Pod svícnem bývá tma

kniha od:

Pod svícnem bývá tma obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Napínavý psychothriller o touze a pokušení. Vedoucí malé pobočky londýnské banky sní o nádherném životě, který by mohl vést, kdyby mu patřila jen část...

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6045/pod-svicnem-byva-tma-6045.jpg 3.826
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Motto
Orig. název

Make Death Love Me, 1979

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pod svícnem bývá tma

Přidat komentář
loskatos
04.08.2020

Vypraveni z pohledu dvou zamestnancu banky a dvou lupicu. Vsichni jsou strasne nesymapaticti a [{SPOILER}] stejne (skoro vsichni) zemrou. Docetl jsem jen proto, ze uhel pohledu byl celkem nezvykly a ze i pres protivnost vsech postav me vazne zajimalo, jak to dopadne. Slabych 60 %

kleozpatra
04.07.2020

Ruth mě opět donutila přehodnotit moje konstatování, že čtu velmi pomalu a tady je jasně vidět, že: jak co. Pod svícnem bývá tma se čte jedním dechem. Je to poutavá spirála roztočená přepadením banky a jejími aktéry, do jejichž života, osudového zlomu a bodu dopadu můžeme nejen že nahlédnout, ale přímo se točit s nimi a přemýšlet, jak bychom se v daných situacích, kdy toužíme po tom či onom, zachovali. Ono z kanape se to hezky radí ..... :)


denib
04.10.2017

Velmi čtivá, zajímavá kniha. Nevím, jestli s hlavní postavou sympatizovat nebo jí proklínat. Střídalo se u mě obojí. Ačkoli to je detektivka, připadalo mi to spíš jako román. Policie sice pachatele hledá, ale to vlastně není tak podstatné. Podstatné je, jak se lidé chovají v různých zátěžových situacích, ať je ta zátěž vyvolaná nějakou aktuální situací (třeba přepadení) nebo dlouhodobým stavem. Líbilo se mi to. A má to skvělý konec.

vilemina
22.05.2013

Tato detektivka se mi zda velmi povedena. Neobvykla zapletka i rozuzleni. Zaroven pekne vykresleni postav. Velmi prijemne cteni.