalo. Příběh je zajímavý, ale čekala jsem toho asi víc než jen takovou obyčejnou zombie mlátičku. Konec už jsem četla vážně z donucení. Asi to není žánr pro mě.

motolka
20.04.2017 5 z 5

Nádherné postapíčko. Bavilo mě od začátku až do konce. I mě jednou rozesmálo, když doktorka profrčela okolo těch tří chudáků a Parks vyplýtval všechny sprosté slova, které znal. :o) Jinak smutný příběh, o konci světa.

Detroit
11.04.2017 4 z 5

Jo tak tohle sem potřeboval. Knihu ve stylu Last of us paráda...no možná ne až tak dobrý, ale stejně naprosto poutavej příběh. Doporučuju