Všem klukům, které jsem milovala

Všem klukům, které jsem milovala https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259405/bmid_vsem-klukum-ktere-jsem-milovala-259405.jpg 4 1721 401

Co by se stalo, kdyby všem klukům, kteří se ti líbili, někdo najednou sdělil, že ses do nich zamilovala…? Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala – na rozloučenou. Lara nikdy nedala žádnému klukovi najevo, že ho má ráda. A když už nechtěla být zamilovaná, napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem pocitům, které před světem – a hlavně přímo před adresáty dopisů – pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

To All the Boys I've Loved Before , 2014

Evr
27.09.2019 5 z 5

Tento rok bych mohla prohlásit za "rok, ve kterém čtu převážně knihy, které jsem viděla nejprve zfilmované". Tato kniha patří mezi ně. Film se mi natolik zalíbil, že jsem si tohle prostě musela přečíst. A abych řekla pravdu? Kniha byla faaakt lepší, než film! (Jinak... ve filmu mi bylo daleko více líto Joshe, který z toho byl úplně mimo).
Bylo to takové krásné oddechové čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

zaandulee
27.09.2019 3 z 5

Pěkná, na oddechové čtení.

Karciina
27.09.2019 2 z 5

Kniha je velmi oddechová, často se u ní i zasmějete. Zápletka s dopisy se mi líbila, vztahy sester mi přišly mnohem lepší ve filmu. Měla jsem ráda Kitty a Petera, naopak mě dost štval Josh.

domino1701
21.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, příjemná oddechovka. Stejně dobrá jako film, i když byla v různých detailech odlišná. :)

Liduka
19.09.2019 3 z 5

I když to nerada přiznávám, tak mě popravdě kniha dost zklamala. Viděla jsem nejprve film a ten byl skvělý. Laru i Petera jsem si v něm okamžitě zamilovala. V knize mi ale Peter přišel strašně namyšlený a ne takový pohodář jako ve filmu. SPOILER: V podstatě mě i překvapilo, že Peter na Laru Jean najednou vybalil, že se mu líbí, ani jsem mu to v tom okamžiku nevěřila, hlavně potom, co se zmínil,
že Gen bude mít pořád rád. No a co ten nedokončený konec? Abych ale taky trochu knize zafandila. Mrzelo mě, že ve filmu nebyl polibek Lary a Joshe. KONEC SPOILERU. Druhou knihu si ale určitě přečtu, abych věděla co bude dál.

Magdyla.8
17.09.2019 3 z 5

Milý příběh, který neurazí a ani moc nenadchne. Je to super oddechovka a určitě se podívám i na film.

MinaHawke
30.08.2019 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film a líbil se mi, tak jsem si řekla, že si přečtu i knihu. Knížka se mi líbila trochu víc. I jsem se u ní zasmála.

maja11231
28.08.2019 4 z 5

Super kniha, viděla jsem i film a připadá mi, že kniha je lepší

Gabux
28.08.2019 3 z 5

Kniha je čtivá, ale nezískaly si mě postavy. Knihu jsem stěží dolouskala. Chyběla tomu jiskra, která by mě nutila číst dál a dál :)

Pejuška
27.08.2019 5 z 5

Příjemně čtivá knížka, vtipná zápletka s dopisy, pěkně propracované vztahy mezi všemi postavami, je krásné vidět, jak sestry jedna od jedné přebírají zodpovědnost a úkoly. Jsem zvědavá, na další díly.

Veruu95
19.08.2019 5 z 5

Jee, tak tohle bylo... milé, krásné, čtivé... samá plus. Příběh je jednoduchý a je cílen pro mladší slečny, ale i ti starší s nějakým tím odstupem si své najdou. Nemám co víc dodat, pokud jste ještě nečetli, honem to napravte! Druhý díl už čeká... :)

PS: Musím se přiznat, že strašně moc fandím Peterovi. Takový vtipálek a sympaťák. Jeho hlášky mě vždycky pobavily. Hlavní hrdinka je také skvělá.

peta2173
19.08.2019 3 z 5

Je to fajn čtivá oddychovka. Ideální způsob, jak zrelaxovat od vážnější četby :-)

any37
18.08.2019 4 z 5

WOW! Tohle bylo příjemné překvapení, čekala jsem průměrnou letní klišé romantiku, ale tohle vážně ne. Lehké a zábavné letní čtení, krátké kapitoly, díky kterým to rychle utíkalo a dobře se četlo. Do dalšího dílu se určitě vrhnu taky, už jenom kvůli filmu, který má vyjít příští rok.

Kyta
10.08.2019 3 z 5

Kniha, která je pouze velmi čtivou oddechovkou. Skrývá příběh o Laře Jean, která si myslí, že ví, co je to láska, protože každého kluka, který se jí líbí, přece automaticky miluje. Hlavní hrdinka je naivní a věčně zabraná do svého světa. Zažívá první zklamání, problémy, starosti, zkrátka všechno, čím si musí projít všichni.
Námět knihy mi přišel zajímavý. Ovšem ten nápad, že spolu dvě hlavní postavy uzavřou "smlouvu" jen kvůli tomu, aby třetí strana začala žárlit, pro mě byl vážně nesmyslný. Spousta příhod mi tam přišla stupidních a byly velmi nepravděpodobné v reálném životě. V knize klasicky nechyběla "záporačka", jeden krásný kluk, po kterém všechny touží a hlavně mnoho zlomených srdcí. Abych knihu pořád neshazovala, objevily se tam také nějaké myšlenky, které stály za pozornost. Také tam byla spousta rodinných problémů, jako třeba vyrovnávání se se smrtí rodiče, hádky mezi rodiči apod., takže se v knize objevila i vážnější témata.
Konec knihy mě dost zklamal, bylo to dost useknuté a pořádně neukončené - ale o to větší důvod půstit se do dvojky.

Kniha je vážně čtivá, a to je na ní největším plusem. Také se mi líbilo vykreslení toho prostředí a vztahů mezi členy rodiny. Také by mi nevadilo žít v domě v nějaké čtvrti, mít hezký vztah se svým sousedem, který by byl v mém věku a mít někoho, kdo by pro mě ráno jezdil na cestě do školy. Prostě klasické americké snové prostředí.

Je to kniha tak pro čtrnáctileté slečny, které zažívají své první lásky, které neřeší nic jiného kromě milostných dramat a které nevědí nic o životě. Kdybych knihu četla před lety, určitě bych z ní byla nadšená, ale dnes ji můžu pouze nazvat "stupidní teen romanťárnou". Už zkrátka nejsem cílová skupina. Proto doporučuji slečnám tak 18+, aby se do toho nepouštěly, protože na knize není nic světoborného.
Vážně nerada kritizuji knihy, ale tady prostě nemůžu jinak. Jen můj názor. Filmové provedení je celkem zdařené.

zaba335
09.08.2019 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a nešlo se od ní odtrhnout. Skvělý děj, skvělá charakteristika postav a hezký konec.

Monns
06.08.2019 5 z 5

Tahle knížka patřila mezi ty, které jsem si vybrala pouze kvůli čtenářské výzvě a čekala jsem nějakou puberťáckou slaďárnu, kterou stěží přečtu. A byla jsem příjemně překvapená! Byla to fajn oddechovka, milá a nevinná. Určitě si ráda přečtu i další díly.

knihomolka27
29.07.2019 4 z 5

První sem viděla film a před knížkou mu dávám trošku přednost, protože mi chviličku trvalo než sem se prokousala zdlouhavým začátkem. Ale jakmile se Lařiny dopisy dostaly ven, tak mě to moc bavilo. Lara je moc fajn hrdinka.

hnilda3
29.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, nebyla to klasická "trapárna" o teenage lásce, bylo to psané hezky a s rozumem.

LiLinka
21.07.2019 5 z 5

Příběh, který dokáže vtáhnout do děje při prvních stránkách. Vezla jsem se na vlně Lary Jean a moc mě to bavilo. Jsem zvědavá na další díly a filmové zpracování, na které se hned po dočtení chystám. Rozhodně můžu doporučit. :)

Sariklen
18.07.2019 5 z 5

Ještěže byla tak tlustá. Velice těžko se od ní odtrhávalo a po dočtení jsem musela hned najet na pokračování. Kniha se moc nezdržuje sáhodlouhými zbytečnými popisy (například prostředí), ale staví na dialozích popřípadě popisuje vnitřní prožívání postav. Líbilo se mi, že spoustu věcí se dozvídáme až v průběhu knihy s jakousi retrospektivou. Děj rozhodně není očekávaný, autorka si umí mistrně hrát s mezilidskými vztahy. Kniha též obsahuje pár hodně hlubokých myšlenek a životních postřehů.