Muž na dně

Muž na dně https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225795/bmid_vrazdy-v-kruhu-muz-na-dne-kB5-225795.jpg 4 183 59

Vraždy v kruhu série

Kolik motivů může mít jedna vražda? Kolem mrtvého z jezera se vynoří plejáda svérázných osob: od pěstitele konopí přes renomovaného architekta, promiskuitního policistu až po tajemnou Kubánku. S neortodoxním kriminalistou Holinou se budeme prodírat labyrintem vyšetřování a přitom nahlédneme hluboko do životů propojených pletivem silných emocí a rozporuplných činů. Kriminální román Ivy Procházkové je předehrou seriálu Vraždy v kruhu s Ivanem Trojanem, Richardem Krajčem a Hanou Vagnerovou v hlavních rolích, jehož vysílání chystá Česká televize od ledna 2015. V románu poznáváme hrdiny s časovým předstihem dvou let, sledujeme začátky jejich vztahů, jsme u samých kořenů jejich pozdějších televizních osudů.... celý text

pavčape
07.05.2018 3 z 5

Knížka mě příliš nenadchla. Seriál se mi líbil mnohem víc. Ale nyní alespoň vím, co mu předcházelo, jelikož děj knihy se odehrává před tím, než se začaly odvíjet příběhy seriálových postav.

ddkk
01.04.2018 4 z 5

Kdybych si nepřečetla otázky k soutěži vypsané jednou knihovnou, vůbec by mě nenapadlo detektivky Ivy Procházkové hledat, protože ani TV seriál jsem moc nesledovala (i když Ivana Trojana mám moc ráda).
Teď se ráda podívám na všechny díly, protože
Muž na dně není vůbec špatný. Nicméně, přece jen se připojuju k těm, kterým vadily zbytečné části o astrologii. Je jasné, že autorka potřebovala svého detektiva odlišit od záplavy jiných, kterými se aktuální trh přímo hemží. Ale právě horoskopy jako podklad k řešení vraždy? Trochu přitažené za vlasy, zvlášť když se Holina pouští do "odborných" astrologických úvah. Koneckonců, proč ne, je to přece jen kniha a tudíž zábava. Vydedukovat pachatele také nebylo zas tak složité, ale tentokrát mi to moc nevadilo. Knížka je čtivá, odehrává se ve známém prostředí a její děj je pravděpodobný a pochopitelný. Dávám za čtyři.

miloslav0399
26.12.2017 3 z 5

Schéma z nejklasičtější kriminální školy - jedna mrtvola a zástup podezřelých, každý se svým motivem. Vcelku čtivé zpracování románu značně sráží nudný, přebujelý a zcela zbytečný astrologický prvek. Kdyby se postava Sábiny škrtla, nebo se z ní udělala servírka nebo třeba učitelka, knize by to nepochybně prospělo a byla by za mě o hvězdičku lepší.

SuperSojka
05.11.2017 4 z 5

Nejsem expert na české detektivky, tato je možná jedinou, kterou jsem četla, ale napsaná je hezky, čtivě, rozhodně mě nezklamala.

mates112
24.09.2017

Pro změnu jsem sáhla po české detektivce a udělala dobře. Děj se mi prolínal s televizním zpracováním, ale nebylo to nijak rušivé. Trojan mi naopak do příběhu pěkně zapadl. Doporučuji k přečtení, nenechat se odradit zdlouhavějším začátkem.

Ennie
12.08.2017 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak to rozhodně stálo za to. Sice jsem vraha odhalila docela brzo, ale bylo fajn, že tam bylo více "podezřelých" :). Určitě si přečtu i další díl!

MMacicekk
11.08.2017 5 z 5

Česká detektivka, která je zároveň románovou předehrou televizního seriálu s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Děj začíná tak, že na dně lomu je nalezeno auto s mužem uvnitř a vše nejprve nasvědčuje tomu, že auto sjelo do vody náhodou. Po proběhnuvší pitvě je zřejmé, že se jedná o vraždu. Tu má vyšetřit Marián Holina, kriminální vyšetřovatel a zároveň hlavní hrdina tohoto příběhu. Ač se může zdát začátek knihy rozvláčný až téměř nudný, je to tím, že si autorka potřebovala připravit půdu pro nadcházející události. Podezřelých je hned několik a Holinovi nezbývá, než vraha svým svérázným způsobem vyšetřování odhalit. Čtivá česká detektivka s dobře vykreslenými postavami a povedeným závěrem.

kubla111
31.07.2017 5 z 5

Výborná kniha. Už dlouho jsem nenarazil na spisovatelku, u které bych ihned poznal, že to píše žena. Skvěle psané. Výborný příběh, zápletka, minulost i časově ve spojení se zločinem. Snadno rozeznatelné a zapamatovatelné postavy. Musím říct, že kdokoliv by to udělal, tomu bych fandil, protože, bohužel, takový hajzl, jakým policajt Zapletal byl ještě bude pochován jako čestný muž ve službách policie. A nemyslím si, že to je jen román. Jak ale "potrestat"? Jít na policii? ..... to jediné mě na celé, výborné knize štve. A velmi rád si od této autorky přečtu něco dalšího.

Joyce24
07.06.2017 5 z 5

Vítaná změna v podání české detektivky. Příběh mě velmi zaujal a přestože jsem měla několik tipů na vraha, stejně jsem neuhodla. Překvapivý závěr. Po přečtení této knihy jsem dostala chuť si opět připomenout některé díly vysílané v televizi.

yvett239
21.05.2017 5 z 5

Zatím nejlepší česká detektivka, co jsem četla. Styl psaní mě bavil, děj byl velice čtivý, pro mě super kniha. Téměř do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah, je to propracované krimi. Díky této knize mě začaly ještě více bavit detektivky. :)

Selinute
15.05.2017 5 z 5

Výborná krimi domácí provenience... kde se to podezřelými jen hemžilo, ale uhodnout kdo, snadné nebylo...

amysa
23.04.2017 4 z 5

Překvapivě dobré, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah... Většinou mě moje intuice nezklame a můj tip je správný, ale tentokrát jsem až do samotného konce jenom tápala a našlapovala okolo, podezřelých bylo pořád moc...
Líbil se mi i seriál v TV, tak jsem zpočátku docela i přemýšlela o tom, zda se do čtení příběhu, který už znám, pustím, ale dobře jsem udělala... Jedná se o úplně jiný případ, který v televizi vůbec nebyl a navíc se vše odehrává s časovým předstihem... Já jsem spokojená a oblíbencům Mariána Holiny a spol. mohu toto další setkání jedině doporučit...

karel0684
20.04.2017 4 z 5

Ke knize jsem se dostal díky seriálu, kde majora Holinu hrál Ivan Trojan. Tato kniha předchází seriálovému příběhu. Díky tomu se seznámíme blíže s hrdiny a s příběhy, které jsou v seriálu jen naznačené. Je to napsané celkem čtivě a promyšleně. Postavy jsou vykreslené Do poslední chvíle jsme nevěděl kdo je vrah. A komentovat tu astrologii?

helena8550
20.03.2017 4 z 5

Líbí se mi styl knihy a dobře se četla. Trochu rušivé (a zbytečné) mi tam přišly zmínky o astrologii. Úplně nerozumím, jaký měly význam. Vraha jsem tušila u delší dobu před koncem, byly tam významné náznaky. Což nemusí být negativum, ale čekala jsem minimálně hlubší vysvětlení duševních pochodů a motivů vraha. Když už ne zvrat. Konec mi přišel trochu odbytý. Ne že by motiv nebyl jasný, ale běžný člověk neřeší problémy hned vraždou, k tomu jsou třeba významnější důvody / povaha člověka / zážitky vedoucí člověka tímhle směrem. Konec osobní linky vyšetřovatele byl taky trochu kýč, ale možná je jen "podklad" pro pozdější děj v seriálu.

maryska09
10.02.2017 5 z 5

Serial, kteremu byla kniha predlohou mi byl pomerne sympaticky a tak jsem byla zvedava na knihu. Velmi prijemne me prekvapila, hlavni vysetrovatel je sympatak a i kdyz jsem si ho pri cteni stale predstavovala jako Ivana Trojana, tak to nebylo nicemu na skodu. Jak uz tu bylo nekolikrat napsano, astrologicke momentky spis pri cteni rusi, ale da se pochopit, ze by to mohl byt spojovaci clanek s dalsim pokracovanim, ktere bych si rada precetla. Dobra ceska detiktivka, doporucuju.

Škuch
30.01.2017 4 z 5

Celkem dobrá detektivka, jenom jsem nepochopila, proč je do toho napasovaná ta astrologie...

Majdule
29.01.2017 5 z 5

Vraždy v kruhu mají esprit a lehkost evropských špiček. Mimořádně sympatický hrdina; atraktivní styl a vzrušující zápletka, která omezuje podezřelé na úzký kruh a přesto předčasně neprozrazuje. Motiv astrologie nezachází do bizarnosti, zůstává zvláštností, což je dobře. Autorka navíc nerezignuje na složitější vnitřní motivy postav, na přesahy mimo čistou kriminálka a daří se jí to s lehkostí a přehledem.
Zbývá zdánlivá drobnost. Potvrdit kvalitu dalším dílem.

Jabi
28.01.2017 5 z 5

Pěkná detektivka a po dlouhé době kniha kterou jsem hltala a přečetla na dva zátahy. Do poslední chvíle jsem neodhalila vraha!

alzbeta4340
06.01.2017 3 z 5

Dobře promyšlená detektivka s výborným začátkem, která, bohužel, postupem děje trochu ztrácí dech. Astrologické momenty mě při čtení spíš rušily. Knížka se mi zdála v náladě trochu syrovější než televizní seriál.

ivoiro
02.12.2016 5 z 5

Příběh se mi četl velice příjemné. Major Holina působí velice sympaticky.

české krimi české detektivky

Iva Procházková