Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269796/bmid_vsechno-uplne-vsechno-c4b-269796.jpg 4 772 208

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Karla. Ale pak se jednoho dne u sousedního domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). Práva na překlad byla ještě před vydáním knihy prodána do patnácti zemí.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Jota

Everything, Everything , 2015

Magdyla.8
03.02.2018 3 z 5

Trochu hůře se četla, ale jako oddechová kniha na jeden den super. A jak už tu všichni píšou, konec je velmi překvapivý což mě potěšilo

Kikuška999
31.01.2018 3 z 5

Knížka je dost zajímavá a hlavně nečekaný konec.

Abnička
27.01.2018 odpad!

Kniha, která mne absolutně nezaujala...
Za mě hrozný odpad.

Ivule_M
26.01.2018 5 z 5

Pěkný příběh s nečekaným koncem. Text zpestřen zápisy z deníku, grafy apod. Už se těším na film :-)

TimetoStyle
22.01.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno je opravdu vyjímečná knížka. Nemohla jsem ji vůbec nikde sehnat, mám ji doma díky jedné zdejší paní, která mi ji prodala.
Podle této knížky je natočený i film (ten jsem viděla a jen tam pár nepřesností, ale i tak byl boží).
Na začátku knížky vás autorka seznámi s Madeline a její nemocí, tenhle pomalý rozjezd se mi líbil, protože kdyby autorka představila všechny postavy na první stránce, tak by mě to odradilo. Příběh je promyšlený do posledního detailu, v knížce jsou krásné ilustrace, které se mi moc líbily. Nejvíc mě však překvapil konec, ten jsem tedy vážně nečekala. Za mě je to fakt výborná knížka, vřele vám ji doporučuju. Dávám ji 5*.

TerezaMondeková
22.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je to sice zvláštní, ale zase originální myšlenka na příběh. A moc se mi líbí, že je tam i milostná zápletka, první láska, romantika. Je to nádherné čtení, u kterého si člověk uvědomí, že zdravý a svoboda je opravdu to nejcennější. Viděla jsem i film, který byl taky nádherný.

Kyta
18.01.2018 4 z 5

Opravdu originální kniha, jak svým dějem, tak stylem, kterým je napsána. Kapitoly jsou občas kratší než jedna stránka, jindy jsou o něco delší. Jsou tam navíc krásné a vtipné ilustrace, které celý příběh nádherně doplní a oživí. Strany ubíhají neskutečně rychle, takže se kniha četla jedním dechem. Nebýt jiných povinností, měla bych ji přečtenou za jeden večer.

V knize jde o romantický příběh dvou lidí, kteří k sobě najdou cestu zvláštním způsobem a musí projít mnoha zkouškami, aby si nakonec uvědomili, že láska je nejsilnější cit, na kterém je postavené všechno. Kniha skrývá mnoho poselství, která čekají na objevení. Myslím, že tam jsou krásné hluboké myšlenky o životě, ze kterých si čtenář může něco odnést. Je to kniha o poznávání lásky, rodinných vztazích, snech, důležitosti zdraví, uvědomění, co je pro vás v životě nejdůležitější.

Madeline je sympatická hlavní hrdinka, kterou si nejde neoblíbit. Neumím si vůbec představit život, který vedla - žít celých 18 let v jednom domě, nesmět na čerstvý vzduch, každý den dělat ty samé věci, nesmět se s nikým vidět... Možná je to absurdní, ale právě díky této knize jsem si uvědomila, jaké štěstí mám, že jsem zdravá, jak krásná je svoboda, moci jít normálně ven kdykoli chci. Ollyho si také čtenář okamžitě oblibí. Je to starostlivý a hodný kluk, kterého by si určitě přála každá dívka. Obdivovala jsem jeho trpělivost a duševní sílu vzhledem k tomu, co se dělo v jeho rodině.
Ohledně konce, čekala jsem něco ve stylu závěru "Hvězdy nám nepřály" nebo "Než jsem tě poznala", proto jsem byla příjemně překvapená. Asi si nedokážu představit, jaký vztah bych potom měla k tomu člověku, který by mi to udělal. Úplný zívěr knihy byl, stejně jako celá kniha, originální. Zůstává na čtenáři, aby si domyslel zbytek.

Knihu bych doporučila jak začínajícím čtenářům, tak i těm pokročilejším. Myslím, že každému má co dát.

Veronicess
11.01.2018 2 z 5

Od tejto knihy som teda čakala oveľa viac. Myslím že existuje kopa YA kníh, ktoré si bez problémov môžu prečítať aj vekovo-už-nie-zrovna-YA-čitatelia, a sú z nich nadšení. Toto teda nebola jedna z nich. Príbeh mi vôbec neprišiel pútavý a ja neviem, proste mi tie postavy boli úplne jedno a nijak na mňa nezapôsobili. Mám rada príbehy čo so mnou zatrasú a nemôžem o nich prestať rozmýšlať celé dni, a v tejto knihe teda bolo všetko také nijaké nemastné neslané

Hermiona8703
04.01.2018 2 z 5

No tak tohle si znova asi fakt nepřečtu. Možná to věnuju někomu mladšímu. Je mi 14 a i tak mě to šíleně nudilo.
Chápu, že to mělo vypadat jako jakési zápisy, ale bylo to nedotažené. S postavami ani nemáte šanci se víc sblížit a konec vás zase tolik nepřekvapí, jestli už máte něco načtené. ZÁVĚR: Nápad dobrý, ale špatně napsané.

mis.understood
03.01.2018 1 z 5

Dobře, budu asi jedna z mála, ale tahle kniha je otřesná. Námět mě velmi zaujal a musela jsem ji mít, ale proč mě proboha někdo nevaroval, že to je kniha pro mladistvé? Sorry, ale po pětadvacítce už mě jejich milostná aférka fakt nerozpálí. Škoda, že ji paní Yoonová nenapsala dříve. V 15 letech bych jí za takovou knihu líbala ruce. No ale k věci. Čekala jsem něco strhujícícho, jako Hvězdy nám nepřály a podobně...nestalo se. Nuda nuda. A to jsem fakt jediná, komu nepřišlo divný, že tu psychicky narušenou matku na konci nezavřeli až zčerná????

1knihomolka1
02.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla

Nita17
31.12.2017 2 z 5

Tak jo, námět dobrý, konec trochu překvapivý. Sem tam mě kniha pobavila, ovšem všechno bylo rozepsnáno tak napůl, misty ploché, nedotažené.
Návrat ke knize za mě neplánuji.

vlkove
30.12.2017 4 z 5

Kniha je krásně provedená a doplněna o ilustrace a případně i jiné dokumenty. Hezký příběh a dobré rozuzlení. Určitě kniha, která se bude líbit spíše mladším čtenářům. Filmová verze má také své kouzlo, doporučuji.

Anna 13
28.12.2017 4 z 5

Před šesti měsíci jsem viděla v kině filmové zpracování tohoto příběhu. Dojalo mě, chytilo mě to za srdce a já tím vším probrečela polovinu filmu. Byla jsem tehdy asi dost přecitlivělá. :)

Na knihu jsem se hodně dlouho těšila a musím říci, že mne překvapila. A to hlavně způsobem, kterým nám byl příběh servírován. Velmi kraťounké kapitolky. Někdy dokonce kratší než polovinu stránky. Ilustrace. Spoustu seznamů a chatů, které zaplní spoustu stránek. Takže příběh rychle odsýpá. Zpočátku jsem byla z této formy zmatená, chtěla jsem víc, ale pak jsem si na to zvykla a uvědomila si, jak je to vlastně originální a příjemné. Ale myslím, že stylem, kterým je napsaná se hodí pro mladší čtenáře, které teprve začínají s náročnějšími/dospělejšími knihami.

Přesto kniha donutí přemýšlet. A to hodně.
Určitě ji doporučuji. Ale přeci jenom jsem všechno, úplně všechno nedostala.

Litocha
23.12.2017 3 z 5

Nic, co by mě naplnilo bezbřehým nadšením. Zpočátku jsem se bavila - bábovka byla opravdu skvělá - ale zhruba od chvíle, kdy se Maddy odhodlala k velkému kroku, mě to nějak přestalo bavit. Snad to je tím, že spousta věcí je v téhle knížce nedomyšlených, nedořečených a pohybuje se po povrchu. Vztahy byly tak nějak ploché, autorce jsem to nevěřila. Přestože výchozí situace a forma nejsou úplně obvyklé, příběh vlastně nijak nevybočuje z řady.

marta14
02.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Nevím proč, ale ze začátku se mi to moc číst nechtělo, ale za nějakou dobu jsem prostě musela číst a číst, dokud jsem tu knihu celou nepřečetla. Rozhodně doporučuji! Je to celkem originální příběh, který opravdu stojí za to.

Drahuska12
29.11.2017 5 z 5

Přečetla jsem knihu během 5 hodin, takže můj dojem je jasný. Kniha se mi velmi líbila a všem ji doporučuji když budete chtít něco velmi odpočinkového :)

Dany3304
18.11.2017

Přiznávám, že takový druh knih nemusím. Tato kniha byla pro mě překvapením. Přečetla jsem ji během dvou dnů a konec mě překvapil. Bylo to úžasné odreagování doplněné obrázkama. ALE je to docela podobné knize 'Hvězdy nam nepřály' ohledně dějové linky ;)

Pore
16.11.2017

ůžasná kniha a lásce

Jass
15.11.2017 4 z 5

Tak tohle bylo vážně slaďoučké - a to nemyslím nijak špatně... Je to kniha kterou máte přečtenou za jeden den, protože ji zkrátka nemůžete odložit. Je to knížka u které se budete v metru (nebo kdekoli jinde) chichotat a udivené pohledy všech okolo ignorovat. Je to knížka, která vás chytí za srdce, ale dost pravděpodobně ve vás nezanechá hlubší otisk. Ideální knížka na odpočinek, rozhodně doporučuji. Konec je... fakt dobrý (a tím nemyslím všichni žili šťastně až do smrti, ale dobře zvolený...).

zfilmováno první láska romantika alergie

Nicola Yoon
americká, 1972
2015  82%Všechno, úplně všechno
2018  75%Slunce je také hvězda
2021  66%Blackout
2021  81%Môj prvý tanec

Kniha Všechno, úplně všechno je v

Přečtených1 020x