Vražda v Orient expresu

Vražda v Orient expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464980/bmid_vrazda-v-orient-expresu-l9j-464980.jpeg 5 2669 2669

Hercule Poirot série

Jedno z nejčtenějších a nejadaptovanějších děl klasické detektivky – mistrovský příběh z roku 1934 vychází v novém českém překladu. Slavný Belgičan Hercule Poirot přicestoval na dovolenou do Istanbulu, vzápětí je však odvolán do Anglie, a rozhodne se proto využít služeb Orient expresu. Po nástupu do vlaku upoutá jeho pozornost bohatý Američan Samuel Edward Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá – a následujícího rána je Ratchett nalezen ubodán k smrti… Souprava uvízla v závějích a její pasažéři zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou nevyřešenou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Murder on the Orient Express , 1934

3nitka
28.02.2016 4 z 5

Moja prvá od Agathy. Špičková. Pravdepodobne sa vrhnem na ostatné. Záver som matne vedela, film som videla dávno, ale nepamätala som si príčinu.

26e
01.02.2016 5 z 5

Jedna z mojich najmilovanejších od Agátky... jej filmové spracovanie a výkon pána Sucheta práve v tomto príbehu pokladám za úplný TOP a luxus, ktorý som si rada niekoľkokrát doslova užila... Pri prvom , aj druhom raze ma jeho stvárnenie pohnútok mysle pána Poirota emocionálne tak rozrušilo, až mi v závere aj nejaká tá slza "ukápla" ...

KristinaK
30.01.2016 4 z 5

Tato knížka by měla být snad v povinné literatuře :) Úžasné!

Viera22
18.01.2016 4 z 5

Celkom fajn oddychovka

JiříM
15.01.2016 5 z 5

Genialni závěr.

MissiPippi
06.11.2015 3 z 5

Jsem z toho závěru nějaká popletená. Takže nakonec s jistotou nevíme, kdo je vrah/vrazi? Mluví se tam jen o předložení jistého vybraného scénáře. To mě zklamalo.

Jinak je to velmi pěkné a chytlavé počteníčko.

Karolinamurphy
04.11.2015 5 z 5

Tohle je moje absolutně nejoblíbenější :) Četla jsem ji snad pětkrát a já nikdy knížky nečtu dvakrát.

natkaf
28.10.2015 5 z 5

Pro mě snad nejgeniálnější kniha od Agathy. Kniha, kterou můžu číst pořád dokola a dokola a stále mě bude překvapovat i přes to, že vím, jak dopadne. To si myslím, že mluví za vše.

lida1977
19.10.2015

Dobře napsaná kniha, geniální vyústění, bohužel překlad z roku 1963 je kostrbatý, doufejme, že novější verze budou čtivější.

Ivan F
10.10.2015 5 z 5

Pre mňa druhý najlepší román od Agathy (oprava 2020, Smrť na Níle predčila Orient expres - nekompromisne) a to som pôvodne videl skvelú filmovú adaptáciu, ktorá ma naozaj nadchla. Preto som hneď siahol po knižnej predlohe a pravdupovediac, zmlsol som si. Krátke čítanie, v ktorom nebolo ani jedno jediné slovo zbytočné. Klasika detektívneho žánru.

danielosbourne
30.08.2015 4 z 5

Moje čtvrtá kniha od Agathy Christie. Opět jsem si jí skvěle užil, ale závěrečné rozuzlení mě moc nezaujalo. S příští knihou to snad bude lepší.

patricka
27.08.2015 5 z 5

Skvělé! :) Moc zajímavý případ. Zvláštní, že se to skoro celé odehrálo v jeden den...

Vera26
25.08.2015 5 z 5

Jednoduše famózní

konicekbily
18.08.2015 5 z 5

Na Hercula nemám, ani se mu nesnažím pomáhat, nechci si ničit závity mozkové. Závěr je opět vyvedený, nebylo možno na to přijít, a to je dobře. Viděl jsem i film, a i ten se mi líbil. Ať žije dlouho Agatha ve svém díle!

woodward
15.08.2015 5 z 5

Klasika všech klasik. Řešení podle mě nemá v detektivním žánru obdoby.
Ad kacaabba: Máš rozhodně pravdu, paní Agatha se nechová ke čtenáři fér. A není to jenom tím, že předkládá fakta úmyslně co nejzmateněji, ale především jde o to, že Hercule Poirot (nebo slečna Marplová či kterýkoliv jiný detekltiv) až v závěrečném exposé doplní známá fakta o nějakou velevýznamnou informaci, o které čtenář do té doby nevěděl. Jenže o to zas až tak nejde. Na Agatě Christie je úžasné právě to, jak na první pohled nedůležitá snůška banalit, letmých setkání, nevýznamných příhod, krátkých rozhovorů, v samém závěru zázračně zapadne na svá místa ve skládačce a člověk zjistí, že z těch nezáživných řečí na začátku nebylo ani jediné slovo zbytečné.

kacaabba
02.08.2015 3 z 5

Detektivka není mým žánrem, proto mé hodnocení nemusí mít nic společného se skutečnou kvalitou knihy. Trochu mi přišlo, že bylo vše psáno tak, aby se v tom čtenář nemohl vyznat a to mne trochu více vadilo. Přišlo mi to ;-) "nefér".

Adolescent
13.06.2015 5 z 5

Byla jsem z této knihy opravdu u vytržení. Dokonalý zmatek v případu mě zanechal překvapenou a prahnoucí po vysvětlení. Hercule Poirot mě opravdu ochromil. Znám ho sice už ze seriálu a myslím, že jsem i dřív než četla tuto knihu, viděla film, ale i tak jsem to s radostí četla a s úsměvem kroutila hlavou nad Poirotovou dedukcí a žasla nad jeho genialitou. Závěr mi přišel naprosto dokonalý. Nevím jak výstižně popsat, jak jsem z této knihy byla nadšená. Dokonce se mi stávalo, že jsem si párkrát přismažila mozkové závity, které jsem v této knize tak urputně využívala a snažila se vymyslet nějaké uspokojivé řešení, které samozřejmě skončilo na tom nejlehčím stupni. Možná ze mě nebude detektiv, ale na druhou stránku mi to umožňuje více obdivovat Hercule Poirota a tím pádem i Agathu Christie.

RadkaKabát
26.05.2015 2 z 5

Lidi ji chválí, ale mě naštvala. Když čtu detektivku a věnuji jí čas, pak chci, aby mě konec překvapil.

Iren80
16.04.2015 3 z 5

Bohužel, tato kniha mě přes velké očekávání zklamala. Děj mě přišel nezajímavý a závěr až nereálný.

Peter.Melon
15.04.2015 5 z 5

Výborná kniha od Agathy Christie.Líbí se mí a je z části založena na pravdě...Četl jsem ji vícekrát.Dobrá detektivka s dobrým rozuzlením.