Všechno, úplně všechno

Všechno, úplně všechno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269796/bmid_vsechno-uplne-vsechno-c4b-269796.jpg 4 772 208

Tato originální prvotina vypráví o dívce, která je doslova a do písmene alergická na celý svět. Je zavřená doma, nikam nesmí a skoro nikdo nesmí k ní. Když se ale do sousedního domu přistěhuje nová rodina a s ní i kluk jménem Olly, začíná se odvíjet komplikovaná „lovestory“, která obrátí naruby všechno, úplně všechno, co osmnáctiletá Madeline dosud znala. Neotřelý milostný příběh je zajímavý i svým zpracováním – obsahuje Madelininy deníkové záznamy, poznámky, tabulky, seznamy či ilustrace. Ahoj. Jmenuji se Madeline Whittierová a jsem nemocná. Moje nemoc je vzácná a málo známá. Jsem totiž alergická na celý svět. Vůbec nevycházím z domu, nebyla jsem venku celých sedmnáct let. Jediní lidé, které vídám, jsou moje máma a ošetřovatelka Karla. Ale pak se jednoho dne u sousedního domu objevilo stěhovací auto. Vykoukla jsem z okna a uviděla ho. Byl vysoký, štíhlý a celý v černém – černé triko, černé džíny, černé tenisky a černá pletená čepice, která mu zakrývala vlasy. Zachytil můj pohled a upřeně se na mě zadíval. Já jeho upřený pohled opětovala. Jmenuje se Olly. Možná že nemůžeme předvídat budoucnost, ale některé věci přesto předpovědět můžeme. Například to, že se do Ollyho zamiluju, je jisté. A téměř jisté taky je, že to bude katastrofa. Příběh o bezmezné radosti i nekonečném smutku, které zažíváme, když prorazíme stěny své ulity a kvůli lásce uděláme něco úplně bláznivého (a smrtelně nebezpečného). Práva na překlad byla ještě před vydáním knihy prodána do patnácti zemí.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Jota

Everything, Everything , 2015

Ditules
18.01.2016 4 z 5

Čekala jsem něco ve stylu Hvězdy nám nepřály a ono ejhle! :) Překvapení, dá se říci, že i příjemné. Príma kniha pro dospívající. Škoda jen, že jsme se víc nedozvěděli o Ollyho rodině. A ještě chválím grafy, recenze :D a tabulky. Zajímavé zpestření v knize.

MíšaK.
15.01.2016 4 z 5

Všechno, úplně všechno – skvělý název, který sedí. Nikdy jsem se nesetkala s žádnou knihou, jež by název tak pasoval. Je to prostě úžasná knížka, skvěle popsané pocity i to, jak se člověk cítí. Byl to absolutně nečekaný až překvapivý konec. Myslím, že by mohl být trochu víc rozebraný. Nejvíc mě zdrtilo, že jsem najednou bez jakéhokoli připravení otočila stránku a tam byl K O N E C!
Absolutně skvělá knížka.

Jednu hvězdičku ubírám, tu si nechávám pro své srdcovky.

Normalgirl
19.12.2015 4 z 5

SPOILERY!
Čekala jsem, že to bude jen další kniha o lásce, která skončí 'A žili šťastně až do smrti.' Potom jsem ale byla překvapená, kolik myšlenek v ní bylo. Za mě jedna z nejlepších, co jsem kdy četla, už jen proto, kolik emocí v ní bylo.
Konec mě úplně dostal, a myslím, že se z něj budu vzpamatovávat ještě nějakou chvíli.
PS: Její mamku jsem na začátku úplně zbožňovala, na konci jsem jí ale chtěla vyškrábat oči.

anibeni
29.11.2015 4 z 5

Opět po nějaké době na mně čekalo velmi milé knižní překvapení a to v podobě právě této knihy, jejíž zápletka je opravdu originální.. Vztah nemocné dcery s matkou, vztah s klukem ze sousedství a pochyby o tom, kdo je vlastně nemocný, mě doslova připoutaly ke knížce a já od ní odešla až v momentě, kdy jsem knihu dočetla. plný počet hvězdiček nedávám jen proto, že si myslím, že autorka mohla knihu v některých pasážích víc natáhnout a víc se rozepsat. Ale jinak kniha opravdu stojí za přečtení...

Ivuska.09
24.11.2015 3 z 5

Vzhledem k tomu, že kniha "Všechno, úplně všechno" je debutovým románem Nicoly Yoonové, mohu s čistým svědomím říci, že mě kniha mile překvapila. Už první pohled na tuto knihu napovídá, že půjde o knihu o lásce - jak jinak si vysvětlit to velké srdce na obálce knihy?
Moc se mi líbí obrázky, deníkové záznamy, poznámky a ilustrace, kterými je celý příběh doplněn. Jde o příjemné oživení celé knihy. Závěr knihy se autorce rovněž povedl, přiznám se, že takový zvrat jsem opravdu nečekala.
Celou knihu mohu charakterizovat jednou větou: Na začátku nebylo nic a pak bylo všechno.

Adris
22.11.2015 5 z 5

Je opravdu úžasná, přečetla jsem ji na jeden zátah. Fakt povedená young adult. Recenze na mém blogu.

JanaDor
03.11.2015 4 z 5

Příběh je úplně milý od samého začátku. Úplně mě chytl svou hřejivostí a zamilovaností, která je úplně boží, protože úplně přesně popisuje pocity první čisté lásky dívky, která je úplně zavřená a nikdy úplně nezažila život venku. Úplný život zná jen z filmu, knížek a vyprávění. Život si představuje úplně jinak, než ho začne zažívat prostřednictvím zamilovanosti. Příběh má úplně skvělý rozjezd a úplně rychlý konec, což se mi až tak moc nelíbilo. Autorka úplně nevyužila závěr, jež mohla více rozvést. Přesto se mi to skoro úplně líbilo. Tak a už jsem doúplňovala.

Schullerka
04.10.2015 4 z 5

Čteno v angličtině a můžu jenom doporučit. Příběh rychle ubíhal, hlavní postavy mi byly sympatické, zápletka byla zajímavá. Moc se mi líbili i ilustrace.

Jediné co mi asi na knize nesedělo, byl trochu rychlý vývoj vztahu mezi Ollym a Maddy. Byl tam z ničeho nic takový velký skok, nebo mi to alespoň tak přišlo.

Jinak ale na prvotinu super knížka, a jestli autorka plánuje ještě něco napsat, určitě si to s chutí přečtu.
(Mimochodem ta česká obálka je vážně hrozná.)

zfilmováno první láska romantika alergie

Nicola Yoon
americká, 1972
2015  82%Všechno, úplně všechno
2018  75%Slunce je také hvězda
2021  66%Blackout
2021  81%Môj prvý tanec

Kniha Všechno, úplně všechno je v

Přečtených1 020x