Bezejmenná oběť

Bezejmenná oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22524/bezejmenna-obet-22524.jpg 3 21 6

Vrchní inspektor Wexford série

Vrchního inspektora Wexforda požádá o pomoc jeho lékař - ztratila se mu totiž dcera. Odešla na úřad práce a už se nevrátila. Wexford netuší, že tento zpočátku poměrně banální případ mu nakonec dá pořádně zabrat. Při pátrání po dívce totiž narazí na tělo jiné mladé ženy, jejíž totožnost se mu nedaří zjistit. Po první vraždě následuje další. Wexford tuší, že obě násilné smrti spolu souvisejí, a že první oběť je klíčem k celému případu. Jenže nikdo mrtvou ženu nepoznává… ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Simisola , 1994

čef
13.05.2023 4 z 5

Román docela dobře zobrazuje realitu Spojeného království v oblasti multi-kulti, pracovních ouřadů a podpory v nezaměstnanosti. Na pořadu je tedy rasízmus a pronásledování hodných barevných spoluobčanů, kterých je všude až dost. Někteří jsou moderní otroci, protože doma v Africe by museli asi umřít hlady. Tady to tedy také nemají lehké a umírají jinak. Jak, to se dozvíme v tomto složitém detektivním románu napsaném docela zručně, i když zase ne tak atraktivně, aby se z toho stal bestseller.

evik75
11.11.2021 3 z 5

Tato detektivka nebyla špatná, ale nijak zvlášť mě neoslovila. Ačkoli můj odhad pachatele byl nakonec mylný a byla jsem v závěru vážně překvapená.

desert.fox
27.08.2021 3 z 5

Pěkné. Mám přemýšlivé detektivky ráda. Příběh je místy nepřehledný, musím se v textu vracet, kdo je kdo, proto doporučuji psát si při čtení seznam postav (pro lepší orientaci to leckdy dělám).

Jessybelle
18.05.2018 3 z 5

Je to detektivka téměř bez krve, hodně se dedukuje, musí se pořádně číst, aby neuniklo to podstatné...

skulenka
04.06.2012 2 z 5

Od této autorky má první kniha a zklamala mě, akorát těžko říct, jestli autorka nebo kniha.. V příběhu vystupuje spousta jmen, 1/3 se mi četla dobře, pak se začaly objevovat stále nové a nové postavy a tzv. bezejmenná oběť se objevila až v poslední třetině knihy. Dočetla jsem jen ze zvědavosti, jestli se příběh lépe rozvine či alespoň dojde k rozuzlení zápletky a vyřešení případu.

Janamarie
05.02.2012 4 z 5

Z pohledu detektivního žánru je kniha slabší, ale jako zrcadlo dnešní společnosti je román rozhodně zajímavý a obsahuje hluboké emocionální postřehy, jež nelze přehlédnout!