Vrah je v každém z nás

Vrah je v každém z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501825/bmid_vrah-je-v-kazdem-z-nas-Cbv-501825.jpg 4 378 107

Vrah je v každém z nás série

Policejní práce bez cenzury v rozhovoru s elitním kriminalistou Legendární detektiv pražské mordparty Jan Štoček stojí za vyřešením zásadních tuzemských kriminálních případů, mezi které patří sériový vrah Ivan Roubal nebo Orlické vraždy. V otevřeném rozhovoru ho vyzpovídala Lucie Bechynková, zločinožroutka a zakladatelka podcastu Opravdové zločiny. Nahlédněte do zákulisí vyšetřování vražd, které Štoček popisuje velmi osobitým stylem – v některých pasážích se vám bude tajit dech, v jiných se možná neubráníte smíchu.... celý text

rajcatko
18.11.2022 5 z 5

Samotný Jan Štoček v jednom rozhovoru uvedl, že sám sebe si jako spisovatele neuměl představit. Přesto se do toho pustil se stejným odhodláním, jako k vyřešení všech případů, které se mu dostaly pod ruku. A že jich bylo. Smekám před psaným projevem pana Štočka, protože tohle se četlo jedna báseň. A stejně tak děkuji za jeho letitou, skvěle odvedenou práci u policie. Je vidět, že to je chlap na svém místě. Nemalou zásluhu na tomto díle má i Lucka, která díky svému nadšení ke kriminalistice dokáže zprostředkovat velice zajímavý pohled do světa zločinu. Ať už formou knih nebo svého podcastu.

Jane2016
15.11.2022 4 z 5

Dnes 15.11. 2022 proběhl křest knížky Vrah je v každém z nás od autorů Jana Štočka a Lucie Bechynkové. Na křty knih prakticky skoro vůbec nechodím, ale po přečtení této knihy jsem se rozhodla, že na události jako je tahle, bych rozhodně chybět neměla. A teď, když píšu tuto recenzi jsem stále plná dojmů. Toho, jak je Lucka Bechynková vřelá a veselá osůbka, jak z pana Štočka vyzařuje pokora a leta praxe. A samozřejmě z celkové atmosféry na křtu.

Pokud stejně jako já na křty moc nechodíte, dejte na mě, a letos se ještě na nějaký zajděte podívat. Nejenže tím uděláte radost sobě, ale uděláte ji i autorům, kteří na knize pracně pracovali.

Kniha splnila všechna má očekávaní. Miluji případy, kde se vyšetřují trestné činy, od knih, přes filmy až po podcasty. A tohle téma vyhledávám, jelikož mi přijde neskutečně zajímavé a svým způsobem i poučné. A proto, když jsem se dozvěděla o této knize, kde Jan Štoček, elitní kriminalista sdílí své zážitky a vzpomínky z praxe, věděla jsem, že si knížku musím přečíst.

Jedná se o čtení, které přečtete jedním dechem a budete číst s otevřenou pusou. Tuto knížku rozhodně musím doporučit všem milovníkům krimi, protože se skutečně jedná o čtenářský zážitek.

annastasia.j
12.11.2022 5 z 5

Na úvod bych vyzdvihla skvělý design a to jak zvenku - kniha je prostě krásná, tak i vevnitř, kdy jsou povedeně odlišené kapitoly díky obrázků. Kromě toho oceňuju i obrázkovou přílohu, kde se nachází množství velmi zajímavých reálných fotografií z případů. Kniha se čte dobře a rychle, za mě osobně ideální čtení na víkendový deštivý večer. Naštěstí vraždy nejsou popisovány zmatečně, ale přehledně a originálně. Díky dobrým otázkám se můžeme dozvědět přínosné informace, jako například rozdíl mezi agresorem a deviantem, rozdíl mezi vyšetřovatelem a detektivem, jaká je promlčecí doba případu, nechybí ani návod, co dělat a naopak nedělat, když vás v noci někdo pronásleduje. Možná bych očekávala trošičku zajímavější případy, každopádně i tak si myslím, že kniha je super a stojí za přečtení.

petra8905
12.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha je čtivá i přes to, že příběhy jsou známé. Čekala jsem ale od názvu "Vrah je v každém z nás" trochu náhledu případů, kde by to člověk vůbec nečekal.

LenkaMacak
11.11.2022 4 z 5

Velmi zajímavé čtení! Musím bohužel říct, že ta rozhovorová část mi vůbec nesedla, připadala mi rušivá.. nicméně příběhy psané panem Štočkem se mi líbily moc, celkově dojem knihy výrazně zlepšily.

ChristineGilgun
06.11.2022 5 z 5

Super případy,dobře pokládaný otázky od Lucky. Přečteno jedním dechem:)

Korba2468
04.11.2022 5 z 5

Super knížka, doporučuji. Zajímavé případy, kniha se čte dobře. Rozhodně povinná četba pro fanoušky krimi. Doufám že se autoři rozhodnou napsat pokračování, rozhodně by to za to stálo. Pan Štoček má určitě plno dalších zajímavých případů.