Vrah je v každém z nás

Vrah je v každém z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501825/bmid_vrah-je-v-kazdem-z-nas-Cbv-501825.jpg 4 378 107

Vrah je v každém z nás série

Policejní práce bez cenzury v rozhovoru s elitním kriminalistou Legendární detektiv pražské mordparty Jan Štoček stojí za vyřešením zásadních tuzemských kriminálních případů, mezi které patří sériový vrah Ivan Roubal nebo Orlické vraždy. V otevřeném rozhovoru ho vyzpovídala Lucie Bechynková, zločinožroutka a zakladatelka podcastu Opravdové zločiny. Nahlédněte do zákulisí vyšetřování vražd, které Štoček popisuje velmi osobitým stylem – v některých pasážích se vám bude tajit dech, v jiných se možná neubráníte smíchu.... celý text

Verrrunka
13.07.2023 2 z 5

Tak tohle jako nebylo dobrý no...

Rozhovor? Tak to vůbec, jestli paní Lucie položila 10 otázek, tak to je hodně.
To se mě stihnou na víc věcí zeptat moje děti než ráno vůbec rozlepim oči a zapnu kávovar. A to si ke všemu myslím, že by ty otázky aspoň dávaly smysl ...
Takže to vlastně bylo jednolité vyprávění pana Štočka o pár kriminálních případech. Navíc úplně ne poutavou formou. A ty fotky na konci? To je asi jen pokus o nějakou senzaci.
Mám z toho trochu pocit - když je slavnej Mareš, tak já taky. Ale bohužel to rozhovoru s panem Marešem nesahá ani po předsádku :-)

mjech
10.07.2023 1 z 5

Autorka si s knihou vůbec nedala žádnou práci. Příhody kriminalisty formou rozhovoru, ještě vedeného tak chaoticky, měly zůstat pouze jako audio. K žádnému případu se čtenář nedozví víc, než jen kusé informace. Ty jsou navíc prokládané banálními otázkami, na které ani sám dotazovaný neví jak odpovědět.

marrie5227
07.07.2023 3 z 5

Zůstaňte naživu, zůstaňte na svobodě.. tak se na konci každého podcastu Opravdové zločiny loučí Lucie Bechynková s Bárou Krčmovou. Lucie obohatila tento příliš návykový podcast již o dvě knihy a své síly spojila i s elitním kriminalistou pražské mordparty Janem Štočkem.

Rozhovory s legendárním detektivem, který stojí za vyšetřením zásadních tuzemských kriminálních případů, mezi které patří sériový vrah Ivan Roubal nebo Orlické vraždy, kterého v otevřeném rozhovoru vyzpovídala Lucie Bechynková, zločinožroutka a zakladatelka podcastu @opravdovezlociny.

Zákulisí vyšetřování popisuje Jan Štoček s humorem sobě vlastním a velmi osobitě (viz. případ na Kypru), což všem případům dodává na neskutečné autenticitě.

Upřímně, od knihy jsem na základě názvu čekala něco jiného a po prvních několika stranách se bála, že budu zklamaná. Nakonec se z toho vyklubala velmi dobrá sbírka rozhovorů mezi mou oblíbenou zločinožroutkou a expertem ve svém oboru.

Mou peněženku jistě nepotěší zpráva, že si teď budu chtít přečíst dvě další Lucčiny připravované knihy a již vydané Opravdové zločiny, ale skvělých českých autorů není nikdy dost a krimi už vůbec!

Pro fanoušky Opravdových zločinů a podcastů obecně určitě doporučuji podcast @zlodejizivotu, kde se s Janem Štočkem potkáte v dalších velmi poutavých příbězích, které naleznete také v knize.

sissque
03.07.2023 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale mé pocity po dočtení jsou takové smíšené.

Lucka Bechynková není ani spisovatelka, ani žurnalistka a třeba její podcast Opravdové zločiny mám moc ráda, ale bohužel to nějak nejde dohromady s tou psanou formou.

Jako celek je to strašně špatně uchopené.
To, že vede pan Štoček sáhodlouhý monolog a sem tam je to proloženo otázkami, které navíc za mě nebyly zajímavě kladené a vypadaly nepřipraveně, není knižní rozhovor - to jsou za mě např. knihy pana Moravce. Tady to působilo tak, jako by se doptala sem tam na něco, co ji zrovna napadlo a nedávala si na tom ani tolik záležet.
Ve výsledku to pak působí takovým "neutřepaným" dojmem.

Obrazová příloha na konci je fajn, ale absolutně nesouvisela s případy, o kterých se v knize zmiňovali, takže taky za mě trochu mimo.

Abych ale nebyla jen kritická...
Myslím, že případy samotné byly do knihy vybrány s citem, každý byl jiný, a to mě na tom bavilo.
Jen je škoda toho nevyužitého potenciálu, co by ta kniha jinak mohla mít...

adela2230
02.07.2023 3 z 5

Kniha je napsaná dobře. Rozhovor je tam dost málo. Jedná se primárně o vyprávění Štočka o většině případech, které jsou velmi známé a tudíž člověk čte to, co již několikrát slyšel.

pinkstrom
02.07.2023 5 z 5

Moc hezkým vypravecskym a poutavym stylem vypravene případy pana Štočka. Ačkoliv mám Lucku moc ráda z podcastu, její účast naprosto zbytečná.

Arkagas
28.06.2023 3 z 5

Jan Štoček - přední český kriminalista, který za svou třicetiletou kariéru dopadl mnoho zločinců - nejen těch nejznámějších, ale i těch, jejichž jména možná ani neznáte a přesto se jednalo o brutální činy. Vrah je v každém z nás má být knižním rozhovorem, nicméně otázky Lucky najdete vlastně jen na úplném začátku a pak už je to spíše kniha detailně popsaných případů z ruky přímo Jana Štočka. Mnoho lidí tohle považuje za velké mínus knihy - pro mě osobně je to spíš velké plus. Lucku s Barčou mám ráda jako podcastovou formu, jejich knihy mě neoslovily a tady jsem upřímně uvítala, že je to vlastně kniha Jana Štočka, jen ho Lucka dokopala k tomu to sepsat a za to velké díky. Rozhodně se u nás najdou mnohem lepší knihy na kriminální téma a minulost naší země, nicméně tady je to takové vzpomínkové a očima člověka, který nám hezky popisuje jak co probíhalo krok za krokem a přesto s jakousi lidskostí.
Moje hodnocení: 7/10

Baja333
12.06.2023 5 z 5

Úžasně napsaná kniha s náhledem na postup vyšetřování vražd. Přečteno za jeden den. Na závěr obrázková dokumentace, která je opravdu jen pro otrlé.

PetraDD
06.06.2023 2 z 5

Naprosty souhlas s Jefff. Kde je podepsana Bechynkova, je to vzdy velky spatny a zase si akorat hezky vydelala.
Pana Stocka obdivuji a knihy formou rozhovoru mam rada, ale tady to vypada, ze se pani na zacatku zeptala a pak odesla a pan Stocek to dopsal sam.
Skoda, ze se nespojil s nekym lepsim.

marky2558
06.06.2023 5 z 5

Velmi čtivé, skvěle popsané případy. Za mě super ale nic pro slabší povahy.

jefff
25.05.2023 3 z 5

Další slušná kniha o kriminalistickém podhoubí v Čechách, tentokrát s respondentem Štočkem, který se v posledním roce ohrazoval proti Marešovýmu scénáři Devadesátek. Vypráví zajímavě, lidsky a se zanícením. Z jeho strany je vše v pořádku a vybral skutečně zajímavé případy. O poznání hůře hodnotím celkové pojetí knihy, které je lajdácké. Zaprvé název knihy vůbec neodpovídá obsahu a slouží jen jako vábnička. Považuji to za první faul. Obrazová dokumentace je zejména z Orlických vražd a fotek statku Roubala - o obou případech je v knize asi jedna věta. Druhý faul. Kniha je částečně rozhovorem, částečně monologem, ale není jasné proč je forma jednou tak a podruhé onak - působí to čtenářsky divně a odbytě. Třetí faul. Navíc poměrně vysoká cena knihy za poměrně málo stran je taky s velkým otazníkem. Škoda, že knihu se Štočkem neudělal někdo jiný, než Bechynková, protože by si zasloužil mnohem lepší péči. Za mě zpackaná forma hrubě pošlapala skvělé vyprávění a považuji knihu za pouhý pokus o vydělání peněz na aktuálním zájmu o true crime.

dominika3155
21.05.2023 5 z 5

Pro mě jakožto studenta kriminalistiky povinná četba. Skvělé!

Andrée
07.05.2023 5 z 5

Baví mě podcasty s panem detektivem Štočkem, takže tahle kniha byla nutnost!

Colletka
26.04.2023 3 z 5

Pan Štoček je třída. Zajímavé čtení pro milovníky krimi.

cornetka
06.04.2023 5 z 5

Líbilo se mi, že se jednalo o konkrétní případy, se kterými jsme se seznámili od nahlášení případu až po jeho vyřešení.

Michaela91
06.04.2023 4 z 5

Knížka má dobrý spád a skvěle se čte. Něco jsem už věděla z různých podcastu. Co mi trošku vadilo bylo, že jsem čekala více otázek. Bylo to spíše vyprávění a sem tam nějaká otázka. A taky fotografie na konci byli k úplně jiným případům než o kterých se v knize mluvilo.

Soboll
02.04.2023 5 z 5

Opravdu děsivé vyprávění o naprosto luxusní avšak mravenčí práci detektiva v Československu a poté Česku . Příjemná oddechová kniha .

Leniii
28.03.2023 4 z 5

Zajímavá kniha

lenikhor
27.03.2023 3 z 5

Celkem zajímavá kniha. Podle mě některé pasáže jsou psány více jako rozhovor a některé jako dlouhý monolog, což na mě působilo neuspořádaně. Nicméně vyprávění o reálných případech a jejich vyšetřování vás vtáhne do práce pražské mordparty. Je to tak poutavě napsáno, že vás to bude nutit tipovat si pachatele...

Mrs.MF
12.03.2023 5 z 5

Četlo se to samo, úplně mi při čtení zněl v hlavě hlas pana Štočka. Jediné, co mě trochu mrzí je, že jsem tyto případy už znala, ale to je asi tím, že jsem zločinožroutka s letitou praxí :) Každopádně i tak mě to moc bavilo a super byla možnost dozvědět se podrobněji o práci kriminalisty z oddělení vražd. Doufám, že bude i pokračování a klidně bych uvítala i vyprávění pana Štočka o nikdy nevyřešených případech.