Pod svícnem bývá tma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý psychothriller o touze a pokušení. Vedoucí malé pobočky londýnské banky sní o nádherném životě, který by mohl vést, kdyby mu patřila jen část...

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6045/pod-svicnem-byva-tma-6045.jpg 3.830
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Motto
Originální název:

Make Death Love Me, 1979


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pod svícnem bývá tma

loskatos
04.08.2020

Vypraveni z pohledu dvou zamestnancu banky a dvou lupicu. Vsichni jsou strasne nesymapaticti a [{SPOILER}] stejne (skoro vsichni) zemrou. Docetl jsem jen proto, ze uhel pohledu byl celkem nezvykly a ze i pres protivnost vsech postav me vazne zajimalo, jak to dopadne. Slabych 60 %

kleozpatra
04.07.2020

Ruth mě opět donutila přehodnotit moje konstatování, že čtu velmi pomalu a tady je jasně vidět, že: jak co. Pod svícnem bývá tma se čte jedním dechem. Je to poutavá spirála roztočená přepadením banky a jejími aktéry, do jejichž života, osudového zlomu a bodu dopadu můžeme nejen že nahlédnout, ale přímo se točit s nimi a přemýšlet, jak bychom se v daných situacích, kdy toužíme po tom či onom, zachovali. Ono z kanape se to hezky radí ..... :)


denib
04.10.2017

Velmi čtivá, zajímavá kniha. Nevím, jestli s hlavní postavou sympatizovat nebo jí proklínat. Střídalo se u mě obojí. Ačkoli to je detektivka, připadalo mi to spíš jako román. Policie sice pachatele hledá, ale to vlastně není tak podstatné. Podstatné je, jak se lidé chovají v různých zátěžových situacích, ať je ta zátěž vyvolaná nějakou aktuální situací (třeba přepadení) nebo dlouhodobým stavem. Líbilo se mi to. A má to skvělý konec.

vilemina
22.05.2013

Tato detektivka se mi zda velmi povedena. Neobvykla zapletka i rozuzleni. Zaroven pekne vykresleni postav. Velmi prijemne cteni.